Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jobban szeretem az egyik...

Jobban szeretem az egyik gyerekemet - Rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés
2012. jan. 23. 21:42
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
73%
igen
2012. jan. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem is, de miért?
2012. jan. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
72%
igen
2012. jan. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
95%
Nekem csak egy gyerekem született,így nem tudom,hogy én tudtam volna-e különbséget tenni közötük. De nekem vannak testvéreim,és anyánk állított fel sorrendet, amiben én nem szerepeltem az elsők között. Már rég nagymama vagyok én is,mégis azt gondolom,hogy nem volt ez így jó. Szóval nem jó ez így nálad sem.Keresd meg a másikban is azt,amit szeretni tudsz benne,és ne sorrendet állíts fel.
2012. jan. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
96%
nem kéne megkülönböztetni
2012. jan. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
93%
legyszi írd le, hogy milyen az egyik gyereked, milyen a másik
2012. jan. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
74%
hát én egyke vagyok, de anyám még így se szeret
2012. jan. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

"Amióta a kicsi megszületett, a nagyot elkezdtem nem szeretni, vagyis nem eléggé szeretni. Valahogy a naggyal mindig is volt egy olyan érzésem, hogy nem szeretem eléggé. Amikor még csak egyke volt, már akkor elő-elő tört belőlem a gondolat, hogy egy anya ennél jobban tud szeretni. Aztán amikor megérkezett a kicsi, akkor megéreztem pontosan, hogy mi motoszkált bennem. Emlékszem, a kórházban annyira csak a kicsire fókuszáltam, hogy voltak pillanatok – bocs órák, amikor eszembe se jutott, hogy van egy másik gyerekem is. Most el lehet jól ítélni mindezért, de így van és habár küzdök ellene és igyekszem nem belesüppedni ebbe a zavaros helyzetbe, ez mégis a dolgok jelen állása, amit nem lehet a szőnyeg alá seperni.


Az, hogy mindez miért van, nem tudom. Nem hiszem, hogy a kicsi sokkal cukibb volna – mármint nekem igen, de ha objektíven tudnánk ezt mérni, akkor valószínűleg nem lenne semmivel sem szebb, ügyesebb, kedvesebb, mint a nagy. Egyszerűen más a karaktere és nekem kedvesebb. És ez nem tölt el jóérzéssel. Pedig a nagy okosabb, régebben van helye a szívemben, hiszen ő az elsőszülött. Sőt, elég sokáig egyedül volt ahhoz, hogy inkább fordítva legyen mindez. Sőt, ha visszagondolok a terhességemre a kicsivel, akkor az ugrik be, hogy folyton azt volt nehéz elhinni, hogy lesz még egy gyerekem, akit szeretni tudok majd. Hát lett. A kiskedvenc megszületett.


Igazából racionális módszerrel nem tudok változtatni ezen. Trenírozom magamat, hogy a nagynak a jó tulajdonságait kiemelve teljes helyét megkapja a szívemben, de miután ő már nagy és inkább le akar válni mint hozzámláncolódni, ez nem mindig könnyű. Pedig kezdetben sem volt ez másképp: amikor újszülött volt a kicsi, azzal magyaráztam, hogy azért van mindez mert a hormonok azt diktálják, hogy a kicsit kell ápolni, jobban vigyázni és dédelgetni, a nagy már megkapta ezt amikor ő volt ekkorka. Aztán telt az idő, a nagy egyre durvább volt a testvérével, én szörnyülködtem és biztosan nem mindig helyesen osztottam az igazságot. Hamar rájöttem, hogy én kellek a nagynak is, próbáltam vele lenni, vele játszani, a kicsit háttérbe szorítani. Szépen lassan elmúlt, aztán visszajött, aztán elmúlt, és így ingadozunk azóta is. A nemszeretésemnek az oka belőlem jön, de ez generált további ráerősítést, mert hogy ő meg nem szerette a testvérét, azt akit én meg annyira nagyon. Aztán amikor a kicsi olyan egy-másfél éves volt, akkor kezdtem észrevenni, hogy a nagy is szereti már a kicsit. Egy nagyon jó nyarat töltöttünk együtt, sokat hármasban és az jó volt, jót tett, mindenkinek.


De amikor hullámvölgy van és a nagy megvadul, akkor kétségbeesek, hogy ez mennyire normális vagy kóros. A kicsi bújik, simogat, kedveskedik, szótfogad, kötelességtudóan tesz-vesz, jön-megy. A nagy ellenáll, rosszalkodik, kóstolgat, feszegeti a határokat, kiskamaszodik és vannak pillanatok amikor ’agyon tudnám csapni’. Könnyen mindenért ő lesz a hibás, őt hallgattatom el az itthon uralkodó hangzavarban, őmiatta sír a kicsi, és könnyen elfelejtem, hogy annyira azért ő sem nagy még, számára értelmezhetetlen dolgokat várok el tőle. Nekem meg nyílik a bicska a zsebemben, ő az a fajta, hogy addig megy ameddig lehet. Szegénykém, pedig lehet hogy csak azt a szeretetet vágyja, amit a kicsi megkap. Igazságtalan, rossz anya vagyok?

2012. jan. 23. 21:51
 9/32 anonim ***** válasza:
24%
Nem vagy. Csak mindegyik kapja meg a neki járó dolgokat egyaránt: pénzben, szeretetben, beszélgetésben.
2012. jan. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
67%

a gyerekek között nem lehet külömbséget tenni... szeretheted jobban az egyiket mint a másikat... de ezt a gyerek is észre fogja venni... és amelyiket kevésbé szereted, az bele fog keveredni mindenféle rossz dologba és társaságba, depreszió, piálás, drog, cigi... stb. :)

hát, így te magad mártod süllyesztőbe a gyerekedet :D

2012. jan. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!