Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vannak itt olyan nők, akik...

Vannak itt olyan nők, akik soha nem akarnak gyereket?

Figyelt kérdés
Hogy képzelitek el az életeteket? És mért nem akartok? Netán olyanok is vannak, akik már nem tudnak gyereket vállalni a korotok miatt? Ti hogy élitek az életeteket? Nem bántátok meg?
2012. jan. 28. 12:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Én nem magamról írok, de elmondok valamit. A nagynéném már majdnem 60 éves, nincsen gyereke. Iszonyú fiatalos nő, sportol, utazik, szép háza van, gazdag. Nem irigykedem, tett érte eleget. De nagyon hiányzik neki a család. Egyedül van. Rajtam meg a húgomon "élte ki" az anyaság hiányát. Most 20 éves vagyok, született egy kisbabám, azóta felénk se néz. Egyutcában lakunk. Kijelentette h látni sem akarja a kölykömet...Megkeseríti az embert a magány az embert, féltékeny, hogy én "mertem" azt tenni amit a szívem diktált. Neki több pénze van, bármit megtehet, de így nem boldog. Persze nem mindenki ilyen. Van aki nem is igényli, hogy anya legyen.
2012. jan. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ebben a rovatban inkább olyanok vannak, akik szeretnének, vagy van már gyerekük. Nekem is van kettő.

Személyesen 2 ilyen nőt ismerek, egyik sem karrierista, egyszerűen nem ez a fontos az életükben (hozzáteszem: még nem fontos, hiszen bármikor történhet valami, ami miatt másképp gondolja). Korombeliek, 36-38 évesek. Közeli barátaim, ezért beszéltünk már őszintén a témáról. Az egyik önzőnek tartja magát, egoistának, aki nem alkalmas anyának, hát lehet benne valami:) A másik meg anyagi gondokkal küzd, mellette végtelen önbizalomhiánya van, és peregnek az évei, mert a párja szeretne gyereket, de ő nem. Nekem ez mindig furcsa volt, én óvodás korom óta anyának készültem, de hát ez van, mások vagyunk. Teljesnek érzik az életüket, elégedettek. Hogy mi lesz 10-20 év múlva? Lehet hogy megbánják, lehet, hogy nem.

Az megint más, akinek nem lehet, vagy "kifutott az időből" és nem sikerül. Az borzasztó keserűség és boldogtalanság, hiszen nem ő döntött így, hanem rajta kívül álló okból nincs gyereke.Ilyen barátom is van. Ő nagyon megbánta, hogy nem fiatalon, huszonévesen kezdtek próbálkozni, de nem volt hova. A szívem szakad meg érte...:(

2012. jan. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van gyerekem de én is ismerek egy 60 körüli nőt akinek nemhogy gyereke, de tartós kapcsolata sem volt soha :-/ Pedig egy nagyon kedves, aranyos, jófej viszonylag fiatalos és teljesen átlagos külsejű nőről van szó. Semmi rosszat nem tudok róla mondani. Rendezett anyagiak között él és a rokonságában pesztrálja a gyerekeket, ebben éli ki magát. Hobbija nincs, és már nyugdíjas. Ő nem keseredett meg, legalábbis nem látszik rajta semmi ilyesmi, többször látta már a kislányomat is pedig nem egy városban élünk és még elég picike, és mindig elmondja hogy ez a legnagyobb boldogság az életben (a gyerek). Sajnálom, hogy neki nem adatott meg mert ő megérdemelte volna és tudott volna jó nevelést adni a gyerekeinek.
2012. jan. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!