Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 7 és fél hónapos terhes...

7 és fél hónapos terhes vagyok a második babával, az első most 11 hós. Meddig vagyok köteles tanácsadásokra hordozni + még külön terhesgondozásra járni és mikortól kell a védőnőnek kijönnie?

Figyelt kérdés

Az igazat megvallva olyan házban lakunk, ahol az akadálymentesítésről nem is hallottak, a liftünk többet rossz, mint működőképes, már boltba se nagyon megyek, mert a pocóm már most nagy - nagyobb, mint az elsőnél - így aztán nem igazán kellemes érzés, mikor a 8 kilós baba + 5 kilós kocsit emelgetem fel és le menetelkor, de gondolom nem kell magyarázkodnom, mert önmagáért beszélnek a dolgok...Védőnőnk, mióta megszületett a lányom összesen 1x volt kint nálunk ( jah, meg míg várandós voltam "egye fene" alapon a 38.hétben kijött - ismerőseim még ezen is csak csodálkoznak, az övék az utolsó 2 hónapban automatice kiment hozzájuk, nem nekik kellett bebumlizniuk hozzá ), azóta én viszegetem hozzá, mióta teherbe estem a másikkal + külön még a tanácsadás, pedig egy füst alatt elintézhetné ezt is, hiszen egy laborpapírt kéne felvezetnie + egy vérnyomás - mást nem is szokott nézni - de nem, mert ő nem ér rá, menjünk egy másik alkalommal.Kinek mi a tapasztalata?

Szeretném, ha értelmes válaszok jönnének, nem kritikák, hogy mit kímélgetem magam, mert szó nincs erről.

Előre is köszi.



2012. jan. 17. 11:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem egyrészt örülj, hogy nem megy ki hozzátok (aki ilyen tapintatlan, hogy 2 külön alkalomra rendel be téged meg a gyereked azt nem biztos, hogy szívesen látnám a házamban).,


Egyébként nem tudom, hogy a kicsit mennyi időközönként viszed, de szerintem most elég lesz az 1 éves státuszra aztán a 15 majd a 18 hónaposra. Ha meg közben megszületik a kicsi akkor mond meg neki, hogy egy időpontot adjon a 2 gyereknek.

Nekem is mondogatja a védőnő, hogy vigyem el mérni a gyerekem, de mivel 1.5 éves és nem sovány így mondtam neki, hogy engem aztán nem érdekel, hogy mekkora.

Kérted már, hogy adjon 1 időpontot? lehet, hogy azt gondolja, hogy örülsz, hogy sokat mehetsz hozzá vagy valami ilyesmi.

Szerintem mond meg neki nyugodtan,. hogy nem tudsz menni sokszor. Így amikor mentek akkor vizsgáljon meg téged is.

2012. jan. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

sajnálom, hogy ilyen a védőnőd. az enyém mindig megkérdezi, hogy kijöjjön-e inkább, s mindig felajánlja, amikor a következő időpontot beszéljük meg.

nem lehetne megbeszélni vele? szerintem nyugodtan megmondhatod neki, hogy nagy macera neked menni, ha meg tudja oldani, akkor inkább jöjjön ő. nálatok is meg tudja csinálni a vizsgálatokat, az enyém nem ragaszkodik ahhoz, hogy én menjek.

mondjuk a tanácsadást és a terhesgondozást tényleg nem szokták egy szerre intézni, nálunk az eleve különböző napokon és különböző időpontokban van.

2012. jan. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem mindig egyben intézte a kettőt a védőnő, így ez is lehetséges szerintem.

Mondjuk az más, hogy én rosszul lennék attól, ha kijönne hozzánk, pedig kedves és aranyos, de valahogy nem vágyom rá.

Beszéld meg vele, hogy gond az egész, lehet, hogy nem is gondolja.

2012. jan. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem is vagy köteles védőnőhöz járni!!! Egyetlen alkalommal kell a védőnő, amikor megkapod a terheskönyvedet, mert amúgy semmi szükség rá.

