Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi alapján választottál nevet?

Mi alapján választottál nevet?

Figyelt kérdés

Értsd:

Régi v új, magyar v nemzetközi, rokon neve v ami még nincs a családban, vezetéknévvel azonos kezdőbetűs, jelentése fontos volt v sem, rövid v hosszú,...

Ha van több gyermeked, uolyan kezdőbetűs a gyerekek neve v nem (ill tervezett testvérkének ilyen lesz a neve v sem)?

Mennyire volt fontos mások véleménye?


2009. máj. 25. 14:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Főként jelentés alapján. A lányunk Viktória.Igazi győztes.28. hétre született, de teljesen egészséges:)Másoknak nem tetszett, de elvégre a mi gyerekünk, nevezzük mi el!
2009. máj. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi is főleg a hangzása miatt. A Viktória amúgy nekem is benne volt az első 5-ben, de a vezetéknévhez sajnos nem annyira ment. :) Amúgy még fontos volt, hogy kicit csibészes is legyen, meg komoly is, és ismerek ilyen nevűeket, és mindről pozitív a véleményem. A mi lányunk Orsi lett.
2009. máj. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

nekem az a fontos:

-lehessen becézni (akiket nagyon szeretünk, gyakrabban becézzük- szerintem)

- passzoljon a vezeték névhez

- ne legyen a közeli rokonságba

- Ha fiú akkor apa a mérvadó, ha lány akkor anya a mérvadó a választásban

- ha fiú akkor kaphatja apa nevét (szép név és családi hagyomány)

- ha lány akkor L betűsek előnyben mert az én nevem is L betűvel kezdődik, de én a nevemet nem adnám a kislányomnak

- ne legyen külföldi hangzása hogy a nagymamák is ki tudják ejteni, és ne kérdezzenek vissza 5ször hogy is hívnak?

- ne legyen bonyolult, hogy ha nő a csemete akkor meg tudja mondani (ÉRTHETŐEN) hogy hogy hívják

hirtelen ennyi jutott eszembe

(egyébként az én favorit nevem: Lilien)

2009. máj. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez volt az egyetlen név, ami a férjemnek is tetszett.Csak ez számított már a végén.
2009. máj. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk fiunk van, a legfontosabb tényező a vezetéknév. Mivel ahhoz rengeteg minden nem illik, ami amúgy meg tetszett volna.

Apja nevével azonos kezdőbetűjű és hangzásában is nagyon hasonló nevet adtunk.

Az apja nem akarta a saját nevét adni a gyereknek, és egyet is értettem mert a nevek az életfeladatot is hordozzák állitólag :) és a fiunk feladata nem ugyanaz mint az apjáé:)


Most várjuk ketteskét,megint gondban vagyunk, ha lány akkor se nagyon tudunk nevet,ha fiú talán még jobban.

2009. máj. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekünk ezek a szempontok voltak/vannak:

- Magyar legyen, még jobb, ha magyar eredetű is pl. névalkotás eredménye.

- Rövid legyen

- Ne legyen közel s távol ilyen nevű ember a családban, ebből következik, hogy apa és anya neve sem lehet.

- Ne legyen gyakori név, ne legyen felkapott, de öreges sem.

Nagyjából ennyi. Az első gyereknél amikor bejelentettük a szülőknek, hogy jön a baba, már akkor tudtuk, hogy mi lesz a neve ha fiú vagy ha lány lesz. Most várjuk a másodikat, ma töltöttem a 18. hetet, a fiú nevünk már megvan, de a lányon még megy a box.

Egyébként magas ívből tojunk más véleményére, az a lényeg, hogy nekünk jó legyen. Egyébként vannak olyan nevek, amik megfelelnek a kritériumoknak, nagyon jól is hangzik a vezetéknévvel, de egyszerűen érezzük, hogy őt nem úgy kell elneveznünk.

2009. máj. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi a nemzetközi vonalat képviseljük, így olyan nevet választottunk, ami Magyarországon nagyon ritka, de Európa szerte ill. más angolszász országokban régi és gyakori név. A fő szempont a vezetéknév volt, ami egy hagyományos magyar keresztnév, így törekedtünk a különlegesebb keresztnévre, ami viszont hangzásában "rímel" a vez.névvel. Plusz párom nagyon kedveli az északi, kelta népeket, kultúrát és ez a név jelentésében közel áll ehhez. Én ugyanis erősen tiltakoztam az igazi norvég, dán, stb. nevek ellen, ha férjemen múlik Olaf-nak vagy Harold-nak hívnák a kisfiamat :) A családban még nem volt ilyen, "köpködték" is rendesen, de mára elfogadták. És szerintem így utólag nagyon illik rá :))
2009. máj. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az alábbi szempontok voltak fontosak:

- passzoljon a vezetéknévhez,

- ne legyen gyakori, de mellőzzük a szélsőséges és túlontúl ritka, egyedi neveket is, viszont hogy magyar név legyen, az nem volt kritérium

- lehessen becézni, de az önálló alakja is szép, dallamos legyen

- plusz nekem fontos a jelentése is, ha a névnek negatív a jelentése (pl. sántikáló nő), az szóba sem jöhet!

Meghallgattuk ugyan mások véleményét, de a választásunktól senki és semmi nem tudott volna eltántorítani bennünket. Mikor apósomék képeket vágtak hozzá, azzal nem foglalkoztunk. Végül megszokták! Tervezzük a kistesót is, de nem szempont, hogy ugyanolyan legyen a keresztneve kezdőbetűje.

2009. máj. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
én a hangzása alapján szeretnék meg persze olyat ami nem tömegnév. nekem nagyon tetszik az Alma, de a párom hallani sem akar róla, pedig nagyon szépes cseng a vezetéknevével. Ő meg van bolondulva a Petráért. Ha fiú lesz Barnabás lesz, mert szintén jól hangzik. Ez az egy név ami mindkettőnknek tetszik. Bár akkor majdnem Héder Barna lesz, de nem baj:-) Gondolkoztunk azon is, hogy majd összegyűjtünk 3-4 nevet és majd ha már mozog, akkor megbeszéljük vele, hogy melyiket szeretné, gondolom csak rúg vagy valami... persze ez még 1-2év, de nemsokára itt van az is...:-)
2009. máj. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én rettenetesen igyekeztem jól választani a lányomnak nevet (ne legyen nevetséges vele, jó legyen a jelentése, ne legyen túl régi, túl új,...), és nagyon nehéz volt, pedig rengeteg név van.

Ezért voltam kíváncsi, h csak én bonyolítottam ezt túl, vagy más is ennyire válogat(ott). :)

Most már a tesó neve is foglalkoztat, bár még csak tervben van.

Köszi a válaszokat!

2009. máj. 27. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!