Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családi adókedvezmény egy...

Családi adókedvezmény egy összegben tavalyról? Többi lenn.

Figyelt kérdés

én gyesen vagyok a 2,5 éves fiammal a kezdetektől fogva,ezért a férjem veszi igénybe a családi kedvezményt.tavaly év elején munkanélkülin volt,kiskönyvvel dolgozott(télre kijelenti őket a főnökük).április végén visszajelentette.akkor nem kapott semmilyen papírt,hogy ő kéri e havonta a kedvezményt vagy sem.nem is akartuk úgy,hanem bevalláskor,mert ő kézbe kapja a pénzt és többet mint amire be van jelentve,így haviba sem kapna többet mint amúgy,mert a főnöke semmi ilyet nem ad oda nekik(kajautalvány stb).tegnap este mondta férjem,h beszélgettek munkatársával és hogy a családi adókedvezményre ne számítson,mert azt már a főnöke havonta eltette saját magának.szóval az lenne a kérdésem,hogy lehetséges e hogy tényleg eltette,ha nem nyilatkozott hogy ő havonta kéri?

elöre is köszönöm a válaszaitokat.már nagyon kivagyok ugyhogy létszi segítsetek.


2012. febr. 4. 13:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem igazán tudom elképzelni, hogy el tudná tenni a családi kedvezményt egy munkáltató. Maximum az adójóváírást, mivel az volt tavaly. Persze ahhoz is kell nyilatkozat. Mindenesetre az adóigazoláson látszik, hogy mennyi kedvezmény lett neki tavalyi évben elszámolva. Kaptatok már 11M30-at?
2012. febr. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
passz.nem tudom h kapott e a férjem.egyébként én is mondtam a férjemnek hogy szerintem összekeverte a munkatársa az adójóváírással,de azért bennem van a félsz,h nem e lehet mégis,ezért kérdeztem meg itt.de már kezdek megnyugodni.nem sok pénz volt havonta,de azért az nekünk sokat jelent,főleg 1be.a 11M30-ast a munkáltató adja?
2012. febr. 4. 14:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, az adóbevalláshoz szükséges adóigazolásnak ez a neve. A munkanélkülitől is kell kapnia. Elméletileg már kellett volna kapnia mindenhonnan.
2012. febr. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
a munkanélkülitől most jött meg a héten,a fönökétől nem kapta még meg.majd hétfőn elkéri.
2012. febr. 4. 15:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Mindenképpen ti csináljátok vagy csináltassátok a bevallást.

Visszamenőleg megkérhetitek és ehhez a munkáltatónak semmi köze nincs.

2012. febr. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
mi ndig mi szoktuk csináltatni.szóval akkor nem nyúlhatta le a pénzt a főnöke!?akkor megnyugodtam.köszönöm a segítséget!
2012. febr. 4. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!