Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisbabát várok, és nem szeretn...

Kisbabát várok, és nem szeretném hogy a területileg illetés doki legyen a nőgyógyászom egész terhesség alatt? Hogy lehet dokit váltani?

Figyelt kérdés
Egyszer más voltam ennél a dokinál rendelésen, és majdnem bőgve jöttem ki tőle. Nem akarom, hogy ő legyen. Ilyenkor kinek kell szólni? Védőnőnek? Vagy hogy működik?
2012. febr. 2. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy működik hogy magán rendelésre kell menni ha nem akarjuk a területi illetékest!
2012. febr. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
vagy magándoki, vagy bejelentkezel ideiglenes lakcímmel ismerőshöz, rokonhoz olyan körzetbe, ahova szívesebben járnál
2012. febr. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Magándokit nem tudsz felkeresni?


Amúgy hova jársz? SZTK-ba vagy kórházba?

Mert ha sztk-s a doki és nem szimpi, de van a közeledben egy kórház is, akkor oda is mehetsz egy másik dokihoz.

Nálunk legalábbis úgy van, hogy kisvárosban élünk, itt sztk-s doki van. Na hozzá én sem akartam járni. Viszont van odébb egy kórház is, ahová területileg tartozom, és oda is mehetek terhesgondozásra.

2012. febr. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én nem is tudom,hogy nekem ki a területileg illetékes nődokim.Én alapból másik megyében fogok szülni,mint ahol lakunk, és abban a kórházban kerestem egy dokit,ahol szülni akarok.Megkerestem magánrendelésen és felkértem,hogy legyen az orvosom;illetve legyen ott a szülésnél.Sztem a védőnőnek annyira mindegy,nálunk nem is érdekelte igazán.Beírta a kartonra és kész.Még 2 nap van hátra.
2012. febr. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Még annyi,hogy így kicsit "bonyolultabb",mert 3 helyre kellett mennem olykor (területileg illetékes kórház a beutalókért,védőnő aki helyben van,az általam választott kórház a vizsgálatok miatt).De végig lehetett csinálni könnyen a 9 hónapot,nem volt vészes!
2012. febr. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Most tudtam meg, hogy babát várok. És a nődokim mondta, hogy kihez tartozom. Amúgy pécsi vagyok.

Nem magán, hanem sztk-s lenne ez a doki, de akkor szerintem inkább magándokit választok. Hozzá tuti nem megyek. (Mellékesen Hánzli Jánosnak hívják, aki ismerné).

Köszönöm a segítséget :)

2012. febr. 2. 14:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is megyeszékhelyen lakom, de mivel itt nincs lehetőség háborítatlan szülésre, egy közeli kisvárosba járok, sztk-s rendelésre (bár "fogadott dokim" van, ami azt jelenti, hogy mindig ugyanahhoz járok, nála fogok szülni, de sosem hív magánba, nem kér pénzt az sztk-ban, de nyiván fogunk a szülésnél fizetni). Nálunk semmi akadálya nem volt annak, hogy másik városba járjunk, bár a dokim mindig elintézi a bejelentkezést, tehát nekem nem kell a kartonozóba mennem. Én úgy tudom, csak a védőnőt nem választhatod meg, hiszen mindenképpen ahhoz kell menned, akihez területileg tartozol. Szerintem dokit választhatsz!
2012. febr. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!