Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hol kell igényelni a gyed-et...

Hol kell igényelni a gyed-et ha a munkáltatóm nem tb kifizető hely?

Figyelt kérdés
kell valami papír a munkáltatótól? a nyomtatványt amit a netről kell letölteni máshol nem lehet beszerezni, ha nincs nyomtatónk? annyira nem szeretem és nem értem ezeket a dolgokat.... :(
2012. jan. 26. 16:34
 1/4 Zoé90 válasza:
47%
Először is, be vagy jelentve? mert ha igen akkor az államkincstárhoz be kell menned és ott tudsz papírt kérni. a munkáltató pedig kitölti. Ha nem vagy bejelentve akkor csak gyes-t tudsz igényelni azt minden kismama kap! ugyan úgy az államkincstártól kell igényelni a papírt
2012. jan. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

A gyed nem az Államkincstár kompetenciája, így ahhoz nem tudnak ott hozzászólni, a gyedet az oep-nél kell kérni.


Viszont a gyed igénylést is add le a munkáltatódnál, majd ők továbbítják.

2012. jan. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én munkáltatóm nem kifizetőhely.

Letöltöttem a tgyás, gyed papírokat, kitöltöttem a rám vonatkozó részeket, majd a papírokat elküldtem a munkahelyemre, akik minden rájuk vonatkozót beírtak és elküldték a papírjaimat az OEP-nek! (Az Államkincstárnál a gyest és családit tudod intézni).

Ha nincs nyomtatód, az OEP-től kérj papírokat postán. Vagy egy netkávézóban nyomtasd ki.

A munkáltatódat pedig nem lehet kihagyni a dologból, mert jövedelemigazolást ők adnak mindenképpen.

S hívd fel a munkáltatódat, egy pénzügyes kollégát, egyeztess velük, hogy nálatok mi, hogy működik.

2012. jan. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
oké! köszi mindenkinek
2012. jan. 26. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!