Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha most több GYEDET kaptam...

Ha most több GYEDET kaptam mint eddig a minimálbér emelkedése miatt. Kérhetem a kompenzációt?

Figyelt kérdés

86 helyett elvileg 96-ot kaptam, kérhetem a kompenzációt? Elvileg ha nem veszik el az adójóváírást, akkor még többet kellett volna kapnom.

Nem láttam erről semmi információt, hogy ki kérheti.


2012. febr. 9. 11:03
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
akkor mit kéne kompenzálni? annak kompenzálják, akinek csökkent volna az adójóváírás megszűnése miatt
2012. febr. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az adójóváírás megszűnése miatt mindenkinek csökkent, viszont a minimálbér emelkedése miatt sokan voltak akinek emelkedett.
2012. febr. 9. 11:29
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
nem, nem kérheted. A kompenzációt azt kérheti (és ezt elég világosan el is mondták/le is írták), akinek CSÖKKENT a GYED-e. Azt kompenzálják ugyanis, Neked ugyan mit kompenzálnának? Azt, hogy emelkedett? Szeretnél újra 86ezret kapni?
2012. febr. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A minimálbér emelkedése alapból egy kompenzáció, csak van aki rosszabbul járt vele...
2012. febr. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nézd én is "csak" 5 ezerrel kaptam kevesebbet, mint korábban. Az adójóváírásom 12e volt, mégsem kérhetek vissza 12e-t hanem 5-öt én már annak is örülök, hogy legalább annyi lesz, mint volt. Főleg, hogy az első hírek alapján úgy számoltam, hogy több lesz :x
2012. febr. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én is így vagyok, és szóltak hogy jár nekem is. add csak be
2012. febr. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]


Ha a 12. számban található "2. melléklet a 6/2012. (II. 1.) Korm. rendelethez" (623.oldaltól) táblázatban bele fér a bruttó gyeded összege akkor kapsz. Meg tudod nézni mennyit kapsz, ha tudod mennyi a bruttó gyeded

2012. febr. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, belefér. Köszönöm szépen a választ!
2012. febr. 21. 08:49
 9/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk megnéztem itt: [link]

ahhoz, hogy 96e gyedet kapjál nettóban a bruttó gyedednek 130200Ft-nak kell lennie, ehhez képest a táblázatban a gyednél max 118901-119100 ig az utolsó sor (és ezek is 100Ft-ot kapnak). Így ha családi adókedvezmény nélkül kaptad meg a max gyedet ami most 96350Ft akkor valamit rosszul néztél meg. Ha családi adókedvezménnyel kapsz ennyit az más persze, mert akkor a bruttó gyeded kevesebb annál ami a linkben van.

2012. febr. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!