Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennél a helyemben?...

Mit tennél a helyemben? (tanulás kisgyermek mellett)

Figyelt kérdés
Arról lenne szó, hogy van egy 20 hónapos kisfiam, mellette tanulok távoktatáson. Kaptam lehetőséget arra, hogy ebben az évben leérettségizzek, most vagyok 11.-es a Móra Ferenc Gimnáziumban :) Szóval, be kéne hoznom a 12. osztályt, ezenfelül be kéne adnom a felvételit egy főiskolára, vagy egyetemre, szerettem volna jogi karra menni, de szerintem azt képtelenség lenne megoldani. Nehéz is, meg a kisfiam miatt nembiztos, hogy tudnék annyit tanulni. Kertészeti végzettségem van, viszont a kertészeti főiskola nem vonz.Mit tennél a helyemben? Van aki gyermeke mellett lett diplomás? :) Milyen szakra jelentkeznél a helyemben? Bevállalnád idén az érettségit ha ezen múlna, hogy amire oviba meg, addigra már egy évet elvégeztél a Fősulin?Segítsetek kérlek.
2012. jan. 24. 23:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Elismerésem!

Nekem egyévesem van, de képtelenség lenne mellette tanulni, pedig gondolkoztam egy másoddiplomán.... Talán majd egyszer... :) - De én dolgozom, mert muszáj...

Anyum annak idején az orvosi egyetemet végezte úgy, hogy 3 gyereket szült meg a 6 év alatt. Nem halasztott, nappalira járt és jó eredménnyel diplomázott. De ehhez 100%ban kellett apum és a nagyim segítsége.

A helyedben? Az érettségit mindenképp megpróbálnám letudni minél előbb. Hogy milyen szakra jelentkeznék? Valami olyanra, ami érdekel, de nem túl nehéz és legfontosabb: később hasznát veszed. Csak olyat érdemes elvégezni, amivel utána könnyebben tudsz elhelyezkedni és jól keresni.

2012. jan. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Én negyedéves levelezős joghallgató voltam, amikor született a kisfiam. Előtte munka mellett csináltam ( nem csak ezt, a többit is.Ezt csak azért írtam le, mert nem nappalis voltam ) Könnyebb volt munka mellett, mint gyerek mellett! Most 20 hónapos, el kezdtem a záróvizsgákat, még nincs meg mind, de néhány hét múlva ismét szülök. Kettő mellett kell befejeznem. Nincs mit tenni. Minden nehézség ellenére simán bevállalnám. A férjem és az anyósom amennyit tudnak, segítenek. Ha van egy kis segítséged, nyugodtan csináld. Már nem annyira pici és egyre jobban el lesz.Éjszakánként pedig tudsz tanulni.Nem lesz könnyű, de muszáj boldogulni valahogy.
2012. jan. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én 2 hetes kora óta fősulira járok és délutánra vettem fel az óráimat. Nem túl sokat, sikerült 2 napra beraknom mert ehéz tárgyakat vettem fel amiknek magas a kreditszámuk. Mind nagyon jól sikerült és programtervező informatikus szakon vagyok. Én lassan megszokom, hogy gyerekkel az ölemben hangosan mosolyogva és gügyögve végzem az integrálszámítást:D Szerintem legfőképpen elhatározás kérdése. Ha elviekben meg tudod oldani alapos átgodnolás után akkor a gyakorlatban is menni fog. Szakhoz tanácsot adni nehéz, mert nem tudhatom mi az ami vonz és sajnos a sok induló karral sem vagyok tisztába. Azt viszont jó ha figyelembe veszed, hogy most igen nagy változások vanna felvételik terén. brutálisan lecsökkent néhány szak induló létszáma ami azt jelenti, hogy nagyon nehéz lesz bekerülni. Ezzel kapcsolatban nézz utána milyen új limiteket és szabályokat hoztak. (Pl orvosi diplomához kötelezik a végzősöket, hogy X ideig csak magyarországon dolgozhatnak majd....persze államilag finanszírozottan...)
2012. jan. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jah amúgy műr végeztem volna, de így még 1 évet csúszok mert lassabban haladok. De így jobb. Egyébként is kihagytam passzívon néhány félévet amikor külföldre mentem nyelvet gyakorolni. Ez után jött a picur. Most azon gondolkozunk a jövőévre kicsit nehezítunk a pályán és talán még egy nagy pocak is beleférne a következő tanérve. Aztán ki kell számolni, hogy mikor lenne jó az államvizsga szempontjából ha érkezne....(viszont nyáron sem szeretnék szülni a melegbe...elég volt 1x)
2012. jan. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én az első szülinapján nyelvvizsgáztam (magam készültem fel tanár és suli nélkül)!20 hós volt mikor a második diplomámba belekezdtem (igaz csak egy év hiányzott már akkor)Suli elsőnapján derült ki,hogy jön a második babánk!Mellesleg ez testnevelő edzői szak!Terhesen is meg tudtam csinálni az első félévet,mert 19 hetesen befejeztem a gyakorlati órákat!(aerobic,kézilabda....)Utána már csak elméletem van!Ma is vizsgázni megyek :)Még a második félévben van 3elméleti órám deazokból a vizsgákat már két gyermekesanyukaként fogm letenni :)



