Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fülkürthurutot hogyan kezeljük...

Fülkürthurutot hogyan kezeljük, hogy ne legyen a vége orrmandula-műtét?

Figyelt kérdés
Semmi más tünet nincs, csak hogy rosszabbodott a gyerekem hallása. A hallávizsgálat eredménye rendre rossz. A kamillás gőzölés hatására javult a hallása, de a hallásvizsgálat ezt nem igazolja. Most 1 hónapot kaptunk, ha nem javul a helyzet, az orvos beutalót akar adni a műtétre. Mi szeretnénk ezt elkerülni. Mit tehetnénk?
2012. jan. 21. 20:41
 1/10 anonim válasza:

Fülészet.


A manduláit nem veszik ki,csak felnyomják a dobhártyáját...

2012. jan. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A fül-orr-gégére járunk, ott ilyet nem mondtak. Ezt hogy csinálják? Segít a hallásán?
2012. jan. 21. 20:52
 3/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam is nagyon füles mindig romlik a hallása ilyenkor nekünk nurofent szoktak adni + infralampazni szoktam de ez nem mindegyik fulbetegsegre jo, a nurofen viszont szokott hatni. egyszer pedig nekem volt felnőttként fulkurthurutom arra én bioparox sprayt kaptam ráadásul terhes voltam és egyik fülemre tok süket. Na az használt és gyerekek is használhatják 2 év felett nem venykoteles de azért a háziorvost megkérdezném.
2012. jan. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot.

Érdekes, hogy nem volt zöld taknyos (bocsánat) megfázása előtte, egyszerűen csak eljött a december, és csökkenni kezdett a hallása. Előző télen viszont volt előtte egy arcüreggyulladása, és utána egészen áprilisig volt gyengébb a hallása, majd ahogy bejött a jó idő, kezdett javulni, és nyáron semmi baj nem volt már a hallásával.

Most a fül-orr-gégész írt fel Aerius oldatot, azt kapja esténként, meg kamillázunk, és infralámpáztunk is, de annak nem láttuk javító hatását.

Most nagyon az orrmandula kivétel felé terelget minket az orvos, de nem hiszem el, hogy ne lenne más módja a hallása visszanyerésének.

Bioparox van itthon, de mivel az orvos azt mondta, semmit ne szedjen, csak az Aeriust, nem merem használni.

2012. jan. 21. 21:25
 5/10 anonim ***** válasza:
Az Aerius nagyon jó!! Minket már kétszer gyógyított meg ugyanígy "nemhallásból". 1 hónapig szedtük, este 4 ml-t (4 éves, 23kg). Mellé Nasonex orrspray és kitisztul, hidd el! És nem kell várni, hogy majd az orrán jön ki a cucc, mert annyira hátul van lerakódva, hogy ez nagyrészt a torkán fog lefolyni (nem veszi észre, csak hogy ne üldözd a zsebkendővel, mint én elsőre, mert nincs értelme). Jobbulást!!
2012. jan. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szia!Köszi, hogy írtál!

A te gyermekednek jött valami az orrából? Mert a lányom hiába fújja, semmi nem jön belőle. Te akkor is adtad az orrsprayt neki, ha nem jött semmi belőle? Naponta hányszor?

Nekünk 2,5 ml Aeriust írt fel az orvos (ő 4 éves és 17 kg). Pár nap múlva lesz egy hónapja, hogy kapja. Pénteken voltunk a fül-orr-gégén, és a hallásgörbe teljesen lent van, C típusú. Peidg jobban hall, mint amikor először elvittük a vizsgálatra.

Mitől lehet az, hogy a hallásvizsgálat eredménye rosszabb, pedig már jobban hall?

2012. jan. 23. 21:31
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

azóta történt valami változás Nálatok?

Az én kisfiamat is most a műtéttel fenyegetik, de én nem fogom engedni. Tudnál valami tanácsot adni, van valami ami nálatok bevált?

Ő most Aerius kapott, 4 ml-t kell szednie, 3,5 éves, 14 kg.

2012. ápr. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Sajnos nem sok jóval tudlak biztatni.

