Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Magára maradt az egyik szülő,...

Magára maradt az egyik szülő, aki tanyán él, beteg, műtötték. A gyerekek kb.10 km-re laknak, de mindenki dolgozik. Hogyan lehetne megoldani az ápolását és a magányán enyhíteni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 19. 13:30
 1/3 anonim ***** válasza:
77%

Szia!


Falu/tanyagondnoki szolgáltatást keressétek meg, önkormányzatnál kell igényelni a szolgáltatást, x összegbe kerül. Valamint, ha jobbat nem tudsz, akkor a gyerekek dobjanak össze pénzt ideiglenesen egy ápolónőre, akire szükség lehet. Közeli szomszédokat, barátokat megkérni, hogy látogassák. S amikor csak tudnak a gyerekek is látogassák meg.

2012. jan. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
46%
10 km nem akkora távolság!Ilyen esetben a gyerekeknek kellene (akár felváltva) látogatni, ápolni! Otthon többet főzni,az ő részére is, másnaponta eljárni hozzá, ellátni, közben telefonon tartani a kapcsolatot mindennap akár többször is! Szerintem így felváltva meg kell tudni oldani ezt az (remélhetőleg) átmeneti nehéz időszakot! Ha mégsem, akkor tényleg keresni kell otthoni ápolás szolgálatokat! Van ilyen, csak pénzbe kerül azthiszem! Érdeklődni talán háziorvosnál is lehet ilyen után! Mielőbbi javulást kívánok!
2012. jan. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
37%

Idősek otthona. 24 órás nővér szolgálat van mellette, napi 3 étkezés, közösségi programok (felolvasó estek, filmvetítések, szentmise, stb.) Saját minigarzonszerű "lakáska", a lakás minden helyiségében csengő, amellyel hívhatja a nővéreket. Társasága akad bőven, hiszen nem egyedül lakik egy házban, hanem sokan laknak egy nagy házban. A szomszédok átjárnak egymáshoz beszélgetni, sétálgatnak együtt, van akik pl. együtt sütnek sütit, ilyesmi. Az én nagymamám itt lakik: [link] és nagyon jól érzi magát. A gyerekei kb. 30-40 km-re laknak az idősek otthonától és beosztották egymás között (4 testvér), hogy melyik héten ki megy a mamához.

Nem tudom hol laktok, de ezt az otthont én mindenképpen ajánlanám.

2012. jan. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!