Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a teendő ha gyed alatt...

Mi a teendő ha gyed alatt szűnt meg a munkaviszonyom? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Júliusban jár le a gyedem, a munkáltatóm még a tgyás ideje alatt írásban jelezte, hogy csoportos létszámleépítés miatt, az én osztályomból mindenkinek felmond, de ugye én akkor védelem alatt álltam, így csak ez majd akkor lesz érvényes ha visszamegyek dolgozni. Na most arra lennék kíváncsi, hogy ha lejár a gyedem, akkor most ennek ellenére hogy aláíratták velem a felmondást, mégis foglalkoztathatnak, vagy ez végleges?
2012. jan. 3. 12:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Amikor lejár a gyeded, még nem szűnik meg a munkaviszonyod, a felmondás csak akkor kezdhető meg, ha a gyerek betölti a 3 évet.

Kivéve ha mást írtál alá - mondjuk a közös megegyezést abban, ahogy ha visszamégy, akkor felmondasz.

Ha nem ezt írtad alá, csak azt, hogy ha lejár a felmondási védelem, akkor leépítenek, akkor még egy évig van munkahelyed.

2012. jan. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, csak az maradt le, hogy így kénytelenek lesznek foglalkoztatni, vagy ha nem tudnak munkáét adni, akkor állásidőre járó bért kell fizessenek.
2012. jan. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Egy papírt írattak alá velem, ami arról szól, hogy mivel engem is érint a csoportos létszámleépítés, így nekem is felmondanak, de mivel védett vagyok így csak a védelem lejárta után tehetik meg a megfelelő intézkedéseket.


Tehát akkor ha mondjuk két éves kor után visszamennék dolgozni, akkor kötelesek munkát adni - ha ezt elfogadom oké, dolgozom? Ha 40 órát dolgozom hetente akkor nem jár gyes. Ha max 30 órát akkor jár a gyes?


Vagy nem tudnak felajánlani munkát akkor állásidőre járó bért kell fizetniük. Na de akkor hulyek lennének nem munkát adni... nem?


Ha én a gyed után kapom a gyest, de úgy döntök hogy közös megegyezéssel szűnjön meg a munkaviszony, akkor megkapom a végkielégítésemet, + a tgyás és a gyed 1 évében felhalmozódott szabadságot, ugye?

Köszi, hogy válaszoltál. :)

2012. jan. 3. 13:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha vissza akarsz menni, akkor kell adjanak valami munkát. Mivel megszűnt az egész osztály, valószínű nem fognak, de ekkor kell állásidőre járó bért fizetniük.Ha 30 órűt dolgozol, akkor jár mellette a gyes.

Nem biztos, hogy adnak munkát, mert az állásidőre járó bér mindenképpen kevesebb, mintha munkabért adnának, és ha nem tud munkát adni, akkor sok lépése nincs, max. beültet egy irodába, és várja, hogy kirúghasson, vagy felmondj unalmadban:)


A közös megegyezésnél csak akkor kapsz végkielégítést, ha a megegyezés tartalmazza. Ha kivárod, hogy leépítsen, akkor persze járni fog önerőből.


Szerintem ha te közlöd a munkáltatóddal, hogy akkor a felmondási védelem lejártáig te szeretnél dolgozni, biztosan hajlandó lesz megegyezni:D Te meg elkezdhetsz másik melót keresni:)


Sőt, azt is megteheted, hogy elmégy máshová dolgozni, amíg itt fizetés nélküli szabin vagy:)

2012. jan. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos infókat, mostmár legalább nagyjából látom, hogy milyen jogaim lehetnek. :) Mégegyszer köszönöm!
2012. jan. 3. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!