Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Az alattunk lévő lakó elment az önkormányzatra, ahogy ő mondta ´megtenni a kellő lépéseket´, mert zavarja őt, hogy a gyerekeim görögnek és sikongatnak. Mire számíthatok? Kijöhetnek valami ellenőrzésre, esetleg a gyámügy vagy ilyesmi, vagy büntetés, vagy kilakoltathatnak? Nem tudom mire jutott, de nagyon kétségbe vagyok esve. Van valakinek ezzel kapcsolatban valami tapasztalata? Mi várható?
2012. jan. 11. 19:25
 1/9 anonim ***** válasza:

jóhogy nem a tanácshoz ment el...

ott nem fognak vele foglalkozni. Ha kihívja a rendőröket, akkor feljelentést tesz ellened, téged meg megbírságolnak minimum 30.000 ft-ra csendháborítás miatt. Jobb tudni, hogy már régóta nincs olyan, hogy este 10-ig azt csinál bárki, amit csak akar, csendháborítást akár délben is lehet csinálni. A társasház egyébként rendelkezhet másként a házirendben. Gyámügy... ezt te sem gondolod komolyan... ha csak nem azért sikongatnak mert vered őket, őket sem fogja érdekelni mit csináltok.

Másiránt nektek is lehetne egy kicsit fegyelmezni a gyerekeket és tekintettel lenni másokra. Sosem bírtam megérteni, hogy egy gyerek miért ok arra, hogy nagyívben tojjon valaki a lakótársai fejére.

2012. jan. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nálunk (Nem MO) úgy van, hogy az ember nem okozhat zajt gépekkel (fúrás, zene) este 10 és reggel 6 között, illetve valamikor délután is van két óra de nem tudom pontosan hánytól hányig. És nem kiabálhat.

Szerintem gyerekekre ez nem vonatkozik.

De valahol félúton van az igazság: az ember ha a sikongatást nem is, de a görgést megakadályozhatja!

2012. jan. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen tudom elképzelni, hogy kisgyerekek önmagukban akkora zajt tudjanak kelteni, hogy az csendháborításnak minősüljön és emiatt bírságot szabjanak ki. Nincs tapasztalatom ez ügyben, de szerintem körberöhögik.
2012. jan. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

semmire.ez nem számít csendháborításnak.a csendháborítás indokolatlan zajkeltést jelent,ami alkalmas arra,hogy másokat zavarjon.

sajnos vannak ilyenek.az én fiam nem egy zajolós tipus,de az alattunk lakó rendszeresen bekapcsolja a mélynyomóját,ha kiszalad a szobából,és dübög egy kicsit.az ilyen nem normális.én mondjuk vigyázok,nála padlószőnyeg van,azon nem hallatszik,ha autót tologat,vagy taxizik,a mi szobánkban parketta van,arra vettünk egy vagyonért puzzle szőnyeget,csak azon játszhat.hat után nem taxizhat,és mégis ordít meg zenél,ha fél percig dübög.az persze nem zavarja,hogy nem tudok tőle szellőztetni,mert ömlik be a cigifüst tőle,amikor az erkélyen bagózik.de ha még egyszer felordít vagy zenél,le fogok menni,és elküldöm a halálba.én tényleg mindent megteszek,de egy két évest nem kötözhetek le,és tényleg nem zajos gyerek.vannak ilyen idióták

