Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Most olvastam egy honlapot,...

Most olvastam egy honlapot, ahol azt írták, hogy ha megyek szülni akkor vinni kell a házassági anyakönyvi kivonatot és az apasági nyilatkozatot... Egyedülálló kismama kérdése: Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Egyedülálló kismama vagyok, akkkor én honnan szerezzek ilyen papírokat???????????????????

Anélkül nem is szülhetek?


2009. febr. 9. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem! Ha nincs apasági nyilatkozat, akkor a te vezetéknevedet kapja a baba, és ennyi. Senki nem fog akadékoskodni.
2009. febr. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Apasagi nyilatkozatot kellene tennie az apanak, amennyiben hajlando ra! Ehhez csak ti ketten a paroddal kelletek, es a helyileg illetekes anyakonyvi hivatalba kell bemennetek, akar mar most is, mennyi idos terhes vagy amugy? O alairja, hogy vallalja, o az apa.

Ha nem tesz ilyen nyilatkozatot, akkor pedig a szulesnel a baba a te vezeteknevedet fogja kapni. A gyamugy a szules utan hivatalbol irni fog neked, amire kotelezo lesz megjelenned, es tisztazzatok az apaval valo dolgokat. Megkerdezik toled, hogy tudod e ki az apa, es par dologrol faggatni fognak. Ha azt akarod, hogy az apa vallalja az apasagot, es az o nevere keruljon a gyerek, akkor majd a gyamugy az apat is ertesiteni fogja.

Ennyi nagyjabol.

2009. febr. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Házassági anyakönyvi kivonat csak akkor kell, ha valaha voltál már házas. Ha elváltál akkor is ki kell kérni, lesz rajta egy záradék, hogy a házasságot a bíróság felbontotta. Ez azért kell, mert anyakönyvezés szempontjából a gyermek apjának tekintik azt a férfit, akivel a szüléstől számított 300 napon belül házasságban élt.(akkor is ha ténylegesen nem ő az apa) Apasági nyilatkozat ha nincs akkor nem történik semmi, tudomásul veszik és a babát a Te vezetéknevedre anyakönyvezik.
2009. febr. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!