Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire viselt meg a vetélés...

Mennyire viselt meg a vetélés és hogyan tetted túl magadat rajta?

Figyelt kérdés
Tavaly júniusban volt egy spontán vetélésem. Nagyon szerettük volna a babát. Január elején született volna. A köztes időben is sokszor eszembe jutott,de most amikor már megszületett volna, sokkal rosszabb.Ráadásul a sógornőmmel kb egy idős várandósok voltunk aki most boldogan babázik. Ezt az élményét nap mint nap megosztja velem.
2012. jan. 23. 11:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Részvétem.... :( Nekem elhalt az embrióm kb. 8 hetesen. Én is iszonyatosan vágytam babára és nagyon-nagyon boldogok voltunk, hogy első próbálkozásra sikerült. Aztán uh-on közölték, hogy már nem pulzál. Egy világ omlott össze bennem, napokig csak zokogtam megállás nélkül, ráadásul nekem a missed ab. műtét sem volt szokványos, borzalmasan fájdalmas volt fizikailag is, nemcsak lelkileg. Semmi nem tudott megnyugtatni, de azt mondtam, hogy akkor lesz babám! Ahogy letelt a 6 hét és a doki azt mondta lehet próbálkozni, újra terhes lettem. Persze végig aggódtam. Az elsőt azonban mai napig nem felejtem... az enyém májusban született volna. Épp a múltkor, költözésnél akadt a kezembe a uh-képe és az akkori papírjaim, elsírtam magam. Nekem csak a fiam adott megnyugvást.

Iszonyatosan rossz lehet, hogy a sógornőddel így vagy. Én egy kolléganőmmel voltam egyidős terhes, az övé megmaradt. Tudom milyen érzés, hogy neki sikerült, neked pedig nem. Amíg nem lettem terhes, addig nem is nagyon beszéltem vele, tudtam, hogy hülyeség, de mégis féltékeny voltam. Mondtam neki, hogy ne haragudjon, de nekem ez most nagyon nehéz így. Aztán mikor terhes lettem, akkor sokáig gondoltam rá, hogy már ennyi, meg annyi idős is lehetne.

Nektek azóta sem sikerült a baba? :(

Szívből kívánom, hogy mihamarabb egészséges kisbabád lehessen!!!!

2012. jan. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Nem, azóta nem lett baba ő sem volt tervezett,de nagyon örültünk neki. Nekem már van 2 fiam,úgyhogy direktben nem próbálkozunk. Ha jön örülünk ha nem nem.

A sógornőmtől egyszerűen hülyét kapok. Nem lehet leállítani,nem érti meg egyszerűen,hogy nekem ez fáj. Lehet,ha ő most nem szül nem is így élem meg a helyzetet.Örülök neki,hogy ő boldog és lett egy gyönyörű babája de a hideg ráz,hogy beszélnem kell vele.Sőt hétvégére meghívtak minket. Nem tudom még hogyan, de valahogy kihagyom.

2012. jan. 23. 12:03
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon rossz lehet de egy eleten at nem talalhatsz kifogasokat es nem bujkalhatsz a sogornod elol. Valahogy muszalj tultenned magad rajta. Mikor elvesztettem a babamat akkor korulottem tobben is terhesek voltak es szultek kulombozo idokben. Bablatogatoba is kellett mennunk es azt hittem megszakad a szivem. De ahogy mondani szoktak a konyvben lapozni kell, a multat le kell zarni valamilyen modon mert kihat a jelenetekre nagyon. Van ket fiad, nezd oket es add meg nekik a lehetoseget, hogy ismerjek es majd kesobb jatsznak a sogornod gyerekevel. Ha mar anyak vagyunk akkor az eletben fontosabb dolgokat kell elonybe helyeznunk mint a sajat magunk fajdalma. Neznuk kell a gyerekunket es ami korulottunk/korulottuk van es mitol fosztanank meg ot ha magunkra koncentralunk. Az elvesztett baba mindig egy emlek marad amit mar eleten at. Nekem is van egy kisfiam es sokszor eszembe jut az elvesztett baba de sajnos az elet nem all meg es nem varja meg, hogy osszeszedjuk magunkat egy fajdalom utan, hanem megy tovabb es haladununk kell vele. Kitartast nektek.
2012. jan. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igazad van. Ezt sajnos be kell lássam. Köszönöm,hogy felnyitottad a szemem. :) De most még nem megyek el. Februárban a "nagy családi találkozóra" már igen. Az ajándékot is megvettem már,igaz fájt,de nem vagyok az az elutasító fajta.
2012. jan. 23. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!