Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Ha férjetek, gyermeke...

Anyukák! Ha férjetek, gyermeketek apja kezet emelne rátok (megütne, karotokat csavargatná) hogy reagálnátok rá?

Figyelt kérdés
2012. febr. 2. 14:10
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Húh, hát nagyon sajnálom. Viszont nem tarthat terrorban életed végéig. Lenne hová mennetek ?
2012. febr. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Lenne, persze, anyukámékkal egy településen lakunk. Már nagyon sokszor eldöntöttem, hogy elmegyünk, de még nem tudtam rávenni magam, mikor látom, hogy a gyerek hogy oda van érte.

Amúgy meg a gyerek születése előtt nem volt ilyen agresszív. Akkor is vitatkoztunk, de soha nem is nyúlt felém. 7 éve vagyunk házasok, kisfiunk 3 éves 2 hónapos.

Sokszor elgondolkoztam rajta, hogy esetleg azért bánt és zsarol mostanában mert érzi, hogy kiáll a szekere rúdja és fél, hogy ha 43 évesen egyedül marad, akkor már nem erősen van mit kezdenie magával?

2012. febr. 2. 14:53
 13/22 krisztivan ***** válasza:
Én is sajnálom hogy ezeket kell átélned,de az én véleményem szerint azt tudják zsarolni aki hagyja magát.A helyedben én már rég összepakoltam volna és költöztem volna a szülői házba.Utána lehet az egészet előlröl kezdeni.Randizgatás,sok beszélgetés,de külön lakás.Ha látod hogy kezd észbe kapni akkor lehet szó az összeköltözésről.Persze nem 1 hónap az intervallum,szerintem több idő kell hogy tényleg meg lehessen beszélni a dolgokat.A másik-persze semmi közöm hozzá-de én nem lennék képes olyan durván összeveszni a párommal hogy ne akarnék vele aludni:-)))Lehet meg kellene nézned magadat is belülről hogy vajon miért tudsz ennyire kiakadni.-Gondolok arra,hogy akarod-e ezt az embert,van még hozzá erőd és szereteted hogy megmentsd a házasságod?Természetesen nincs helye verekedésnek egy családban!!!
2012. febr. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Nem egyszer néztem magamba, hidd el. Azért vagyok képes ennyire összeveszni vele, mert pár éve nagyon fáradt, az lenne a legjobb, ha nem kellene dolgozni menni csak jönne a fizetés haza, vagy keressem meg én a mindennapi kenyeret, fizessem a hitelt, főzzek, mossak, gyereket neveljek. Állandó panasz van, hogy talán nálunk nyomorultabb senki ezen a földkerekségen, mert nem elég a pénz semmire, ő mennyire beteg, fáj mindene, az utolsó hajszáltól a lábujjáig. Igen, azért vagyok képes ennyire összeveszni vele, mert nem szeretem eléggé. De megérdemli? Ő el is mondta nem egyszer, hogy utál!
2012. febr. 2. 15:19
 15/22 anonim ***** válasza:

Halálosan szerelmes vagyok még mindig a férjembe (13 év után is), de előfordult, hogy megágyaztam neki a kanapén...

Ugyanakkor egyszer emelne rám kezet, azzal a lendülettel raknám ki a cuccát a házból. Erre nincs mentség, pláne úgy, hogy nem egyszeri esetről beszélsz. Nem mondani kell neki, hogy majd el foglak hagyni, hanem összedobni a cuccát és kirakni. Az öngyilkossággal való fenyegetést pedig nevetségesnek tartom. Ha valaki igazán öngyilkos akar lenni, az nem beszél róla. Itt egy kis kitérő: az előző fickóm ugyanezt vágta hozzám. Öngyilkos leszek, ha elhagysz! Tudod mit csináltam? A kezébe adtam a nagykést, hogy tessék. És hátatfordítva csomagoltam tovább. Szerinted megtette? Nem. Azért, mert nem is akarta megtenni, hanem csak engem akart sarokba szorítani. Akkor ott nagyon kemény voltam. Utólag persze leizzadtam, hogy mi a fenét csináltam volna, ha megteszi, de ismertem annyira, hogy ahhoz túlságosan is szeretett élni, hogy megtegye :)

A gyerek: lehet, hogy imádja az apját, ehhez kétség nem fér. De szerintem ez a bántalmazás nem áll meg itt, előbb-utóbb a gyereknek is le fog esni, hogy "terrorban" tart apa.

2012. febr. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Azon is érdemes elgondolkodnod, hogy ha ő folyton „nyafog”, hogy milyen fáradt, milyen rossz neki/nektek, akkor még az is lehet, hogy vele is jót tennél, ha elmennél. Úgy értem, lehet, hogy rádöbbenne, hogy mekkora hülye, és összeszedné magát.

Egyébként meg a gyerek miatt azért ne maradjatok együtt, mert ők találkozhatnak bármikor, de téged felőröl egy ilyen állapot előbb-utóbb – márpedig a gyerekednek szüksége van rád is.

2012. febr. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
nem lesz öngyilkos, ne aggódj. Ez tipikus bántalmazó hozzáállás és mondat. Ha meg az lesz, akkor sem tűrheted, hogy verjen. Menj el, magatokkal törődj. hidd el, ez egyre durvább lesz, előbb-utóbb a gyerekek is sorra fognak kerülni. Ha ott maradsz és fenyegetőzöl, belemész a játékába, játszmájába és bántalmazott nővé fogsz válni. Már elkezdtél úgy működni, úgy gondolkodni, ezért írom. Szállj ki, ne maradj!!!!
2012. febr. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Nagyanyám 46évig élt olyan házasságban ahol nagyapám verte, nem csavargatta a kezét, simán lapáttal ütötte, ezen okulva anyám előre leszögezte, h ő milyen feltételekkel hajlandó házasságot kötni, nem is verekszenek apával, ott véget érne a történet. Én sem fogok a férjemmel, aki egyszer megteszi, megteszi máskor is, fenyegetőzzön csak, az már nem a te bajod, ha nem szeretitek egymást, még egy ok, h ne legyetek együtt, a gyermek is érzi a feszültséget, jobb a békesség és egészségesebb is. Fizikailag, mentálisan.
2012. febr. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Mehetne a picsbe azonnal!
2012. febr. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Minél előbb elmész annál jobb, a gyereknek főként. Ahogy telik az idő, egyre rosszabb lesz. Ezt senki nem teheti meg mással, és ha pusztán a gyerkőcre gondolsz, már csomagolsz is. Attól még találkozhatnak majd, de hidd el, a gyerkőcnek és Neked is így lesz jobb. Menj!
2012. okt. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!