Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki otthon kenyérsütőgéppel...

Aki otthon kenyérsütőgéppel süt kenyeret a babájának, írna nekem receptet?

Figyelt kérdés
Lassan 1 éves kisfiamnak szeretnék sütni. Ma sütöttem is egyet tönkölybúza lisztből, de szeretnék többfélét kipróbálni. Ha van fincsi, bevált recepted olyan kenyérre, amit Te is adsz babádnak, megírnád nekem? Nagyon köszi!
2010. nov. 17. 22:01
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, a Babák kategóriába akartam írni a kérdésemet, de most már mindegy, remélem, azért majd válaszol valaki.:)
2010. nov. 17. 22:06
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
Egyévesen nem sütök neki külön kenyeret,és mis is csak buzalisztből készültet eszünk.
2010. nov. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
mi is ugy mint az előző...
2010. nov. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a fáradságot, hogy válaszoltál, értelek.Én azokat kérdezem, akik sütnek. Valamikor mintha olvastam volna, hogy van, aki süt. Természetesen amit sütök, a család többi tagja is megeszi, tehát nem pluszmunka. De szívesen sütnék bármit külön a kicsimnek. Ez normális, hiszen nagyon szeretem. Szóval, várom a kenyérsütő anyukák válaszát.
2010. nov. 17. 22:15
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is kenyérsütővel sütök, de nálunk magunknak főleg, hisz a baba amennyit megeszik...

Megmondom őszintén, van rengeteg különleges receptem, de nem próbálkoztam még velük.


Nem tudom segítek-e, de a sima búzalisztes kenyér úgy nagyon finom, ha víz helyett kefírt teszel bele. Vagy tehetsz bele egy főtt, lereszelt krumplit is.

2010. nov. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem eleg ertheto volt a kerdesed.

[link]

Kulfoldon vettem kenyersutot, a fenti linken van a hasznalati utmutatoja. Angol nyelvu, remelem, hogy nem gond.

En nem sok recepttel kiserleteztem, feher kenyernek mindig a basic white bread-et sutom, de szoktam a sajtos-hagymasat is es ebbol is adok a fiaimnak. Mivel nincs benne semmi olyan, amit babanak ne lehetne (pl tojas), igy nyugodtan mehet.

De ami nalunk nagy kedvenc az inkabb a zsomle es a kulonleges formaju kenyerek, cipok. Ezeket csak dagasztani szoktam a kenyersutovel, en formazom utana oket, ezek is bababarat kenyerek, siman adom a sracoknak.


Es meg mielott barki belemkotne: nem azert sutom a kenyeret, mert felek, hogy a boltitol bajuk lesz, en magunknak sutom a kenyeret jo regen, amikor csak lehetosegem van ra, mert szeretem csinalni es a ferjem is imadja a friss kenyer illatat. Boltba csak hetente 1, max nagyon max ketszer megyek, igy praktikus is. Es mivel ezt esszuk mi, igy ezt kapjak a gyerekek is.

2010. nov. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szioka! En sutom a kenyeret a kis csaladomnak mert kulfoldon elunk es pocsek a kenyer. Mekkora a kenyersutod?Mert attol fuggnek a mertekegysegek. Az enyem kicsi.

En ez alapjan keszitem:

Mero kancsom van ami "cup" szerint van megadva mar mint a mertekegyseg;

szoval 1 cup kb 500 ml en 2 cup feher lisztet teszek bele vagy 1 es fel cup feheret es fel barna lisztet(hirtelen nem ugrik be magyarul a neve) de csinaltam mar ugy,hogy 1 cup feher es 1 cup barna.

Az en kisfiam semmire nem erzekeny szerencsere.

Ezenkivul.kb. 250 -300 ml viz

2 evokanal olaj

1 kiskanal so es 2 kiskanal cukor

2 kiskanal eleszeto


Most kalacsot szeretnek kipropalni.

Remelem tudtam segiteni.

Udv: 16 honapos kisfiu anyukaja

2010. nov. 18. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Mi is imádjuk a frissen sült kenyér illatát és legalább tudom, hogy mi van benne és jóérzéssel adom bárkinek. Sokat segítettek! Szép napot!
2010. nov. 19. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!