Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek nem akarok összeves...

Mit tegyek nem akarok összeveszni teljesen a barátnőmmel, de mióta nagyobbak a gyerekek folyton összekülönbözünk gyereknevelési dolgokon?

Figyelt kérdés
Nekem fontos ez a barátság, örülök hogy legalább néha van kivel összejönni, beszélgetni. Nekem van 2 gyerekem, 4 és 2 évesek az övé 3. Legtöbbször úgy tudunk csak találkozni (nyilván) hogy a gyerekek is ott vannak. Eleinte jól eljátszanak aztán az ő kisfia "megvadul" ő meg nem szól rá. Ha konfliktus van és az én gyerekeim megvédik magukat visszaütnek vagy visszaveszik tőle a játékot, vagy nem játszanak vele, akkor az ő gyereke éktelen ordításba fog és akkor ő még így meg is babusgatja hogy jaj szegénykém hát nem játszanak veled stb. oviban nem kedvelik a gyerekét, tőlem kér tanácsot, és ha finoman próbálom neki mondani hogy hát lehet kicsit rá kéne szólni hagyjon mást is érvényesülni akkor még ő sértődik halálra. Hogy ő nem fogja olyan keménykezűen és szigorúan fogni a gyerekeit mint én...Na ez meg nekem esik tök rosszul mert nem érem hogy halál kemény szülő lennék, csak betartatom a szabályokat.Nem lenne baj ezzel hogy nem értünk egyet, hiszen nem muszáj egyetértenünk, de a találkozók előtt már görcsben a gyomrom, és egyre kevésbé szeretem a kis manipulatív gyerekét (direkt nézi figyeljük e akkor persze még jobban ordít stb.) és utálom ezt hogy a gyerekeimet használja "box zsáknak". Mit lehet tenni? Ha megmondom neki így kerek perec hogy nem találkozok vele ha ott van a gyereke is, vagy hogy szabályozza a gyerekét akkor tuti vége a kapcsolatnak mert meg fog sértődni. Másokkal is összejár, nem értem, azokat nem zavarja hogy ilyen neveletlen is ideggombóc a fia? Amíg kicsi csecsemő meg kicsi gyerek volt mindig ráhagytam úgy voltam vele hogy még kicsi, én is azt mondogattam a gyerekeimnek hogy mondjuk adják neki vissza a játékot mert még kicsi stb. (holott pl. a lányomnak már 1-1.5 éves korától ugyanúgy mondogattam hogy ami nem a mienk azt elkérjük, vagy adunk helyette mást vagy hogy nem verekszünk, nem ütjük a másikat stb.)
2012. febr. 12. 16:38
 1/3 A kérdező kommentje:
érZEM akart lenni...és az Óvoda nagybetű.
2012. febr. 12. 16:40
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez tényleg felháborító, hogy egyesek így "nevelik" a gyereküket. Én azt mondom, ne vidd hozzá a gyerekeidet. Ha akarod vele tartani a kapcsolatot, mert régen jó barátnő volt, akkor csak te menj át hozzá, vagy találkozzatok máshol, semleges terepen, ha ez megoldható. Ha meg ő akarna menni hozzátok, mondd meg, hogy a gyereke nem jöhet.
2012. febr. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát Én megmondanám Neki kerek perec hogy ha nem tudtok közös nevezőre jutni és megoldást találni akkor ne keressétek egymást.


Ha partner tud lenni benne akkor van értelme még várni, amúgy meg nincs kivel türelmesnek és elnézőnek lenned. Csak azért tűrjél mindent hogy ne legyen belőle vita..........., Nem. Felnőtt Nő.

2012. febr. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!