Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jobb-e kisebb településen...

Jobb-e kisebb településen élni, és ott gyereke (ke) t nevelni, mint pl. Budapesten?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert az az érzésem, hogy biztonságosabb a kisebb hely, és ezt most érzelmi szempontból gondolom. Pl. vannak ismerős arcok az utcán, a boltban, stb. ami Budapesten nincs. Illetve jobb egy olyan helyen felnőni, amit igazán a "mienknek érezhetünk", Budapesten borzasztóan elmagányosodott és elidegenedett tud lenni az élet, és akkor a gyerek is ezt tanulja meg, nem?


És mi van akkor, ha az életünk, a munkánk nem tesz lehetővé mást, csak azt, hogy Budapesten éljünk? Akkor inkább gyereknélküliség? Abban az esetben, ha a leendő nagyi, minden egyéb rokon nagyon távol van, és egyáltalán nincsenek barátok, ismerősök.


Mégiscsak jobb pl. este sétálni menni egy közepes vagy akár kis méretű településen, mint ha mondjuk Budapesten lennénk akárhol? Autók, szennyezettség, bűz, a gyerek még egy levelet vagy egy gesztenyét se tud magának találni

tudom hogy nem ezek az élet legfontosabb dolgai, de hát összevetve mégiscsak az nyom a legtöbbet a latba, hogy hol, hogyan élünk és hogyan érezzük ott magunkat..


olyanok válaszát várnám, akik esetleg megtapasztalták mindkettőt, vagy mindegy, de akinek van már gyereke és véleménye erről.


2012. jan. 14. 16:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal több a lehetőség programokra Bp-n, mint egy kisvárosban, a falukról meg ne is beszéljünk. Ismerősök? Én kb. 5 évig nem ismertem a házban lakókat, most a gyed alatt meg szinte mindenkit, mert sűrűbben találkoztunk és a kisfiam révén pár szót, vagy többet is váltottunk. Kisvárosban sétálni? Este 6 után, mint ahol atombomba robbant, kihalt utcák vannak és igazán nincs is hol sétálni és nincs is mit nézelődni. Szerintem is ingerszegény tud lenni egy kisebb település. Barátok meg ha nincsenek, akkor meg mindegy hol laksz. Én gyerekkoromban kisvárosban és kertesházban laktam pár évig, maga volt a borzalom, semmit sem lehetett csinálni biciklizésen kívül és az ott lakó gyerekekkel sem tudtam egy hullámhosszra kerülni, olyan egyszerű gondolkodásúak voltak. Maga volt a megváltás, amikor egy kertvárosi lakásba költöztünk, úgy éreztem vissza kerültem a civilizációba, ekkor már 13 voltam.
2012. jan. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én Bp-en nőttem fel, igaz külső kerületben. Nagyon szerettem ott élni, mert mindig sok gyerek volt és ha akartunk valami programot, csak 1 köpés volt a belváros.

Most Bp. mellett 5 km-re lakunk egy kisvárosban. Néha megőrülök, mert itt kb. semmit sem lehet csinálni. Nincsenek emberek az utcán, gyerekeket csak az oviban lehet látni, mindenki a saját kertjében van. Az 1 db játszótér szinte állandóan üres. Ebből kifolyólag nincsenek itt barátaink, a gyerekeim csak az oviban találkoznak más gyerekekkel.

Viszont Pesten sem szívesen laknék már, mert valóban úgy van, hogy az emberek totál magukba fordulnak, csak nézzetek szét a bkv-n...

Viszont, a külső részeken azért még elég jó kis közösségek is ki tudnak alakulni, akár kutyasétáltatás közben is. Itt vidéken pedig sem a gyerekeket, sem a kutyákat nem viszik sétálni, így ismerkedni is esélytelen.

Szóval azért mindkettőnek van jó és rossz oldala is.

Nekem az a véleményem, hogy aki szereti a pörgést és a jó programokat, az ne költözzön túl messze Bp-től (vagy egyéb nagyvárostól).

Akinek viszont nem hiányzik, annak vidéken van a helye.

2012. jan. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Igaz, a közepesebbeket mintha kihagytam volna, és csak a két végletet említettem.


A szórakozást említette valaki, és tényleg, ez eléggé meghatározó, hogy kinek mennyire van erre igénye, hát nekem még így hogy nincs még gyerekem, sincs igazán igényem rá, úgyhogy gondolom, hogy később ez maximum a gyerekprogramokig fog kiterjedni, amik viszont azért biztos nem csak Bp-en vannak.


Talán akkor a legjobb a magamfajtának egy közepes hely, max egy megyeszékhely, csak én igazából túlságosan félreeső helyen nem szeretnék lakni.


Esztergom pl. egy nagyon szimpatikus város. De biztos van még hasonló jó hely.

2012. jan. 15. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!