Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kaptatok fizetés kompenzálást...

Kaptatok fizetés kompenzálást amikor visszamentetek dolgozni? Hány évet voltatok otthon?

Figyelt kérdés
Ha nem túl magán jellegű,akkor mennyit vagy hogyan?Szoktak-e emelni nálatok egyáltalán?Ha csak igent,v nemet írsz én annak is örülök.Mellesleg a 93.000ft minimál az bruttó,v nettó?
2012. jan. 14. 06:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Fizetéskompenzálásról nem hallottam még csak azért, mert valaki otthon volt a gyerekkel. Viszont ha az otthon töltött idő alatt volt a munkahelyen fizetésemelés, akkor a gyes lejártával mikor munkába lépsz, azt meg kell hogy kapd. Én közalkalmazott vagyok, a munkabérünk kb. 6 éve be van fagyasztva, azóta nem kaptunk fizetésemelést. Viszont van 3 évente egy bérugrás, bár igen minimális. Szülés előtt fejeztem be éppen egy sulit, amiért szintén pótlék jár. Ezeket a plusz pénzeket csak papíron kaptam meg gyed/gyes alatt, de a havi összegeken nem változtatott semmit, hanem mikor újra munkába álltam, akkor már úgy számolták a fizum, hogy ezek benne voltak.

Ennek mindenhol így kéne lennie szerintem, én úgy tudom, hogy ez törvényileg van így szabályozva.

2012. jan. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a 93e az bruttó összeg.
2012. jan. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
240 volt a bruttóm, mikor eljöttem gyedre, 2 éves volt a kisfiam, amikor visszamentem dolgozni. Bruttó 18 ezret emeltek rajta, így most 258 a bruttóm. Hozzáteszem, hogy a velem egy munkakörben dolgozóknak 280 körül van a bruttójuk. Én pont megszívtam, mert amikor engem felvettek, akkor még kevesebb fizetést állapítottak meg, így én arról indulok, az utánam érkezőknek már magasabbat kaptak. Nálunk egyébként meg van határozva, hogy egyszerre max. hány százalékot emelhetnek a bruttóhoz képest.
2012. jan. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem bruttó 60-al emelték meg a fizumat, 5 évet voltam otthon 2 gyerekkel.

De még így is el van maradva bőven, viszont legalább most már jár céges autó és laptop is teljes használatra, amikor eljöttem még egyik sem járt.

2012. jan. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!