2012. jan. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azért megnyugodtam kicsit. Akkor hivatalos oldala nem sűrün lehet. Egyébként én nem szarok a fejére senkinek. Nekem sem egyszerű. Egyedül 2 másfél éves izgőmozgóval. Ha meg felveszem őket, hogy ne hallja a szomszéd, hogy sikongatva futkároznak, akkor meg az a baja, mert akkor meg a 2 gyerek neki az üvöltésnek. Komolyan már nem bírom idegileg. MIndent csak dobálnak, már teljesen kirámoltunk a szobájukat, már agy sincs, mert az is tologatták. Az is zavarta a szomszédot. Úgyhogy 2 nagy matracon alszik a két manó, meg én. Kong a szobájuk az ürességtől. Nem tudom már mit csináljak. Nekünk is van padlószőnyeg, a puzzle szőnyeggel meg csak dobálkoznak. De a szőnyeg nem fogja vissza a hangokat. Szaladgálnak mint akik megvesztek és dübörögnek. Egyszerűen lehetetlen őket fegyelmezni, pláne egyszerre mindkettőt. Ha az egyik nyugisan játszik a másik tuti eppen a szekrényen dobol. És senki nem hiszi el hogy nem tudok mit csinálni velük. A szomszéd azt mondta, ha ennyire nem bír magával a gyerek, ki kell vinni az utcára. De hová? Este 7kor? Szakadó esőbe, vagy mittomén. Komolyan én itt már elvesztettem a fonalat. És kezd olyan érzésem lenni, hogy szar anya vagyok, vagy ennyire szerencsétlen vadbarom lennék, hogy nem bírnák 2 gyerekkel?
2012. jan. 11. 22:58
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem egy másfél évesem van. Soraidat olvasva hálát adok az égnek, hogy nincs alsó szomszédunk (ikerházban lakunk). Ha zajongani kezd a kisfiam, ritkán kell rászólnom, és talán emiatt van, hogy nem is nagyon érdekli a zajkeltés. Benne van már, hogy ami tilos, az annál érdekesebb...

Egyáltalán nem tartalak rossz anyának, inkább sajnállak titeket az intoleráns szomszéd miatt. Amikor panelban laktunk, még gyerek nélkül, sokszor hallottam a szomszédból a gyerekeket rohangászni, de nem zavart. Nem értem, miért kell ebből ekkora ügyet csinálni. Hiszen mindenki csinál néha zajt, ami a szomszédba áthallatszik, és kvittek vagyunk. Arról nem is beszélve, milyen nehéz egy gyereket elaltatni, ha a szomszéd zajong.

2012. jan. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
próbálod valahogy lefoglalni őket? Kirakós/formabedobós/képeskönyv nézegetés?
2012. jan. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor én is megyek az önkormányzatra, mert a felettünk lakó minden reggel fél hatkor 10 percik flangál a parkettás szobájában magassarkúban, mielőtt elindulna, rendszeresen 11 óra után fürdik, és az is lehallatszik.:) Röhej, hogy valaki nem képes elviselni az ilyen zajokat, az menjen tanáyra, ahol közel-távol nincs szomszéd, a madarakat, meg nem tudja, hogy feljelenteni.


Nálunk mellettünk, felettünk idősek laknak, és néha-néha mondják csak, hogy hallották, hogy valami nem tetszett, a lányomnak (magyarul hisztizett), meg amikor itt voltak a szomszéd gyerekek délután játszani, azt is tuti hallották, de soha egy szót nem szóltak. Mindegyik megmondta, hogy ez van, ha valaki társasházban lakik. Én sem szóltam még tényleg a felettünk lakónak a dobogásért, meg a cipősarokért, pedig azt meg lehetne oldani, de alkalmazkodni tudni kell.


Bocs, ha ez offnak minősült, de egy kicsit kiakadtam.

2012. jan. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is görgetnek a szomszéd gyerekek valamit. De soha meg nem fordult a fejembe, hogy ezért feljelentsek valakit. Este 10 után valakinél a mosógép rendszeresen megy,és van mikor arra ébredek hogy a szomszéd csajt éppen nemi aktusba létesíti valaki.A fiatalok hétvégente üvöltetik a zenét, és közben énekelnek. Szerintem a szomszédod egy idős rosszindulatú ember akinek ez az egy szórakozása van. Ne foglalkozz vele. Szerintem nem tudnak semmit csinálni. Ha kimennek a rendőrök, akkor legfeljebb mosolyognak egyet de nem hiszem hogy megbírságolnának. A gyámügy sem foglalkozik ilyennel.
2012. jan. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!