Egyik gyerekemet se vittem soha, én meg pláne nem mentem, fölösleges, jó tanácsot még sose adott egyik védőnőnk sem (volt pár az elmúlt években), néha-néha beugrott egyik-másik hozzánk aztán jól elücsörgött a nappalinkban, erre sem vágyom, anyasági juttatáshoz csak 4 orvosi pecsét kell, védőnőtől semmi - akkor meg minek?

Pihenj inkább olyankor is, többre mész vele.

2012. jan. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszike a korrekt válaszokat, asszem az lesz, hogy felhívom és kerek perec megmondom, hogy nem tudom vinni egyáltalán - végülis ez a valóigazság.Ami azt illeti, ha leírnám nektek, hogy még mi előzte meg mindezt, szerintem padlót fognátok, már bocs, na én ez ügy kapcsán gondolkodtam el rajta, hogy nemcsakhogy nem megyünk, hanem le is mondjuk egy az egyben a védőnői szolgálatot.A picim - állítólag kórosan le van maradva a fejlődésében, ami a kilóit meg ami a mozgásfejlődését illeti.Ebből adódóan eddig 2 hetente kellett vinnem súlyt méretni, minden egyes alkaommal le lett degradálva, hogy mit eszik, miért csak ennyi?és hasonló nyalánkságok.Aztán rászálltak a mozgásfejlődésére, lévén, hogy 10 hónaposan még nem áll.Régebben neurológushoz jártunk, mert elég nehéz születése volt ( ezt aláírom, én tudom a legjobban, de hogy ezt használják fel örök aduászként, az azért túlzás és non-sense!), a neurológus nem látta indokoltnak a korai fejlesztését, azt mondta, hogy nincs csak minimálisan elmaradva egy-két dologgal (pl.kúszás-erre mit ad isten, most pár hónap távlatából el kezdett kúszni, minden előzetes tornáztatás és terápia nélkül), nem is adott beutalót akkor még 7 hónaposan a Koraiba.Doktornőnk meg tűkön ült, hogy de igen, kell neki, addig járálta a dolgot, amíg végül a neurológus adott nagy ímmel-ámmal beutalót tornára, de ezt mondta, semmi komoly nincs.Na, a Koraiban aztán újabb dózist kaptunk az aljasságukból - ezt nem lehet finomabban megfogalmazni - a terapeuta szerint majdhogynem debil a gyerekem, jujj, hamar intenzív torna, mert maradandó lemaradásai lesznek a jövőben stb.stb.A hab a tortán az, hogy negyed óra alatt bemutatott a babán egy kb.15 gyakorlatból álló feladatsort, amit nekem kell vele csinálnom OTTHON!Eleinte 1 óra hossza intenzíven, 2 hetente kontroll.Hát, hogy őszinte legyek, már akkor elég volt megemelni, nemhogy 1 órán keresztül cincálni, húzkodni, a másik babával együtt.Alig telt el 3 hét, a tanácsadáson a doki kérdezte tornáztatom-e én meg akkor még nem mondtam meg, hogy nem, nem akartam kavarni feleslegesen semmit.Erre még aznap délután felhív telefonon a kedves doktronéni, hogy, és ez a szöveg a lényeg: a védőnővel konzultálva úgy látja, nagyon kritikus a baba állapota, ezért LEFOGLALT egy időpontot az xy kórházban, be kéne feküdnie a picinek 3-4 napra!!Nekem nem lett volna lehetőségem vele együtt befeküdni, de látogathattam volna minden nap.Na, a párom, mikor meghallotta, már azt mondta személyesen megy be és rájuk borítja az asztalt.Az aljasságot azért emeltem ki, mert 2 héttel előtte felhozta nekem a témát, hogy a gyereket speciális fejlesztő bölcsödébe kéne adni, meg utána ez a kórházas dolog.Arra a kérdésemre, hogy a Korai Fejlesztőssel beszélte-e meg, természetesen letagadta, holott egyértlmű, hogy vele kavarták meg a dolgokat sunyiban, alattomban, mert a terapeuta képes volt ezután a kórház lefújás után ( természetesen nem feküdt be, mert el se tudtam volna vinni a kórházba, bejárni meg végképp nem tudtam volna hozzá )vasárnap délelőtt telefonon "zavarni", de csak később láttam, hogy keresett a száma alapján.Jah, igen, és akkor nem tudott róla...Szerintem egy az egyben az ő elvetemült ötlete volt, csakhogy lepasszolja a lányomat, ne kelljen vele foglalkoznia.Hát a bölcsöde is azért merült föl, nem másért...

