Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csökkenhet a GYED, hogy...

Csökkenhet a GYED, hogy merjen vállalni az ember gyereket?

Figyelt kérdés

Szinte mindent megtesz az ország hogy rosszabbul élj, mint éltél.

Fizetés csökkentése....stb.


Én szeretnék gyereket vállalni, de ezek a tények elég elkeserítőek...


2012. jan. 15. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egészben az a szomorú, hogy csak azoknak csökken, akik átlag alatt, vagy átlagbért keresnek. Akik efölött, azoknak nem csökken.

Sajnos ez van, ma Magyarországon kizárólag azoknak jár bármilyen plusz, aki erre nem szorulnak rá. Ha kispénzű vagy, pusztulj éhen:(

2012. jan. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Látom, te is nézted az RTL-t. :)

Azért durva, minimálbér után 50. 000 Gyed járt eddig, mostantól meg 41.000. Hát én nem szülnék minimálbér után. Az én gyedem, mivel a 168.000 felett volt jóval a bruttóm, nőni fog. De hallottad, a riport végén azt mondták, hogy lesz kormányrendelet és nem fog csökkenni.

2012. jan. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

hát igen, hallottam. Az én bruttóm 104,000 ft.

De akkor is ha attól vonnának aki alapból keveset keres meg még kapjon kevesebbet ....áh, aki meg keres rendesen ő meg még többet kaphat, pedig nem szorulna rá annyira...


Hát én csak abban reménykedek hogy mire gyereket szülök más törvények fognak uralkodni.

2012. jan. 15. 19:08
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Van még aki hisz a kormány ígéreteinek? Az egykulcsos adónál is azt mondták,hogy nem fog senki rosszul járni!
2012. jan. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igazából annyi, hogy a félszuperbruttót vezetik ki, és pont a Gyednél nem vették észre, hogy csökken.
2012. jan. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én bruttóm 160 ezer körül volt, és kevesebbet fogok kapni. Ebben az a szomorú, hogy ez ma, ebben az országban egy jó fizetésnek számít!

Én nem sajnálom senkitől sem a pénzt, mert aki sokat keresett, bizonyára tett is érte bőven, de tényleg felháborító, hogy aki "átlagosan" keresett, vagy még kevesebbet az szívja meg a legjobban.

6 évet dolgoztam szülés előtt, mindig tisztességesen adóztam, a cégem is utánam (nem is keveset), de kezdem úgy érezni, folyamatosan büntetnek, mert nem lopunk, csalunk, mert merészeltünk gyermeket vállalni.

Szégyen és gyalázat, ami itt folyik!

2012. jan. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
És így legyen több gyerek....
2012. jan. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

a szupberbruttó az oka mindennek, nem tudom, miért kellett annak idején az előző kormánynak bevezetnie?? most kivezeti a kormány, mert tényleg felesleges a meglévő munkavállalói költségek mellett még plusz 27%-t fizetnünk.

most eltörlik ami nagyon jó szerintem, csak nem vették észre, hogy a gyed is csökken, és már tervben van a megoldás.

2012. jan. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!