Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretnem, ha olyanok irnanak,...

Szeretnem, ha olyanok irnanak, akik szabad akaratukbol dontottek ugy hogy nem vallalnak gyereket, esetleg a parjukkal dontottek igy, es hogyan alakult az eletuk gyerek nelkul, jo dontesnek erzik e ezt az eletukben?

Figyelt kérdés
Legyszi olyanok ne irjanak akik szerettek volna de nem lehetett stb... Csak akik nem szerettek volna, es nem is lett. Vagy az elet ugy hozta.
2011. dec. 2. 12:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nekem van egy ismerős párom - azaz már csak az egyikük él -, 50 felett vannak, vagyis már csak van a nő.

Sosem akartak gyereket és úgy hozta az élet, hogy 32 évesen megműtötték női bajai miatt. Természetes úton így már nem lehetett gyerekük. 40 felett voltak már, mikor örökbefogadáson gondolkoztak. Beadták a papírokat, de rá pár hónappal később szívrohamban meghalt a férje.

Alig tette túl magát, rokonai nem voltak, mert a férje állami gondozott volt, neki meg évekkel előtte meghaltak a szülei. Más rokonok pedig nem ismert. Mi tartottuk benne a lelket és egy pszichológus.

Saját bevallása szerint ő már megbánta, hogy nem lett közös gyermekük. Nem azért, mert egyedül maradt, hanem azért, mert a férje hiánya mérhetetlenül fáj neki. 14 évesen ismerkedtek meg és azóta voltak együtt.

2011. dec. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Anyukám nagynénjéék voltak így.

Most már 64 éves, és hetente többször eljön hozzám is, ellát minden jóval. Azt hiszem rajtam éli ki a gyermektelenséget. Úgyhogy látom rajta, hogy nem akart akkor, de most már nem bánná, ha lenne kihez szólni, lenne kit szeretnie, és lenne aki őt is szereti.

Ő 11 éve veszítette el a férjét, és azt hiszem, akkor fájt neki jobban, hogy nincs gyermeke.

2011. dec. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
Itt vagyok. 16 évesen mondtam ki először, hogy én soha nem fogok szülni, persze mindenki csak rámlegyintett. Teltek az évek, 30 évesen férjhezmentem, a férjemmel idejében megbeszéltük a gyerekkérdést is, ő határtalanul megkönnyebbült, mert ugyanígy gondolkodott, csak nem hitte, hogy talál olyan nőt, aki egyetért vele. Most vagyunk 34 évesek mindketten, elvben még lehetne gyerekünk, de biztosan nem lesz. Bennem a mai napig egyetlen-egyszer sem szólalt meg az anyai ösztön, a férjem pedig minden alkalommal, ha egy síró csecsemővel, vagy hisztiző-rendetlenkedő kisgyerekkel kényszerülünk együtt lenni (repülőút, vendégség, mozi, stb) ilyenkor mindig odasúgja, hogy ugye nekünk soha nem lesz gyerekünk? Kifelé ezt nem "hirdetjük" nem traktálunk senkit az ezzel kapcsolatos elképzeléseinkkel, ha rákérdeznek (mert tapintatlanul igen gyakran rákérdeznek) hogy mikor lesz, akkor szoktuk nyugodtan mondani, hogy soha, nem akarunk, de ennyi. Egyszóval mi biztosan nem leszünk szülők, de ezt nem bánjuk, s nem hiszem, hogy ha mostanáig nem, akkor később majd ránktör a vágy.
2011. dec. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a célközönség pont nem is olvassa a kérdésed.


3. válaszoló, te, hogy kerültél ide? Csak érdeklődöm.

Egyébként valahol dicsérendő, hogy még ha névtelenül is, de vállalod.

Egy valamit mégis megsúgnék: A síró csecsemő a repülőn, az csak a felszín. Nem tudjátok, mit hagytok ki... De emellett elfogadom, hogy van ilyen

2011. dec. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ha nem akarnék gyereket, biztos nem olvasgatnék egy olyan témában, mint a gyerekvállalás. Így engem is érdekelne, hogy mi hoz ide egy gyermektelent.

Persze tudom, itt sokféle téma van, és ide is lehet keveredni valahogy, de a célközönség valóban máshol lehet.

Kérdező, ha bizonytalan vagy és azért tetted fel a kérdést, akkor olyan párokkal kellene beszélgetned, akik már jóval idősebbek. Mert 30-40 évesen egy biztos párkapcsolatban még nehéz megítélni, hogy később milyen érzéseket vált ki az, ha nincs gyermeke az embernek.

De szerintem ne ebben a gyerekvállalás témakörében keress ilyeneket. Itt a legtöbbünknek van gyermeke, és bármilyen nehézség is áll ezzel kapcsolatban előttünk, inkább arról tudunk meggyőzni, hogy a jó döntés maga a gyerek volt.

2011. dec. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ertem, hoy ez a gyermekvallalas kategoria, de gyermek nem vallalas kategoria nincs :-) Engem szimplan ez erdekel, azert kerdezek. Mellesleg nekem is szokott email jonni az uj kerdesekrol, hiaba pl nem erdekelnek a gyerekek, latni fogom ott ezt a kerdest. Köszi eddig is mindenkinek, es erdeklodoen varom a tovabbi tapasztalatokat. Nem kell bantani azokat sem akik nem szeretnenek gyerekeket, nem kell mindekinek szulni, szerintem csak annak kene amugy is aki nagyon vagyik ra.Tulnepesedes sem lenne..
2011. dec. 2. 13:24
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Itt senki nem bántott senkit.


Ha beírod google-ba, hogy gyermek nélkül, akkor elég sok cikk jön fel. Láttam ott személyes tapasztalatokat is, biztos, hogy érdekesek a cikkek, írások.

2011. dec. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem akar gyereket, az minek olvassa ezt a rovatot??? Nem értem.
2011. dec. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Persze biztos van olyan hogy valaki nem akar gyereket,de az elég ritka.

De az elég durva hogy síró gyerekre ferde szemmel kell nézni.Az hogy sír vagy hisztizik a gyerek az csak egy dolog.De rengeteg örömöt tud adni.Mikor odabújik,rád nevet,kimondja hogy anya,stb.

Bocsi hogy nem a kérdésedre válaszoltam.

Egyébként van egy saját sztorim.Mikor terhes voltam,egyszer az orvosi rendelőben volt egy csaj kijelentette ő nem akar gyereket.Nem sokkal később meg már terhes volt.

2011. dec. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ertem. Ahogy en olvastam a gyerekek 50% a nem tervezett a vilagon. Mennyivel jobb lenne ha csak azok szulnenek, aki ugy erzik nekik ez a legszebb dolog a vilagon. A gyerekeknek is meg a szuloknek is sokkal jobb lenne, meg mindenkinek. En nem utalom a gyerekeket, de nem vagyom ra hogy legyen sajatom. Meg is ha lenne sok penzem, akkor adomanyoznek a szegeny gyerekeknek stb... ha lenne normalis fogamzasgatlas a vilagon ami nem egeszsegtelen es biztonsagos teljesen, akkor sokkal elorebb lennenk.. dehat ez csak az en velemenyem.
2011. dec. 2. 16:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!