Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem kapnak a 2011....

Miért nem kapnak a 2011. augusztusban született gyermekek után az anyukák gyed kompenzációt?

Figyelt kérdés

A HírTv-ben volt egy riport, mely szerint akik 2011.aug-ban szültek, januárban lejár a Tgyásuk és a Tgyásra, ha igénylik a kompenzációt, akkor a GYedre már nem igényelhetik!Ezt nem értem, segítenétek?

Én 2011.aug. -ban szültem, Febr. 12-ig vagyok, Tgyáson, utána köv. a Gyed.

Válaszokat előre is köszi!


2012. febr. 6. 07:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért nem kaphatsz a gyed után kompenzációt, mert a tgyás után igénybe fogod venni. Jól kitolnak sok ezer családdal és persze mindig az jár rosszul, aki eddig is keveset keresett! Én most 12 ezerrel kaptam kevesebb gyedet (52.000 Ft). Újra babát várok, de majd utána én sem kaphatok kompenzációt! :(
2012. febr. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az igen...és ha mondjuk márc. elején igényelném a kompenzációt, a gyed-re, mert febr. 13-tól gyed jár!? Az nem lehet? Úgy tudom május 31-ig lehet beküldeni a nyilatkozatot. Jobban megérné, ha már a Tgyásra nem kérném, csak a gyed-re. Csak azt nem tudom ezt lehet-e így???
2012. febr. 6. 11:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, jobban megérné neked, de sajnos szerintem azt nem lehet, mert úgy van, hogy ugyanazt az ellátást kell, hogy kapd 2011. dec. 31-én és 2012. jan. 1-én, és szerintem csak erre az ellátásra (nálad tgyás) igényelheted a kompenzációt. De azért kérdezz utána, soha nem lehet tudni!

Első voltam.

2012. febr. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én szeptemberben szültem,de a GYED-t vittem végig a 2éves lányommal,mert azt mondták,hogy jobban járok. (01.05-én járt le)Kérhetek kompenzációt,de csak január 1. és januáFtr 6. közötti időpontra.TGYÁS-t kaptam 6.-tól és ma jött meg az utalás,ami 55.500 Ft helyett 43.000 Ft lett.Március 1-től újra GYED-en leszek és megint pár ezerrel kevesebb lesz.

Én már éhen halhatok Matolcsy kijelentése után,miszerint 47.000 Ft-ból meg lehet élni.

Köszönöm ennek a kormánynak,hogy ebből a kevésből is sokat elvesz! :(

2012. febr. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!