Csak azért írom le nektek, hogy lássátok, nem megalapozatlan ez az egész, hogy most már annyira undorom van az egész gárdától, hogy a legszívesebben tanácsadásra is ezért nem vinném, mert nem bírom már a képüket - az asszisztens nőjük is képes volt belep*fázni most legutóbb a lányom állpotába; megalázó módon próbálták kúsztatni a vizsgálóasztalon, jókat vihácolva rajta, ahogy olyan kis ügyetlenül próbál a játékért mászni.Na, tényleg elég volt!Most hívom is fel a védőnőt és rákérdezek, hogy ki tud-e jönni - engem nem fusztrál, ha idejön, csak nekem ne kelljen menni, mert se fizikai, se lelki erőm nincs az egészhez.

2012. jan. 17. 12:57
 6/9 anonim ***** válasza:

Az agyamt eldobom ezektől, komolyan.

Az én fiamat meg nem voltak hajlandóak korai fejlesztőbe küldeni, pedig vele tényleg baj volt, állandóan a gyermekneurológiára küldözgetett, amíg meg nem untam, saját szakállra kerestem egy Dévényest, aki elmondta, h olyan szinten van letapadva a 9 hónapos fiam izomzata, h magától sosem fordult volna meg.


Amikor elmondtam a gyerekorvos-védőnő bandának, h mit mondott, körberöhögtek, h jaj, persze, mert fizetek neki.

2 alakalom után hasra fordult, 2 hét után kúszott.Erre azt mondták, h biztos magától is PONT elkezdte volna...

2012. jan. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan mondom, minden ilyen írás egyre erősíti bennem a hányingert a védőnők és egyéb hasonszőrű mihasznákkal szemben.... A mi adófizetői forintjainkból csinálják a nagy semmit - ez még mindig jobb lenne, mint hogy nem segítenek, inkább ártanak!

Már javasoltam, hogy karöltve menjenek inkább a c..gánytelepre, kezet és fogat mosni tanítani az ottani gyerekeket, azt tán nem rontják el, meg ott legalább valamelyest hasznosat csinálhatnának...

2012. jan. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves Gabka!Az általad felvetett témához annyit jegyeznék meg, hogy éppen ez a bajuk, hogy egyszerűen NINCS GYEREK!Legalábbis elég, akikből "megélhetnének", ezért imitálnak felsőfokon, haszontalan hülyeségeket csinálva, de a védőnő anno, mikor a lányomnak szájpenésze volt a fején a boraxos kezelés lépéseit nem tudta elmagyarázni, rittig, hogy fordítva mondta, mint ahogy a betegtájékoztatón áll + még a patikus is megerősítette, csodálkozott is, hogy kitől hallottam akkora szamárságot, mint amit a védőnéni magyarázott..És higyjétek el, hogy az, amit a c*gányokkal nem tudnak eljátszani, hogy ezzel + azzal etesd, mert ennyi meg annyi kilónak kell lennie, hány nyelven kell 1 éves korára beszélnie, azt a magyarokon verik el, azt a port.Fültanúja voltam, mikor beszólt a "nem magyar" anyukának (szándékosan nem írom ide az etnikumot, mert még rasszistának tűnök, pedig csak a valóságot írom le ), hogy ne szoptassa a babáját, ha terhes, mert elmehet a baba, na az a reakció, amit kapott a védőnő ( nem ő volt, hanem egy másik ), üvöltött vele az anyuka, még jó, hogy egyedül volt a váróteremben, mert még a végén meg is lincselték volna "szegényt", ha többen vannak.Na, ezt a lemaradásukat, fusztrációjukat vezetik le a rendes, tisztességes, gyermekét optimális körülmények között nevelő embereken, remélem elég konrátan fogalmaztam. :))
2012. jan. 17. 15:32
 9/9 A kérdező kommentje:
*Jaj, nem a fején, hanem a nyelvén. :)))
2012. jan. 17. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!