Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bölcsis gyermekek anyukái!...

Bölcsis gyermekek anyukái! Mit szóltók a téritési dij bevezetéséhez? 5040 ft plusz havonta? Szerintem felháboritó! Vélemények?

Figyelt kérdés
2012. febr. 11. 11:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi még nem tudjuk a pontos összeget, de nálunk is várható, hogy bevezetik. Azt nem értem, hogy miért pont a bölcsiért, az oviért az általános iskoláért nem kell fizetni, akkor a bölcsiért miért? Havi 15.000 Ft, az évente 180.000, ez egy családi nyaralás ára. Egyes politikusok szerint, ez az összeg nem terheli meg a családi kasszákat.
2012. febr. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom azért a bölcsiért, mert aki dolgozik és bölcsis a gyerkőce, annak jár munka mellé a gyes (javítsatok ki ha rosszul tudom). Tehát a gyes egy államtól kapott plusz jövedelem, ami régebben nem is volt munka mellett, így lényegében azért jut is marad is elven visszakér belőle az állam. Míg amikor már oviba jár a gyermek a munkabér mellé már nem jár a gyes, tehát kevesebb havi összeg van, de térítési díj sincs.
2012. febr. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de most sem jár munka mellett, már elvették tavaly januárban. Ideje lenne utánanézned, ha idejössz okoskodni.


És általában NEM a DOLGOZÓ szülők gyereke van többségben, hanem a 6-8 gyereket potyogtatóké, mert nincs otthon mit enni, és nincs fűtés és az önkormányzat így segíti őket. Legalábbis nálunk.

2012. febr. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
52%
Ne haragudj de nem okoskodni jöttem ide, hanem ahogy a kérdés feltevője zárta a kérdését a véleményemet írtam le. És mint írtam javítsatok ki ha rosszul tudom. Ezt megtetted, mégha nem is a legudvariasabb formában. Jelenleg gyeden vagyok a 2. babámmal és tervezzük a 3.-at így nem naprakész a gyesre vonazkozó tudásom. Mire meg oda kerülök remélem kormányváltás lesz az meg ki tudja mit hoz magával.
2012. febr. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Bocsi, csak erre egy kicsit ki vagyok hegyezve :-D

Most számoljunk nagy vonalakban:

Anno, 2009. novemberében jöttem vissza dolgozni, mert ha nem jövök, akkor nem lesz munkahelyem, és ezt a Dél-Alföldön az ember nem kockáztatja. Akkor 60 ezer forint Gyedet kaptam, a lányom 1 éves volt. Elkezdtem dolgozni, kaptam nettó 84.000 + 24.000 Ft Gyes - a bölcsi, akkor 11.000 Ft/hó = 97.000 Forint, tehát a + 37.000 Forintért dolgoztam.

2010. Januárban elvették a Gyest. Tehát maradt a + 12.000 Amiért dolgoztam, igaz, bejött a családi adókedvezmény, így az egyenleg 22.000 Forint, igaz a + 10.000 így is, úgy is járt volna a férjemnek :-D

2010. májusban megemelték a bölcsit, mert az új törvény szerint a már nemcsak a kaját, hanem a rezsidíjat is át lehet hárítani a szülökre: ez havi + 4000 Forint kiadás.

Így a 12.000 -ból maradt 8.000 Forint, amiért dolgozom( én hülye :-D)

És akkor most jön a bölcsödei térítési díj :

Én jelenleg kapok nettó 89.000 Ftot

Családi pótlék: 12.200

A férjem fizetés nettó 101.000 Ft

Ebből fizetendő: 16.850 Ft térítési díj, + a mostani áfa emelés következtében megnövekedett bölcsi díj kb. 16.500 Ft =kb. 32-33 ezer forint havonta !

Éljenek a kisgyermekes dolgozó szülők!

És még nem is keresek sokat :-D, de a kormány bebizonyította, hogy gazdag vagyok :-D

2012. febr. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Én sem értem a bölcsödei díjat, mert állítólag a kismamákat (is) vissza akarják terelni a munka frontjára. Most akkor mi van?! Mert ugye aki 8 órába megy vissza, annak nem kellene GYES-t fizetni, aki dolgozik az adózik (jó esetben).

Vagy mégsem sikerült azt az egymillió munkahelyet előteremteni...?!

Vagy inkább a visszavont rokkantnyugdíjasoknak kell a kismamák helye? Ez aztán a huszárvágás...

2012. febr. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat!Akárhogy is van,igazságtalan ez az egész!Én már tavaly júniusban visszamentem dolgozni,a lányom 2,5 évesen ment bölcsibe,augusztusban,nagyon bántott a dolog,hogy 3 évig nem tudok vele otthon lenni,mint a fiammal,de sajnos a pénz nagy úr és mivel albérletben lakunk,kénytelen voltam visszamenni,ugyanis abból a kevés kis gyesből nem igazán lehet megélni...Ebben az egészben az a felháboritó,hogy bezárták azt a sok bölcsit,most meg kevés a férőhely,meg még téritési dijat is kell fizetni!Ez aztán jó gyerekvállalásra serkentő-dolog!Én örülök annak,nekem már megszülettek a gyerekeim és a nagyobbik már ovis,a kicsi is szeptemberben majd megy,mert ebbe a bizonytalanságba bizti nem szülnék gyereket...

Várom a további véleményeket!

2012. febr. 15. 16:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!