Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adtok zsebpénzt kicsi gyereknek?

Adtok zsebpénzt kicsi gyereknek?

Figyelt kérdés
Én nem. Van egy rokonunk és a 4 évesét apróval jutalmazza,ha valamit jó csinál, vagy engedi levágni a haját(200ft). Az enyémek 3 és 5 évesek,de eszembe se jutott még eddig pénzzel jutalmazni. Más a Karácsony,Húsvét, szüli-és névnapok,akkor kapnak,ha úgy alakul. Mikortól adtok zsebpénzt a gyereknek?

2012. jan. 25. 11:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A zsebpénz nem ez, és nagyon nem baj, ha ezt nem teszed. Ez a külső megerősítés ilyen korban nagyon nem jó még, véleményem szerint mondjuk később sem, többet árt, mint használ.


Szerintem iskolás korukig ráérnek a zsebpénzzel.


Egy pszichológus kismama :)

2012. jan. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
6 éves kortól már kell.napi 1000-1500 forint legalább.
2012. jan. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hát, 4-5 évesnek biztosan nem adnék zsebpént, főleg, hogy az értékével nincsenek is tisztában. Az meg, hogy "fizet" bizonyos dolgokért... hát, én nem tenném, nem tartom helyesnek. Vannak dolgok, amiket ingyen meg kell csinálniuk, legalábbis én így gondolom.. Ide tartozik az, hogy engedik levágatni a hajukat /persze bizonyos mértékig az ő belesólásukkal/ és az is, hogy a koruknak megfelelően segítenek a házimunkában. Ugyanígy hibásnak tartom, hogy fizessek a jó jegyekért...

Zsebpénz: szerintem valamikor kisiskolás korban érdemes elkezdeni, nem nagy összegekkel, fixen, a gyerekre bízva/persze, alapos előkészítés után/, hogy mire költi vagy esetleg gyűjtögeti... Ha pedig egyben elverte, azt is meg kell tanulnia, hogy akkor nincs több, csak a köv. esedékességkor.

2012. jan. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Remélem a második választ a tiszta irónia szülte. :)

Első voltam.

2012. jan. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

ja elírtam 6 éves kortól napi 100-150 forint legalább


1000-1500 forint majd kb 12 éves korától.

2012. jan. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mi iskolás korban sem kaptunk kifejezetten zsebpénzt. Ha akartunk venni valamit a büfében, akkor azt megmondtuk otthon, mennyibe kerül, mi az, és anya arra adott, de ez nem volt rendszeres. Aztán tini korban is ez így volt, ha bulizni mentünk, moziba, egyéb helyre, akkor kértünk, adtak, de nem adtak havi/heti pénzt. Én is ezt fogom majd csinálni. Persze nagyszülőktől kaptunk, de az sem volt rendszeres.
2012. jan. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

én ovodáskorban már adtam heti zsebpénzt, szombatonként vettek rajta valamit, vagy "gyűjtötték".

Nálunk az volt a szabály,hogyha valaminek a felét összegyűjtik,akkor megkapják tőlünk a másik felét. Így vettek először játékot,később biciklit,majd autót.

Szerintem nem árt korán kezdeni az oktatást a pénzkezelésére. Persze ovodáskorban csak 10-20 forintokat kaptak.

2012. jan. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

6 évesen 100-150 forint???? Tudod, még ez is sok. Persze, ha ebből kell uzsonnát vennie, akkor ez nem zsebpénz. A zsebpénznél eldöntheti a gyerek, mire költi...

Ha utána számolszm, így havonta 3-4500 forintot adsz neki.. ez egy olyan kisgyereknek, aki a pénz értékével nins tisztában, nagyon sok... Persze, ha jól előkészíted, már adhatsz neki pénzt, ha megérti azt, hogy a pénz nem játék..

2012. jan. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

3 eves a nagyobbik fiam es ha megyunk a zoldsegeshez es visszajar 1-2 penny (kulfoldon elunk), akkor azt elrakhatja. Van egy autos perselye, abba szokta bedobni es idonkent kiboritjuk az osszeset, 2 csoportba valogatja, majd visszadobja.

Az erteke nem mervado (talan egy fontnyi lehet eddig, ami kb 350 forint), nem is szoktuk megszamolni, nem is akarja elkolteni.

Ez zsebpenznek szamit?

2012. jan. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Utolsó, szerintem ez nagyon aranyos, emlékszem, nekünk is így csinálták anyuék, nagyon kedves emlék. :)))) Inkább csak a gyűjtögetés esett jól, meg az, ha tudtam venni egy sport szeletet, azt imádtam. :)


(első válaszoló)

2012. jan. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!