Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha e-honap végén (24. -e...

Ha e-honap végén (24. -e körul) szuletik a baba akkor jövő honapban már jár utánna a családi potlék?

Figyelt kérdés
2011. márc. 21. 15:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Jövő hónapra biztosan, de én úgy tudom, erre a hónapra is megadják.
2011. márc. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, már arra a hónapra is jár, amelyikben a baba megszületik.
2011. márc. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

elnézést úgy értettem hogy erre a honapra(amit jövő honap elején utalnak).köszönöm a válaszokat!

és ha Én már kapok nagyob gyerekek után családit akkor mit kell benyújtani az igényléshez?illetve meddig kell benyujtanom hogy áprilisban már a kicsi után is megkapjuk?gondolom hoközben nem utalnak családit,ugye?

2011. márc. 21. 15:22
 4/8 anonim ***** válasza:
Van az OEP honlapján adatlap, azt is beküldheted, vagy személyesen. Ugyanazt kell kitölteni, mint a többi gyereknél, csak már fel kell tüntetni a picit is. Születése után adható be az igényléás, mivel rá kell írni a születési dátumot. Következő hó 3-án kapod meg egyösszegben.
2011. márc. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Igen, már jár utána, a teljes összeg.De hogy mikor kapod meg, az attól függ, mennyi idő alatt dolgozzák fel az adatokat. De nem ugyanazt a papírt kell kitöltened,mint az első gyereknél, hanem egy módosító papírt. Sajnos a papír hivatalos nevét nem tudom, de utánanézek, és ha megtudom még írok.
2011. márc. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2011. márc. 22. 13:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Megkapod erre a hónapra is, még ha az utolsó napján születik is.Én is mostanra várom a bébit.:o))
2011. márc. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Egy fontos apróság! Visszamenőleg 6 hónapra is jár amíg meg nem születik csak ezt nem reklámozzák sehol. Anno én is később tudtam meg csak azon a kérdésen lepődtem meg az űrlapon hogy mikortól igényli a családi pótlékot. Én is bosszankodtam rajta amikor megszületik akkortól gondoltam és rosszul tettem. elestem hat havi pótléktól.
2011. márc. 24. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!