Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi történik akkor ha nem...

Mi történik akkor ha nem engedélyezett nevet adsz a gyerekednek és nem vagy hajlandó változtatni?

Figyelt kérdés

Annyit hallottam hogy persze a kórházban beírják a lapra amit te mondasz,de ettől még az nincs anyakönyvezve...és ha ezután nem vagyok hajlandó másikat választani akkor nem lesz neve? elnevezi helyettem az állam?! :D

Vagy csak bemondod hogy te pl busmannak vagy akárminek vallod magad és ennyivel el is van intézve?


2012. jan. 9. 22:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Ha bizonyitani tudod a busman vagy akarmilyen mas szarmazasod, akkor adhatsz kulonleges nevet, de amugy buntetes jar erte, ha nem vagy hajlando anyakonyveztetni a gyereket.

Ezt elkerulheted, ha a valasztott nevet elkuldod az engedelyezo bizodsaghoz (MTA-n vannak, de nem tudom a pontos szervezeti nevet) hatha engedelyezik, mire megszuletik a kicsi.

2012. jan. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Az anyakönyvi hivatalból majd felhívnak, h adj egy anyakönyvezhető nevet a gyerekednek.

De ha ilyet szeretnél, inkább előtte kérd a név anyakönyvezését, ha jól tudom az akadémia foglalkozik ezzel. De biztosan bármelyik anyakönyvi hivatalban segítenek.

Ha Kiss Mária vagy, és magyar állampolgár, nem vallhatod magad csak úgy busmannak. De ha a neved pl: Weber - akkor minden további nélkül elhihetik, h busmann vagy.

2012. jan. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Kérvényezni kell a Nyelvtudományi Intézetben ott vagy engesdélyezik vagy nem de amíg nincs név addíg nincs

TB kártya, anyakönyvi kivonat, tehát nincs családi pótlék gyás...

2012. jan. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
(Elso vagyok! Bocsi az offert, de azon agyalok, hogy mi az a nev, ami miatt megkockaztatnad az anyakonyvezes keslelteteset. Elarulnad?)
2012. jan. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Kenna
2012. jan. 9. 22:18
 6/23 anonim ***** válasza:
50%
jaj a Kenna szép név :)
2012. jan. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

"Ha valamilyen idegen nyelvből vagy kultúrkörből választott névnek nincs magyar megfelelője, abban az esetben javasoljuk a bejegyzést, ha a név valamely nyelvben, kultúrában, vallásban hiteles módon igazolhatóan valóban használatos, és a jelentése a magyarban nem pejoratív és nem sértő (pl. Rima, Dajna). Fontos szempont, hogy a kérvényezett névről egyértelműen el lehessen dönteni, hogy női vagy férfiutónévről van-e szó."

Ezt találtam csak,de eszerint a Kennát simán bejegyeznék magyar változat hiányában?Nem hiszem hogy ennyire egyszerű,viszont nem is tudok róla hogy lenne megfelelője...

2012. jan. 9. 22:29
 8/23 anonim ***** válasza:
74%
Nem kap anyakönyvet, ilyen egyszerű. Te meg semmit sem a gyerek után, illetve számlát a büntetésről, azt igen.
2012. jan. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Elso vagyok!

Szep nev. Talaltam neked valamit, olvasd el:

[link]

2012. jan. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
56%

Kenna

Milyen eredetű név? Kicsit szokatlan, nem tudom eldönteni h tetszik-e vagy sem.

Csak nehogy a társai kannázzák! mert nekem elsőre ez ugrott be!

2012. jan. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!