Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fogyni szeretnék! Szoptatás...

Fogyni szeretnék! Szoptatás mellett el lehet kezdeni életmódot váltani?

Figyelt kérdés

a babám még csak szopizik 3 hónapos. Bőven van tejem szeretnék fogyni először csak rákészülni életmódváltással, pl cukros üdítők, édességek fehér kenyér, liszt elhagyása, sok fehér husi zöldség gyümölcs teljes kiörlésű termékek. Erre gondoltam első körben és plusz annyi hogy este 6 után nem eszek. Szerintetek ezt már elkezdetem most is? Csak mert a mostani étrendemhez képest nagy változtatás ez is, tudom hogy sokkal egészségesebb, de nem fogja befolyásolni az anyatej mennyiségét? van rajtam 20 kg és hízni már nagyon nem akarok, ha pedig a baba már mást is ehet majd mozogni is szeretnék intenzívebben addig marad a házimunka és a napi fél-1 óra babaséta.

Szerintetek reális augusztus közepét megcélozni a -20 kg-val? akkor leszek 30 éves szeretném addigra a lánykori formámat hozni. Ez a túlsúly már egészségügyileg a legrosszabb, állandóan izzadok, fáj a térdem a hátam, semmi állóképességem nincs..


2012. jan. 2. 13:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ahogyan leírtad, az nagyon jól hangzik. A cukros üdítőkre, édességekre semmi szüksége a szervezetednek az anyatej termeléshez. A fehér kenyér kiváltása is egészséges. Szerintem a lisztet azért ne hagyd még el teljesen. Ha mondjuk főzeléket eszel kis rántással, az simán belefér. Csak ne fald a péksütiket, pogácsákat.

Mikor az én lányaim voltak 3 hónaposak és nem bírtam volna ki, hogy este 6 után ne egyek, mert este 6 és reggel 8 között kb. 4-szer szoptattam, így nagyon éhes és szomjas voltam mindig. Szerintem egyelőre elég az is, ha vacsora után már csak mondjuk gyümölcsöt, zöldséget, natúr joghurtot eszel. És mondjuk 6 hónapos kortól semmit.


Augusztusra a -20kg kicsit soknak hangzik. Persze havi lebontásban ez 3 kg, de szoptatás mellett, sokak szervezete jobban raktároz, nehezebben engedi el a tartalékot.


Szerintem kezdd el mindenképpen, mert ha mondjuk "csak" 10 kg-t tudsz leadni augusztusig, már akkor is sokkal boldogabb és egészségesebb leszel.


Sok erőt, kitartást és boldog babázást!


(Egyébként most elgondolkoztam, hogy elkezdjem-e veled én is fogyózást. :) Ugyanis én meg 33 leszek augusztusban, 2 lánnyal és plusz 10 kilóval.)

2012. jan. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, hát tényleg ne tudtam megállni hogy ne egyek 6 után, de csak egy maci sajtot meg 3 szem mandarint ettem. A kisfiam este 9 től alszik reggel 6 ig szóval éjjel tudok aludni, mondjuk állandóan szomjas vagyok én is. Az a baj hogy eddig a rendes vacsi is 9 utánra került, mert van egy nagy fiam is délután 4-9 között meghalni sincs időm nemhogy enni. Ma sikerült 6-kor enni 2 virslit úgyhogy elvoltam egy darabig csak magában kevés volt ez is. Remélem leszek elég kitartó. Ha néha sikerült betartanom a fogyókúrát, tudom hogy először mindig gyorsan lement pár kiló, és én magamon olyan 4 kilónkét szoktam észrevenni változást. Nem mentegetem magam, csak magamnak köszönhetem, hogy elhíztam, igaz amit felszedtem terhesség alatt az már lement amúgy is dagi voltam már.Jó lenne valakivel együtt csinálni, tartani egymásban a lelket:) van néhány barátnőm akik állandóan fogyóznak ugyan de nekem még az álomsúlyom is felettük van 7-8 kg-val szóval ők nem nagyon jönnk számításba.
2012. jan. 3. 00:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!