Mi január végén elkezdtük a homeopátiát. Eleinte kapott néhány szert, amiknek később emelték az adagját, és vettünk mellé Energy termékeket is (Vironal és Audiron), kapott kiegészítő homeos szereket is. Február végén a jobb fülének hallásgörbéje némiképp javulást mutatott. Aztán jött egy betegség (vírusos hasmenés és láz), ami újra taccsra vágta a javulást. Jött rá egy megfázás is, amiből a mai napig nem gyógyult ki és a hallása olyan szinten megromlott, hogy szembe vele állva beszéltem hozzá és nem hallotta, amit mondtam neki. Néha úgy tűnik, mintha jobban hallana, de igazából nem. Ha beszélek hozzá, rendszeresen visszakérdez, ha egyáltalán észreveszi, hogy hozzászóltunk, legtöbbször a fülét a szánkhoz rakja, hogy hallja, amit mondunk.

2-3 hét múlva szeretném visszavinni a homeopátiás orvoshoz, hogy nézze meg, lát-e javulást. Most április végén mennünk kellene a fül-orr-gégére is vissza, de várunk még egy kicsit, állítólag a jó idő is hozhat javulást. Ha ennek ellenére a hallásgörbéje nem lesz jobb, akkor valószínűleg belemegyünk a műtétbe.

Sajnos azt elmondták, hogy egy ideig képes regenerálni magát a szervezet, de utána fennáll a tartós halláskárosodás veszélye.

Ő már december óta ezzel küzd, ráadásul az előző télen is végigmentünk már ezen, szóval neki ez a probléma már többedszer jön elő.

Egy dolgot nem tudunk, hogy a hallása visszajött ugyan az előző tél után, amikor jó idő lett, de nyáron nem csináltak hallásvizsgálatot nála, lehet, hogy a hallásgörbéje akkor is rossz volt.

Nagyon műtét-ellenes voltam eddig, de ha van remény, hogy a műtét által visszajön a hallása és nem szenvedett még károsodást, akkor mindenképpen vállaljuk.


Nekünk a fülmelegítést tanácsolták egyébként, mi infralámpáztuk, az arcát is, de a Bioptron lámpa valószínűleg hatásosabb lett volna, csak nekünk nincs olyan és sajnos az ismerősi körünkben sincs, ezen kívül a homeos orvos a hársfa-"kamillázást" (gőzölést) tanácsolta, kamillával nem szabad! Orrbefogás közben nyeljen a gyerek, ilyen jótanácsokkal lettünk ellátva. Mi a szeles hideg időben sállal védtük az arcát, ill. ha nem volt muszáj, nem engedtük ki.

Az a bosszantó, hogy elég egy kis megfázás, és hetekre lecsökken a hallása, csak most már nagyon félek, mert még mindig nem jött vissza neki.

Ja menet közben fül-orr-gégészt is váltottunk, szóval aki egyből a műtétet javasolta, attól eljöttünk. Végül lehet, hogy neki lesz igaza.

Remélem nálatok nem ennyire súlyos a helyzet!

2012. ápr. 21. 21:25
 9/10 anonim ***** válasza:

Szegény kicsi! :(

Hát remélem mi nem jutunk el eddig, de az a gond, hogy azt sem tudom hol tartunk.

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__2883..

Ez volt most a lelete, de én már vittem ez előtt is hallásvizsgálatra, de mindig kicsit taknyos volt, vagy éppen lábalt kifelé, és akkor arra fogták hogy nem jó az eredménye. Azok magánúton voltak, ez most sztk-s alapon.

Nem tudom mit gondoljak, mit tegyek, hova vigyem el a fiamat. A magánorvosunk lerendezte annyival, hogy tuti az oviban összeszedett betegség miatt nem jó az eredménye. De ez volt mind a 2x, és én semmi rosszra nem gondoltam. Bár sokszor kérdez vissza, de sokszor a suttogást is meghallja. Az oviban is mondták, hogy néha mintha nem hallana a gyerek.

Én viszont teljesen a műtét ellen vagyok, nem hiszem hogy engedem megműteni.

2012. ápr. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
És nagyon-nagyon szépen köszönöm a válaszodat!!!
2012. ápr. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!