Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bölcsis gyermekek anyukái!...

Bölcsis gyermekek anyukái! Mit szóltók a téritési dij bevezetéséhez? 5040 ft plusz havonta? Szerintem felháboritó! Vélemények?

Figyelt kérdés
2012. febr. 11. 11:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
45%
Akár még jól is elsülhet, könnyebb lehet a bejutás a bölcsikbe.
2012. febr. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én azt, hogy megint a többi éhenkórász gyereke eszik az én pénzemből. Lehet, hogy máshol nem így van, de nálunk a 46 gyerekből "csak" 14en fizetünk a bölcsödei étkeztetésért, van aki 50%ot, de fizet és ebből összesen 7 anyuka érintett a bölcsödei térítési díjban. Tehát 46 szülőből csak 7. Én 16700 forintot fizetek étkezésért egy hónapban, és most ehhez jönne nálunk majd csak nyártól kb. 20.000 Forint. Tehát összesen 36000 Forintot fizessek én, amíg a többi semmit?

Inkább átviszem oviba, ahova 2,5 évesen átveszik, júniusban tölti a 2,5-et. A alapítványi ovi angol két-tannyelvűvel havi 25.000 Forint, és legalább kapok valamit a pénzemért. (és az oviba semmit nem kell vinnem, míg a bölcsibe havonta gyümölcsöt, tisztasági csomagot stb, amit csak azoktól kérik be, akik nem ingyenesek, tehát 14 anyukától!)

2012. febr. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%

Második vagyok: Itt egy táblázat, hogy mikor mennyit kell fizetni:

[link]

2012. febr. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Megdöbbentő,amit az előző ír. Minket nem érint a dolog,vagy magánbölcsibe,vagy családi napközibe fog járni a fiam.
2012. febr. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
52%

És az is le van írva, hogy miért szükséges ezt bevezetni. Nem tudom, miért kellett lepontozni, mikor a kérdésnek megfelelően a véleményemet írtam le. Legközelebb írjátok oda, hogy aki nem ért egyet veletek, azt lepontozzátok.


1. válaszoló

2012. febr. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
MÁsodik vagyok. Kedves első, kinek lesz könnyebb bejutni? Annak, akinek azért van a gyerek bölcsiben, anyucinak kényelmesebb és jár neki az ingyen kaja? Mert én ezeket látom. Én meg finanszírozom adóval és még ezzel is????
2012. febr. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Az első válaszolót nem igazán értem,ha logikusan gondolkozunk,sztem aki tudja,minél hamarabb átviszi oviba a gyerekét,vagy be se adja bölcsibe,az oviig megoldja valahogy a gyerek felügyeletét,minthogy fizessen...Mi eddig 13.300 forintot fizettünk havonta,meg kellett vinni gyümit,tisztasági csomagot is.Nálunk az oviba is kell vinni ugyanúgy tisztaságit,nem úgy mint az egyik válaszolónál.

Az én kislányom 14.-én lesz 3 éves de sajna nem veszi át előbb az ovi mint szeptemberben,addig valahogy talán kihúzzúk anyagilag...Az étkezés diját nálunk lecsökkentették 403 ft-ra,eddig 523 ft volt.De ez sem nagy dolog,a téritési dij bevezetésével ugyanúgy lehúzzák a szülőket,ez az étk.dij csökkentés csak "parasztvakitás".Amin én nagyon felháborodtam,hogy a téritési dijat akkor is fizetni kell,ha hiányzik a gyerek.Ha egész hónapban nem megy,akkor is.Ez milyen igazságtalanság?

2012. febr. 11. 13:02
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is felháborító, nekünk 13 ezer ft-ot kell fizetnünk, ha felveszik majd. De nem ezzel van problémám, hanem azzal, hogy ez miért nem egységes??? Valakinek ingyen van, a másiknak meg 15 ezer havonta..
2012. febr. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 15000-t kellene, de azt nem kérdezik, hogy az összfizunkból mennyi megy el lakáshitelre, mert akkor már nem ilyen rózsás a helyzet. Valahol meg lakni kell...
2012. febr. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok, egyetértek az utolsóval. Én sem azért mentem vissza dolgozni, mert annyira unatkoztam otthon. Ezzel büntetnek minket, hiszen elvették a Gyest is, most meg ez. Ha a gyest+kb. 15.000 Ftot összeadjuk, akkor a dolgozó szülőktől már is 40.000 Ftot vett el az állam. Ezt nem fedezi a 10.000 Forint adókedvezmény.
2012. febr. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!