Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mivel tudnám pótolni a kenyere...

Mivel tudnám pótolni a kenyeret? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kislányom 16 hónapos és a legújabb szokása, hogy egyáltalán nem hajlandó reggelire és vacsorára kenyérfélét fogyasztani. Ha elé teszem a falatkákat, egyenként dobálja le, ha én teszem a szájába, kiszedi és ledobja. Sem a kenyér, sem a zsemle nem kell neki, tegnap már kakaós csigát próbáltam, pedig nem vagyok híve, hogy 16 hónaposan kakaós csigával tömjem, de az sem kellett neki. Felvágottat, húsokat, tejtermékeket sokat és szívesen fogyaszt, de félek, hogy szénhidrát nélkül megáll a súlygyarapodása, vagy esetleg fogyni fog.

Ha volna valakinek valamilyen tippje, szívesen fogadnám! Azt már kipróbáltam, hogy megkenem vajjal vagy májkrémmel vagy ilyesmikkel a kenyeret, de abból is eszik pár falatot és kész.

Mindenkinek köszönöm, aki segíteni próbál!


2012. jan. 27. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd, ha neki nem kell. Adj neki krumplit, tésztát, ilyesmiket. Azért, mert pár napig nem eszi meg a kenyeret nem fog fogyni. Vannak náluk ilyen szakaszok, az én fiamnál is előfordul, hogy 3-4 napig nem hajlandó megenni. Az is elképzelhető, hogy ráunt. Pihentesd egy kicsit a kenyér dolgot, majd pár nap múlva add megint.
2012. jan. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Adj tésztát,pogácsát, vagy van egy csomó apró süti recept a neten, próbálj ki 1-2-t.

Amúgy tényleg lehet csak egy időszak,ami elmúlik, én egy időben azért aggódtam, mert fiam csak azt volt hajlandó enni:)reggel este délben kenyeret,kiflit kért,ez 1 hónapig tartott kb, aztán elmúlt.

2012. jan. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Addj neki pl. bulátát, puffasztottrizst, abonetett vagy süss kenyeret hátha az szimpibb neki. De, ha nem megy ne erőltesd, annál inkább nem eszi meg.
2012. jan. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kislányom nagyon szereti a tésztát, az is szénhidrát, próbáld azt levesből, vagy simán sajtos tésztát. Nem hiszem, hogy pont a szénhidrát kerülése lenne neki rossz.
2012. jan. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A fiam is ezt csinalja. Megmondom oszinten, hogy engem annyira nem zavar, merthogy en is alig eszek kenyeret (talan ket naponta pici szeletet, de van, hogy azt sem).

Szenhidrat sok mindenben van, adhatsz neki peldaul zabkasat is reggelire, annak nagyon durva szenhidrattartalma van, viszont tele van rosttal, igy egeszseges. Fozhetsz neki tejberizst idonkent, tejbegrizt, ha mar kap valamennyi tejet, adhatsz neki gabonapelyheket.

Tesztas, rizses eteleket.

De peldaul a bundas kenyeret megeszi a fiam, ha azt kap, akkor nem panaszkodik a kenyer miatt, szerintem eszre sem veszi, hogy van benne. :)

Mondjuk O mar idosebb, de tojast is szoktam neki sutni, omlett szeruen es keverek bele lisztet.

Vagy peldaul perecet (azt a rendes nagy vasari perecet) is sutok idonkent, azt is szereti. Az egyebkent kb kenyerteszta, nem is fontos perec formara sutni, eleg ha elsodrod vekony rudba es ugy sutod meg, nagyon finom ragcsalni valo. Nem kell sos kevereket sem rakni a tetejere. Szoktam sutni naturban es abbol csinalok makosgubat is.

Es probald ki a piritoskenyeret is, azt is meg szokta enni a fiam, mert jol ropog es izlik neki. Nem egyben piritom a kenyeret, hanem kockakra vagom es ugy piritom meg a sutoben, ahogy a kremlevesekhez is szoktam. De a bolti piritos is jo lehet, az is ropogos.

Sok sikert!

2012. jan. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a tanácsot!
2012. jan. 27. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!