Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan működik a Gyed támogatás?

Hogyan működik a Gyed támogatás?

Figyelt kérdés
Ha tud valaki segítsen nekem,mert nem tudom jogosult leszek -e a gyed támogatásra? Volt 2 év gyakorlati munkaviszonyom és most január 1.-től lettem bejelentve 8 órás munkaidőben. 7 hónap múlva szülök, számíthatok a gyed támogatásra? A választ előre is köszönöm!
2012. jan. 4. 12:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Az a kérdés, hogy a gyakorlati munkaviszonyod, konkrét munkaviszonynak számított? kaptál ugyanúgy fizetést,levonták a járulékokat, munkaszerződés adóztál stb úgy ahogy kell...mert akkor igen.
2012. jan. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia.Én ugy tudom hogy 1 év munkaviszony szükséges a gyedhez.de ha a gyakorlati munkaviszonyodat is beleszámítják,akkor szerintem járni fog.
2012. jan. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igen rendesen munkaviszonyban dolgoztam le a gyakorlati munkaidőt, bejelentettek és mindent fizettek utánam. A mostani munkahelyemen van választási lehetőségem hogy 4,6 vagy 8 órában szeretnék dolgozni, mi a véleményetek melyik érné meg jobban a későbbiekben a gyed miatt? És a bérezés hogy történik, hogyan számolják ki hogy kinek mennyi jár? Pl. Egy minimálbér esetében mennyit kaphatok? Köszönöm előre is a segítséget! Nagyon kedvesek vagytok!
2012. jan. 4. 18:52
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem a gyed az első ellátás.

Ha van a szülést megelőző két éven belül 365 biztosítotti napod, akkor a szüléskor (vagy előtte 28 nappal) igényelhetsz tgyást.

Leegyszerűsítve ez a tavalyi fizetésed 70%, mínusz 16% szja.

Ez 168 napig jár, utána lehet gyedet igényelni. Ha jól számolom, ezt már 2013-ban igényled. Ekkor a 2012-es jövedelmed nézik, annak a 70%-a, max. br. 130200 Ft. Ebből 16% szja-t és 10% nyugdíjjárulékot vonnak. Ha viszont nincs 2012-ben 180 bérezett napod (meló, szabi), akkor (leegyszerűsítve) a 2011-es jövedelmed lesz a gyed alapod.

2012. jan. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!