Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Két gyerek között mennyi...

Két gyerek között mennyi időre érdemes legalább visszamenni dolgozni, hogy jó pénzt kapjon az ember táppénz/tgyás/gyed címen?

Figyelt kérdés
2011. nov. 28. 20:13
 1/7 anonim ***** válasza:

ha még abban a 2évben megszületik a teso, amig a naggyal gyeden vagy, akkor ugyanazt a juttatást kapod majd mint az elsőnél! (nálunk ez lesz, februárban jön a teso, májusban lesz 2 a nagy)

ha már gyes alatt jön akkor az előző gyed-ed lesz az alapja, tehát kevesebb. ha visszamész dolgozni azt figyeld h mindig a szülés elötti évet nézik, abbol számolnak. tehát ha január 1én szültél vagy dec 31én akkor is az azt megelőző évet veszik alapul. tehát ha 2013ban szülsz, de 2012 augusztusig gyeden vagy + 4hónap melo akkor is azt veszik alapul (gyeded+fizu) ugy éri meg sztem h egész évet ledolgozni elötte....

2011. nov. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kicsit helyesbíteném az első választ.

1. "ha még abban a 2évben megszületik a teso, amig a naggyal gyeden vagy, akkor ugyanazt a juttatást kapod majd mint az elsőnél!"

Ez így nem teljesen igaz. Gyedet valóban annyit kapsz, hiszen az alapból maximált, viszont ha nincs 180 bérezett napod a két kicsi között, akkor a tgyás is maximált, ugyanannyi a maximuma mint a gyednek, így ha jól kerestél, akkor elég nagy is lehet a tgyásban a különbség.


2. "ha már gyes alatt jön akkor az előző gyed-ed lesz az alapja, tehát kevesebb."


Ez egyáltalán nem igaz, az előző gyed is ellátás, és egyik ellátás sosem alapja a másik ellátásnak, vagyis ha nagyobbrészt vagy gyesen a két baba között (6 hónapot meghaladóan az igénylést megelőző évben), akkor nem a gyed lesz az alapja, hanem a minimálbér.


3. "ha visszamész dolgozni azt figyeld h mindig a szülés elötti évet nézik, abbol számolnak. tehát ha január 1én szültél vagy dec 31én akkor is az azt megelőző évet veszik alapul. tehát ha 2013ban szülsz, de 2012 augusztusig gyeden vagy + 4hónap melo akkor is azt veszik alapul (gyeded+fizu) ugy éri meg sztem h egész évet ledolgozni elötte"


Az sem teljesen igaz, hogy MINDIG a szülés előtti évet nézik. Ha volt 180 bérezett napod a szülést megelőzően, akkor azt nézik, még ha mondjuk ez szeptembertől következő év márciusig volt is. (és visszautalva az előző gondolatomra, a gyed+jövedelem SOSEM ALAP).


Igy összességében az a lényeg, hogy 180 bérezett napod legyen (bérezett nap a munkanap+a munkanapok közötti hétvége, a szabadság, illetve a betegszabadság - de ez veszélyeztetett terhesség esetén nem jár.

2011. nov. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is nagy tévedésben voltam, hogy ugyanannyit kapok majd a másodikkal, mint az elsővel, nos tényleg nem így van. Ha nincs 180 nap akkor csak kb annyit kap az ember, mint a gyed, vagyis a minimálbér kétszereséből számolnak. Mi így kb 300 ezerrel kapunk kevesebbet, mint az elsővel a fél év alatt. Ha jól kerestél menjél vissza 180 napra.
2011. nov. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2: "vagyis ha nagyobbrészt vagy gyesen a két baba között (6 hónapot meghaladóan az igénylést megelőző évben), akkor nem a gyed lesz az alapja, hanem a minimálbér. "


és ha pl 4 hónapot vagyok gyesen a gyed után, akkor mégis a gyed az alapja?

2011. nov. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget.
2011. nov. 29. 09:37
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem, akkor sem a gyed, mint írtam a gyed sosem az alapja. Ha 4 hónapot vagy gyesen, akkor az alapja az a jövedelem lesz, amiből az előző gyedet számolták. Tehát nem a gyed:)
2011. nov. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 cirmos macskafül válasza:
Nem kell parazni, ma igy van. de holnapra kitalalnak valami egeszen mast, holnap utanra 15 evre megszavazzak es kobe vesik. Lehetoleg ugy hogy annak kedvezzenek akiknek egyebkent sincs szuksege erre a hatalmas osszegre..
2012. jan. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!