Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi történik akkor ha nem...

Mi történik akkor ha nem engedélyezett nevet adsz a gyerekednek és nem vagy hajlandó változtatni?

Figyelt kérdés

Annyit hallottam hogy persze a kórházban beírják a lapra amit te mondasz,de ettől még az nincs anyakönyvezve...és ha ezután nem vagyok hajlandó másikat választani akkor nem lesz neve? elnevezi helyettem az állam?! :D

Vagy csak bemondod hogy te pl busmannak vagy akárminek vallod magad és ennyivel el is van intézve?


2012. jan. 9. 22:01
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
úgy tudom eredetileg ősi ír-skót
2012. jan. 9. 22:38
 12/23 anonim ***** válasza:

Meg mindig elso!

Az jutott eszembe, hogy esetleg kulfoldon fogsz szulni, es azert valasztottad ezt a nevet. Ha kulfoldon anyakonyvezik, akkor utanna a magyar allam koteles anyakonyvezni ugyanazzal a nevalakkal.

2012. jan. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

:D Elso vagyok!

Amerikai eredetu nev, most neztem utanna.

[link]

2012. jan. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Nekem kicsit olyan nagy kövér női rapperes név, de van ettől sokkal bénább, amit anyakönyveztek. Megpróbáltátok már, vagy még csak gondolkoztok? :)
2012. jan. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Egy darab Kenna-t adott ki a "gugli", egy etióp származású, amerikai énekest.

Egyébként csak családnévként szerepel.

Biztosan ezt akarod?

2012. jan. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Még semmi sem biztos,de mindenképp külöbleges nevet akarok.Viszont nem újabb keletkezésű amerikai(vagy néger)név,de biztos hogy angol nyelvterületről jött,férfi párja a Kenneth.
2012. jan. 9. 23:07
 17/23 anonim ***** válasza:

Szerintem a Tudományos Akadémia ezt simán el fogja fogadni.


1. "Minden utónevet a kiejtésének megfelelően a mai magyar helyesírás szabályai szerint kell bejegyezni." Ez pl. teljesen okés, még csak át sem kell írni fonetikusra, gondolom ezt így is kell ejteni, ahogy le van írva (maximum talán rövid n-nel ejtik, de ez lényegtelennek tűnik nekem).


2. "Ha valamilyen idegen nyelvből vagy kultúrkörből választott névnek nincs magyar megfelelője, abban az esetben javasoljuk a bejegyzést, ha a név valamely nyelvben, kultúrában, vallásban hiteles módon igazolhatóan valóban használatos, és a jelentése a magyarban nem pejoratív és nem sértő (pl. Rima, Dajna). Fontos szempont, hogy a kérvényezett névről egyértelműen el lehessen dönteni, hogy női vagy férfiutónévről van-e szó." Gondolom nem lehet nagy kunszt igazolni, hogy van olyan nyelv, kultúra, ahol valóban használatos. Magyarul nem jelent semmit, úgyhogy azzal nincs gáz, nem pejoratív és nem sértő. És szerintem egyértelmű, hogy lány név, mivel oly sok más női névhez hasonlóan, a-ra végződik, ami könnyen beazonosíthatóvá teszi.

2012. jan. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Egy próbát megér, elég sok hülyeséget engedélyeztek már. Nem is tudom, hogy mi alapján szelektálnak. Azok közül, akik ebben a górék, volt, aki tanított engem az egyetemen, és magyarázta a szempontjait (van, ami szubjektív ;)).


A Kenza nem tetszik? Az mehetne :)

2012. jan. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

milyen az a néger név??


Szülj külföldön és nem lesz ezzel gondod. A lányomnak is különleges neve van.

2012. jan. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
vagy ha különlegeset akarsz, lehet Küllikki vagy Küne :D esetleg Manszvéta vagy Modeszta. xD
2012. jan. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!