Szóvalamíg nemjártam suliba,csakitthon tanultam azt meg tudtam oldani amíg alszik...De mikorb suliba járás is van,akkor kell segítség!Péntekenként mamával szobati konzultációkon apával van a lányunk!Két gyerek mellett csak két vizsgára kell majd elmennem!Ebből felvételizek most egyetemi képzésre is,de azt nem fogomtudni elkezdeni szeptemberben,egy csak szopizó 4-5 hós mellett meg hát a szülés miatt sem leszek még szerintem egyetemitesis állapotban :(Szóval abból halasztok egy évet!


Szerintem mindenképp vágj bele!Nem lesz könnyű,de ha kitartó vagy sikerülni fog! :)


Sok sikert!

2012. jan. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is akkor kezdtem a 11. osztályt távoktatáson, amikor a fiam pici volt, két éves korára lett meg az érettségim, szóval pont a GYED alatt végeztem is :)

Nem tudom, hány éves vagy, de szerintem ha nem nagyon muszáj, akkor ne told így egybe azt a két évet, inkább csináld meg rendes idő alatt, úgy jobban fel tudsz készülni.

Én úgy oldottam meg, hogy 11.-ben tettem előrehozott érettségit a választott tárgyamból (társadalomismeret) és nyelvből (angol), akkor még nem volt amúgy kötelező az idegen nyelv, nem tudom, hogy most hogy van. Mindkettőre simán fel tudtam készülni, ha jól emlékszem 90%-os lett mind a kettő. Így következő évre már csak a három kötelező marad, és nem kellett öt dologgal vacakolnom egyszerre. Ez így jó volt, mert a választhatók között olyan is volt, amit nem tanítottak már 12.-ben, ezért aki olyat választott, annak nem kellett osztályozó vizsgát tennie. Úgy emlékszem, nekem is ilyen volt a társadalomismeret, hogy csak 11-ig volt tananyag. Az angol az más, az végig kötelező tárgy volt, de nem okozott gondot, mert szerencsére még amikor rendes gimnáziumba jártam, ott angol tagozatos voltam (kb. akkoriban ez az egy volt, ami érdekelt, na mindegy), simán megcsináltam az utolsó éves anyagot is az osztályozó vizsgán, aztán az érettségivel sem volt bajom.


Aztán amikor ő két évesen kezdte a bölcsit, én akkor kezdtem az egyetemet (igaz, még itt is sikerült egy évet potyára elvégeznem, utána szakot váltottam, mert rá kellett jönnöm, hogy amire eredetileg mentem, azzal az életben nem kapok munkát). Így pont úgy fog kijönni, hogy mire befejezi az ovit, én addigra kapok diplomát :)


Na mondjuk így, hogy van már pár vizsgaidőszak a hátam mögött, azt hiszem, már simán bevállalnám, hogy 11. osztály után érettségizzek mindenből, de akkor még nem voltam ilyen rutinos vizsgázó.

Ja, amúgy én szociális munka szakra járok, még pont két évem van vissza, mert páratlan féléves a képzés, ugyanis tartozik hozzá egy féléves szakmai gyakorlat is. De ezt a szakot nem fogom ajánlgatni senkinek, mert az egy dolog, hogy én szeretem, és ebben szeretnék majd dolgozni, de hát tudom, hogy sokakat nem vonz, úgy meg nincs értelme csinálni, hogy az ember egyáltalán nem is szeretné.


Viszont szerintem hamar döntsd el, hogy mi is az, ami érdekel, és ez alapján milyen szakra mennél, hiszen a választott tárgyak miatt is fontos, mert ugyebár nem mindenhova ugyan az a követelmény, másrészt pedig nem is tudom, meddig lehet még jelentkezni, de úgy emlékszem, nem sokáig, na meg most a keretszámokat is sok helyen megnyirbálták, a jogon pont drasztikusan lecsökkentették az állami helyeket, de sok más képzésre is kevesebb embert fognak felvenni.

2012. jan. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!