Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kötelező gyesre menni? Tehát...

Kötelező gyesre menni? Tehát arra gondolok, ami rögtön a szülés után van. Gyes témakörében jártas anyukák tud erre valaki felelni?

Figyelt kérdés
VAgy az a gyed? Ebben sem vagyok biztos. Olyan nincs, hogy valakinek a munkaviszonya ugyanúgy folytatódik tovább?
2009. máj. 28. 14:47
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Na most így visszaolvasva eléggé kusza... remélem azért van aki megérti...
2009. máj. 28. 14:48
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, akkor semmire se akarsz menni, hanem dolgozni akarsz tovább?

Első fél évben van a TGYÁS, ami a béred 70 %-a. Ennek szerintem van értelme, tehát legalább erre elmenni. A GYEd még szintén munkaviszonyt ad.

A GYED és a GYES igénybevétele nem kötelező, csak lehetőség. Vissza is mehetsz dolgozni.

2009. máj. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

szia, ha van munkahelyed, a szülés után ha jár a tgyás akkor az 168 napig utána a gyed,

ezalatt a munkaviszonyod megmarad, csak fizetés nélküli szabadságon vagy

2009. máj. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszodat, sokat segítettél. Igen, akkor a Tgyás az ami engem érdekel, hogy kötelező jelleggel tgyásra megy az anyuka a szülés után?
2009. máj. 28. 14:53
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
kötelezőnek nem kötelező, feltéve hogy jár
2009. máj. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
Bocsánat, hogy megkérdezem, de mikor szeretnél visszamenni dolgozni? Nem kötelező a TGYÁS idején otthon maradni. Nyílván, ahogy kijössz a kórházból és úgy érzed, akkor mehetsz is vissza dolgozni, de vajon jó lesz a babádnak is így?
2009. máj. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is választ. Azért nem szeretnék tgyásra menni, mert a munkahelyemre csak nagyon ritkán kellene bemennem. Mindent tudok otthonról irányítani , intézni.
2009. máj. 28. 15:01
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Gyesre meg azért menj, mert ha betölti az 1 éves kort a bébi, akkor teljes munkaidőben dolgozhatsz mellette.
2009. máj. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
így már értem. Köszönöm, hogy nem hurrogtál le, mert Neked esetleg nem tetszett a válaszom. Vannak még normális emberek...:-)
2009. máj. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Szivesen :)
2009. máj. 28. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!