Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nálatok a bölcsiben/oviban...

Nálatok a bölcsiben/oviban kiviszik a gyerekeket délelőtt az udvarra játszani?

Figyelt kérdés

Nálunk a bölcsiben igen, de az oviban nem. Utóbbit nem értem, hiszen a nagyobb gyerekek egyrészről önállóbbak az öltözést illetően, másrészről úgyis rohangálnak kint, tehát őket nem zavarja annyira a hideg.

Pedig a héten minden nap tök szépen sütött a nap, de egyik nap sem mentek ki, mert hogy milyen hideg van :(

Jövő hétre meg nagyon rossz időt jósolnak, akkor meg már végképp nem fognak kimenni.

Érthetetlen...


2012. febr. 2. 15:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%

ezt most komolyan kérdezted?

Persze hogy nem viszik ki őket ilyen hidegben! Futkosnak, megizzadnak, aztán jól megfáznak. Nameg szívják be azt a hideg levegőt, mert az óvónők biztos nem fogják azt figyelni hogy a szájukon legyen sál. A mi ovinkban múlt 7en még kivitték a gyerekeket, amiért most itthon van mindkét gyerekem. Náthásak, lázasak, és majdnem megfulladnak a köhögéstől. Ennyit ért kivinni őket.

2012. febr. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nallunk viszik. Tegnap is voltak meg ma is. Egy listan a kovetkezoket kertek meg beiratkozasnal eppen azert, hogy minden idonek ki tudjak oket vinni:

Kesztyu, sapka, sal, meleg teli kabat vagy overal, gumicsizma belessel (tavasszal ki lehet belolle venni a belest), esokabat.


Tegnapelott, tegnap es ma is voltak kint delelott. Latom is a gumicsizmajan mert koszos.

23 honapos a kisfiam.

2012. febr. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
Első válaszoló:miért ne kérdezné komolyan?Nálunk is kiviszik őket-kiscsoportosok-(Bp.XVI.)és semmi bajuk a gyerekeknek.Rendesen fel vannak öltöztetve,és figyelnek rájuk.Különben mi is kivisszük-kertes ház-jókat motorozik,szaladgál.
2012. febr. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én a 2 évesemet 1 hós kora óta mindennap kiviszem, most megy a bölcsibe és remélem ott is kiviszik majd, nem szeretném, ha egész télen a 4 fal között lenne, mert a gondozók fáznának kint 20 percig. Bekérnek annyi göncöt, táncsak fel tudják öltöztetni megfelelően, rétegesen.
2012. febr. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is kiviszik őket,mondjuk tegnap éppen nem voltak kint mert mese vetítés volt, de egyébként kimennek mindennap,mégsem lett beteg.Itthon vagyok a kisebbikkel ő 2,5 éves kimegyünk mindennap mi is levegőzni, akkor az ovisok miért ne mehetnének ki kell a friss levegő télen is.
2012. febr. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az elsőt nem értem miért irta ezt!


Nálunk is kiviszik de nem mindan nap ma voltak tegnap nem!

2012. febr. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

a fiam bölcsis,nem sűrűn viszik ki őket.ebben a hidegben meg végképp nem.egyébként pont a minap láttam,hogy mennyire figyelnek az óvónők,hogy hogy vannak felöltözve a gyerekek,lehajolt a kislány,és teljesen kint volt a dereka.tudom,sok gyerek van,de így kifázik a veséje.

én nem bánom,hogy -10 fokban nem viszik ki őket,a fiam amúgy is beteges,nem hiányzik a sok vírus mellé egy megfázás.

2012. febr. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Lehet, hogy nem egyértelmű, de a kérdésemben kifejezetten erre a hideg, bőven 0 fok alatti hőmérsékletre gondoltam. Egyéb esetben, ha nincs ilyen hideg, minden nap kiviszik őket.

Nekem is az a véleményem amúgy, hogy egy fél órára kivihetnék őket, ha nem fúj a szél vagy nem esik az eső, főleg amíg olyan szép napos idő volt. Ma már be van borulva, jövő hétre pedig viharos szelet jósoltak...

Én sem szeretem a hideget, de egy fél órát azért ki lehet bírni.

2012. febr. 3. 09:50
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a bölcsiben megmondták, hogy -5 fokig viszik ki őket. (De sajnos sokszor még afölött sem:-(
2012. febr. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
igen kiviszik őket. Egyébként én sem értem azokat, akik helyesnek tartják, hogy nem viszik őket ki a levegőre, tőlük kérdezném, ti hogyan juttatjátoK el a gyereket a bölcsiig, vagy oviig?!
2012. febr. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!