Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha nappali tagozatos egyetemis...

Ha nappali tagozatos egyetemistaként teherbe esel, akkor jár GYED?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy a 180 napos biztosítási időbe beletartozik a felsőfokú nappali tagozatos képzés. De nem dolgoztam még. Akkor jár GYED?
2009. jún. 2. 15:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Úgy tudom h. nem. Mert milyen fizetés alapján kapnád....

szóval munkaviszonyod nincs akkor marad a gyes

2009. jún. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 vav22 ***** válasza:
43%
ÉN úgy tudom, hogy jár, ha X ideig folyamatos nappali tagozatos viszonyod volt, de azért nézz utána. De azt nem tudom pontosan, hogy mennyi idő után, asszem 1 év...
2009. jún. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
én úgytudom,hogy így van ahogy írtad,vmelyik hétfőn volt az m1en az a parlemetni műsor ott mondták,de nem az egész úgy mondták,h ugye 1 év kell a gyedhez és a nappalit 180 napnak számolják,szal kel fél év munka.Szal ha nem dolgoztál sosem,akkor nem jár de ha még e mellé fél évet akkor igen.Szóval nemtudom ha tudsz csinálni valami könnyűt akkor az jó,ha nem akkor nem lesz csak gyes és családi de az az elejétől.Azért a biztiért érdemes megkérdezni
2009. jún. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. jún. 2. 15:36
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

2010. május 1. előtt született babáknál:

Az igénylést megelőző két év alatt 180 biztosítotti napnak kell lennie, a biztosítási idő alatt kell, hogy szüljön. Ebbe a 180 napba beleszámít a felsőfokú oktatási intézmény 1 évnél tovább nappali tagozaton folytatott tanulmányok ideje. Vagyis ha kijössz a főiskoláról és dolgozol akár egy napot, akkor jár a gyed. (Az már más kérdés, hogy valószínű, hogy a gyes összegszerűen több lesz, így azt célszerű igénybe venni.)


2010. május 1. után született babáknál:

Az igénylést megelőző két évből 365 napot kell összeszedni, melybe a közép- vagy felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán egy évnél tovább tartó tanulmány 180(!) nap erejéig számítható be. Vagyis a suli után minimum 185 napot kell dolgozni (durván fél év), hogy jogosult legyél egy év GYED-re, a két éves gyed-re 550 napot.

2009. jún. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!