Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A védőnőknek feladata, netán...

A védőnőknek feladata, netán kötelessége rögzíteni a gyermek fejlődésével kapcsolatos adatokat?

Figyelt kérdés
2012. febr. 10. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze.A kis könyvetekbe is meg az ő kartonjukra is felír mindent.
2012. febr. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kötelessége. Rendelet szabályozza.
2012. febr. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Huh, de az én csemetémet mindössze egyetlen alkalommal látta 6 év alatt - a mi orvosunk másik védőnővel dolgozott.


De akkor akihez tartozunk, honnan szedte róla az információkat? Egyetlenegyszer érdeklődött a gyerek újszülöttkorában telefonon, és 3 éves korában tőle kellett elkérni az ovihoz szükésges kiskönyvet.

2012. febr. 10. 16:37
 4/9 anonim ***** válasza:

1.vagyok

Hát ezt nem értem.Tanácsadásra se jártatok(súlymérés,stb.)?Én minden betöltött év után van kötelező státusz vizsgálat.

2012. febr. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem még csak 1 éves múlt, de hozzánk sem jár a védőnő, ill. mi sem hozzá. Nálunk a státuszizsgálatokat a gyerekorvos csinálja és ő írja be a kiskönyvbe, ugyanúgy mint az oltásokat.
2012. febr. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az oltások alkalmával a gyerekorvoshoz tartozó védőnő mindig lemérte, de státuszt ő sem csinált. Utólag tudtam meg, hogy másoknak ilyet is kitöltenek. De még mindig nem tudom, hogyha az a védőnő, akihez tartozunk soha nem látta a gyereket, és neki ezeket kötelező vezetni, akkor honnan tud róla bármit is?
2012. febr. 11. 22:41
 7/9 anonim ***** válasza:

Kötelessége! Nálunk is ilyen volt a régi védőnő, nem jött soha, státuszt sem csinált....most már nyugdíjas....

Most a 3. babóm 3 hónapos, az új védőnő már alapos, mindent úgy csinál, ahogy kell. Az első hónapban minden héten jött, mérte a picit...stb, havonta státusz, írja, hol tart fejlődésben, rendszeresen érdeklődik, telefonál. A mi orvosunk is másik védőnővel dolgozik, de azért, mert nem a körzetes orvoshoz járunk, hanem másikhoz. A védőnő viszont mindenkinek a lakcíme alapján a körzetes lehet normál esetben.

2013. dec. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A kiskonyvetekben nincs vezetve az eves statuszaitok erteke? Az nalad van. A kprzetes vedonotok meg biztos a rendszerukbol masolja ki a nala levo konyvetekbe az adatokat, mar ha megteszi...
2013. dec. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Biztos nem másolja ki, mert még a rendelő is egész máshol van.
2014. febr. 13. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!