Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mikor jobb születn...

Szerintetek mikor jobb születni? Télen vagy nyáron?

Figyelt kérdés
Mikor jobb érkezni? Mikor jobb a babának és az anyukának? vagy esetleg tavasszal vagy ősszel? Indokot is kérek, ki hogy gondolja.
2012. jan. 23. 16:33
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Én januárban szültem, és szerintem pont jó volt, mert a kisfiam nagyon élvezte a nyarat, a sok friss gyümölcsöt, kertben a kis medencét, és az első karácsony is nagyon tetszett neki. A második augusztus végén fog születni, biztos annak is lesz előnye, viszont előre félek attól hogy a nyár kellős közepén a nagy melegben leszek az utolsó trimeszterben. A fiammal még télen is folyton vert a víz...
2012. jan. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
utolsó kérdező! Ne felejts el írni augusztusban h milyen. Köszi
2012. jan. 23. 23:13
 13/29 anonim ***** válasza:

Én januárban és juniusban szültem...

Szerintem jó volt mindkettő.


ami jobb volt a télinél:

-jó volt akkor az ünnepeketúgy várni hogyutána meg babázom:)

-nem vizesedtem

-nem szenvedett a baba a 40 fokos melegbe


ami jobb volt nyáron:

-könnyebb volt öltözködni

-többet voltunk kint, pörgősebb volt az élet:)

-még terhesen olyan jó volt nagyokat sétálni este odakint:))


Lassan tervezzük a 3. babát és még nem tudtam eldönteni melyik hónapban szeretnék szülni, mivel mindennek van előnye-hátránya is :))))

2012. jan. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Szerintem tavasszal szülni a legjobb. A gyerek szempontjából legalábbis mindenképp. Már enyhe az idő, és jönnek a friss zöldségek, gyümölcsök, nyáron már minden felé lehet vele menni. Én áprilisban szültem az elsőt, az sokkal jobb, volt, mint a másodiknál, most ősszel, októberben. Mire elindulunk otthonról kellőképpen leizzadok, főleg, ha a két gyerekkel indulok útnak. Boltba is, ha bemegyek, csak körberohanok, nehogy nagyon bemelegedjen a babám. Mert ha meg elkezdem kicsomagolni, abból csak sírás és feszengés lesz, na meg persze felébred rá.
2012. jan. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Két gyerkőcöm van,a nagy októberi,a kicsi augusztusi.Mivel pedagógus vagyok,nekem nagyon jól jött a szünidő szülés előtt,s a visszatérés időpontja is összeegyeztethető a gyerkőc 3. szülinapjával...:)

6 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást-áprilisban ill. februárban-szépen lassan lehetett bevezetni az új ízeket,bár nem volt minden friss.Viszont piciként télen is nagyokat levegőztek,így az immunrendszerük megerősödött.

Utáltam volna utolsó hónaposan nagykabátot,csizmát cibálni magamra-a tornacipőm masniját így is a belső bokám felől tudtam bekötni a nagy pocitól.Gyorsabban levetkőztem a vizsgálatokhoz...igaz, a nagy melegeket nagy pocival éltem meg,de az elsővel ez nem viselt meg annyira,a kicsivel meg meg tudtuk oldani,hogy sokat pihenjek.

2012. jan. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Én decemberben szültem, mivel költöztünk vigasztalónak tűnt, hogy az elején azt sem tudom majd, hogy éjjel vagy nappal van-e, mire pedig beáll a rend jön a jó idő is és sokat lehetek kint a babával a levegőn sétálgatva. Ez be is jött. :)

Ellenben a betegségek a környezetben nagyon zavaróak voltak. Van ez a januári hányós-hasmenős vírus, a baba védett az anyatejjel - de az anya jól kiadja magát a terhesség-szoptatás-gyermekágy miatt, én pl. bele is estem. Nem mondom, hogy ez volt a legkellemetlenebb dolog az életben, de kihagynám. Másrészt a látogatók sem mind érettek annyira, hogy figyeljenek, hogy betegen inkább hagyják ki a látogatást.


Tavasszal tartom ideálisnak a szülést, leginkább április-május eleje körül. El is terveztem, hogy a második tavaszi baba lesz: össze is jött, minden a számítások szerint alakult - egy ideig.


Ezzel csak azt akartam mondani, hogy bár az időpont eleinte meghatározta a készülődést most már nem az a fontos, hogy mikor, hanem hogy egészséges, erős kisbaba szülessen - amikor eljött az ő ideje. A hozzátáplálást pedig meg lehet oldani, mert az első időkben úgyis csak 5 naponta lehet újabb dolgokat bevezetni, azok is mind télállók (kivéve a meggy és barack, de utóbbiból piaci permetezettet adni amúgy is igen kockázatos).


Úgyhogy nem a hónapokat kell tervezgetni, hanem babára fel és majd megmutatja, hogy nem mi döntünk el mindent. :D

2012. jan. 26. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Szia!


Julius 1.-en szultem a fiamat.

Nekunk jo volt. Azon a nyaron nem volt nagyon meleg pont idealis.

Nem kellett szegenyt agyon oltoztetni, sokat lehettunk levegon mivel O hasfajos babakent foleg seta kozbe tudott jokat aludni.

Nekem azert volt jo mert a jo ido miatt nem fordultam be teljesen (to egyedul voltam a gyerekkel,ferjem allandoan dolgozott).

Hat nagyjabol ennyi.

Azota 2,5 eves a fiam.


Megint babat varunk, oktober 1.-re vagyok "kiirva".

Remelem jo lesz,nem tudok meg nyilatkozni.

Kicsit felek,hogy a nyarat,hogy fogom pocakosan viselni.

Majd meglatjuk :)

2012. jan. 26. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

3 gyerekem őszi-téli időszakban született, 2 pedig nyár derekán.

A téliekkel az volt a jó, hogy tavaszra már elég nagyok voltak, jöhettünk-mehettünk, amennyit akartunk. Meg hát tényleg ott volt a friss zöldség-gyümölcs.

a 4-et tudatosan terveztük nyárra, mert kiköltöztünk tanyára, és a tél itt egy picit problémásabb, mint a városban. Hát nem bántam meg. Imádtam, hogy nagy hassal nem kellett kabátot,de még cipőt sem hordanom, csak póló, szoknya, papucs és indulás. A babát már 3 naposan kivittem az árnyékba, egy percre sem voltunk bezárva. Annyira jó volt így, hogy az 5. is nyáron született. Egyedül annak nem ajánlom ezt, aki alapból rosszul tűri a meleget, de én előző életemben a trópusokon éltem, annyira szeretem, ha jó meleg van.

2012. jan. 26. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

2011.június 30-án született a kislányom.Én nagyon örülök,hogy nyári baba,mert tudtunk vele könnyedén sétálni a jó időben,öltöztetni is egyszerű volt.Ha télen születik,szerintem féltem volna kivinni a hidegbe.

Ettől függetlenül mindegy mikor születik csak egészséges legyen!:)

2012. jan. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Kisfiam november végén született, ami jó volt, hogy nem volt 40 fok nagyon nem szerettem a meleget, ami rossz volt, hogy nagyon be kellett öltözni. Télen sokat mentem vele sétálni, és olyan jókat aludt a friss levegőn, nem is volt beteg. Most nyárra vagyok kiírva, kicsit tartok a kánikulától, de legalább elég egy pántos ruha és csini is vagy és szellőzik is...:))
2012. jan. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!