Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi szabi jár nekem, ha...

Mennyi szabi jár nekem, ha egymás után két gyereket szültem és közben nem mentem vissza dolgozni?

Figyelt kérdés

Az első gyerek után GYED-ről mentem újra TGYÁS-ra és GYED-re. Idén ősszel mennék vissza dolgozni GYES-ről, de nem tudom, hogy ilyen esetben mennyi szabival számolhatok - a könyvelő most nagyon el van havazva...

Az elsőnél a szülés évében kivettem az összes szabit és idén apa veszi ki a gyerekek után járó 4 napot. Idén 24 nap járna (ha dolgoznék).


2012. febr. 10. 16:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom neked megmondani, de idén már mindkét szülőnek jár a gyerek utáni szabi, tehát neked is 4 nap meg neki is!
2012. febr. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
46%

Nagyjából 3 évnek megfelelő szabi jár neked - a tgyás idejére+ a gyed első évére, mert a te gyerekeid még 2011. augusztus 1 előtt születtek.


Ha az első szülés évében kivetted az összes szabit, akkor nem jár a tgyás teljes idejére (pl. szeptemberben szültél, akkor járna arra az évre, plusz még február közepéig a tgyásra, de mivel azt az évet kivetted, így a tgyásra már csak a januártól február közepéig tartó időszak szabija fog járni). (Vagy másik példa: áprilisban szültél, és arra az évre mind kivetted a szabikat, akkor már a gyed első évére járó szabi egy részét is kihasználtad, csak a fennmaradó kb 8-9 hónapra jár még szabi)


Ha átlag 23-al számolunk, akkor ez 65-70 napot jelent, mínusz az első évben a szülés után kivett napok.

2012. febr. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ezek jó hírek! :)) Nem is tudtam, hogy már mindkét szülőnek jár a gyerekek után a szabi! De jó!!!
2012. febr. 11. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!