Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen juttatások járnak...

Milyen juttatások járnak (gyes, gyed.. ) egy nappali tagozatos főiskolai hallgatónak 1 baba esetén? Az elmúlt évben összesen 3 hónap munkaviszonyom volt.

Figyelt kérdés
2008. márc. 31. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindenkinek, akinek gyereke van, jár a szociális támogatás ami a normatíva 20%-a havonta. Három hónap munkaviszony után nem hiszem, hogy jár a GYED, mivel ahhoz 180 nap munkaviszony kell. GYES-t fogsz kapni, ez nettó 25 ezer forint, meg a családi pótlék, ez 12 ezer, egyedülállóknak 13. Meg az egyszeri anyasági támogatás, ez kb. 60 ezer (az öregségi nyugdíj 200%-a). Ezek járnak.
2008. márc. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Ezt a kérdést én is feltettem már egyszer, nekem azt írták hogy a suli is munkaviszonynak számít és jár a gyed is, ami a minimálbér kétszeresének a 70 százaléka(kb 93000 Ft). De csak akkor ha a baba születésekor is nappalis vagy tehát csak akkor jelentkezz át levelezőre ha már megvan a baba, persze ha egyáltalán átakarsz. Az illetékes tb-nél egyébként pontosan elmondanak mindent ha bemész. Még én sem voltam de készülök.
2008. márc. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A második válaszolónak: szerintem rosszul mondták, hiszen gyed csak fizetés után jár. Nem téged akaralak kioktatni, de nekem több ismerősöm is van, aki úgy szült, hogy suliba járt (nappalira), és csak GYES-t kapnak. Igaz, néha megítélnek méltányossági GYED-et, de ez nagyon ritka, kérvényezni kell, és akkor sem biztos, hogy megkapja a nappalis anyuka.

Magánvéleményem szerint, ha nincs olyan nagyon jó anyagi háttér (pl. jól kereső apuka), akkor várni kéne a babával a suli elvégzésééig, később is ugyan akkora öröm lesz. Persze az ember nem ilyne logikus, amikor minden vágya egy kis csöppség. Én is tanulok a baba mellett, és nappalis leszek ha már bölcsibe mehet 2 évesen, csak nekem szerencsém van, mert én egy egy évig nem jártam suliba, hanem dogloztam, onnan mentem táppénzre majd GYED-re.

2008. ápr. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szia !


Én is nappalis vagyok, de bejelentett is voltam, mert csak azután kapok gyed-et. amikor én utána kérdeztem a nappalisok gyed-ének, nemmel válaszoltak az önkormányzatban... Még jó hogy támogatják a tanulást és a babákat ... :(

2008. ápr. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A törvény szerint a GYED esetén a 180 nap munkaviszonyba beleszámít a nappali tagozaton töltött 2 évnél hosszabb tanulmány is!

Egy jogász

2008. ápr. 3. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!