Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Pár hetes babát szabad így...

Pár hetes babát szabad így tornáztatni?

Figyelt kérdés
3-4 hetes babát szabad húzogatni? Mármint fel, ülő helyzetbe?
2011. dec. 28. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Nekünk a hazajövetelkor már tornásztatni kellett így a kisfiunkat. Két kezénél fogva lassan felhúzni, kicsit megtartani, majd lassan visszaengedni. Naponta 5 alkalommal, alkalmanként 2x felhúzni.
2011. dec. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

Nekem egyiknél sem mondta senki hogy kellene, és nem is tartom természetesnek, a nagyikat leállítottam. Persze napi 1-2 nem árthat, a doki is így nézi meg az izomtónust, de ha gyengébb a baba, hát nem is tudom...


Én azt ajánlom hogy tedd hasra minél többet, így a saját tempójában tud próbálkozni. Lehet hogy eleinte nyöszörög egy kicsit, főleg ha eddig nem csináltátok, de hamar nagy segítség lesz hogy el tud nézelődni kicsit hason.

2011. dec. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
Nem igazán szokták ajánlani, max annyit amit az előttem lévő is írt, hogy a hasára fekteted. Én babám utálta,most meg imádja,már maga csinálja. Ha nagyon akarod húzogatni akkor azt úgy tedd, hogy a hüvelyk ujjadat megfogja a pici te pedig az alsó karjánál fogod meg, nehogy a kis csuklójának baja legyen és úgy emeled meg, közben a kezét a hasához húzod, majd az egyik kezét átrakod a másikba. Ahogy fogod az egyik kezeddel a kezeit, úgy a fejét támasztod és szép lassan vissza engeded. Amíg nem tartja rendesen a fejét addig máshogy nem szabad csinálni, min.3hónapos korától.
2011. dec. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen a lepontozást!!! Majd megmondom a gyermekorvosunknak, hogy némely GYK-s anyuka ennyire értékeli a szaktudását!

Egyébként torticollis és nyaki hpotonia miatt kellett így tornáztatnom.

2011. dec. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ezt nem értem! Én tegnap mindenkinek egy zöld kezet adtam. De ahogy látom valaki tényleg lepontozgat!

Sajnálom, nem én voltam. Nekem minden válasz hasznos!

2011. dec. 29. 06:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!