Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekvállalás 41 évesen? Van...

Gyerekvállalás 41 évesen? Van itt esetleg aki hasonló korban vállalt babát? Megosztanád a tapasztalataidat?

Figyelt kérdés
Félek és egyben szeretném is, nem tudom, hogyan tudnék megbírkózni a feladattal. A férjem szeretne babát és 41 éves lennék, amikor megszületik. Nem tudom, ennyi idősen merjek-e belevágni egy ilyen fontos dologba.
2012. febr. 13. 18:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak a korod ne tartson vissza. Ha mas minden oke, akarjatok, megvannak a korulmenyek, akkor miert ne? Annyifele vizsgalat van mar manapsag amivel 99 szazalekra szurik, h egeszseges e vagy sem. Bar en nem szultem, szulok keson, de egyik ismerosom 43 evesen szulte a kisfiat. Raadasul ok donor petesejttel lombikoztak. ( nem Magyarorszag). Nagyon szep es konnyu terhessege volt, melohelyrol ment szulni. : ) A kisfiu mar 2,5 eves, egy tunemeny, imadnivalo. Nem tudnak halat adni a Jo Istennek, h van nekik. En 2. babat varom 34 evesen, es nagyon nehez terhessegem van. Nem a kortol fugg pl ez.

Vagjatok bele, ne huzzatok az idot! En sok sikert kivanok hozza!

Ja, es ez lemaradt: itt ahol en elek, 34 evesen fiatal terhesenk szamitok. Nem is ertettek, miert kertem a kombinalt tesztet. Itt minden 2. no szul 40 evesen.

2012. febr. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
ha teljesen egészségesek vagytok akkor ne halogassátok tovább.
2012. febr. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 40 évesen szültem az ötödiket. Lehet, hogy el sem fogod hinni, de ugyanolyan jól viseltem a terhességet, mint az elsővel 23 évesen. Ma már nagyon jó szűrővizsgálatok vannak, így semmivel sem nagyobb a rizikó, mint "fiatalon". Sőt mivel a mi korosztályunkra jobban odafigyelnek, ez még tovább csökken. Ha csak a korod miatt aggódsz, nyugodtan vágj bele.
2012. febr. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha egészségileg rendben vagy(tok)vágj bele!Én közel 40 éves leszek,amikor megszületik a kicsi.Igaz,3. gyerkőc.A 2. babánál 35 éves voltam,könnyű terhességem,és gyors,sima szülésem volt.Én már akkor is vállaltam az amniocentézist,most is megcsináltatom.A Czeizel doktor véleménye is az,hogy kellő körültekintéssel vitt terhesgondozás esetén semmivel sem veszélyesebb 38-40-42 évesen szülni.
2012. febr. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazság szerint más miatt habozok. Tudom, hogy sokféle vizsgálat van és nagy valószínűséggel kiszűrhető, ha esetleg valami baj van. Inkább az aggaszt, hogy fel tudjuk-e nevelni azt a gyereket. Jó, tudom, 20 évesen is a fejére eshet valakinek egy cserép, de hát nem leszünk fiatalabbak és ha esetleg valami történik velünk, nem tudjuk kire rábízni a gyereket, aki továbbnevelné. Szóval, igazából inkább ez aggaszt.
2012. febr. 13. 19:03
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megertelek. En 35 evesen szultem az elsot, 37 evesen, ket honapja a masodikat. Bennem is ez fogalmazodott meg sokszor. En azert is szultem gyorsan a tesot is, hogy ne maradjon egyedul a fiam, ha ngyobb lesz, legyen kire tamaszkdnia.

De sokszor rajovok, hogy nem szabad folyton ezen agyalni, itt a dedpapajuk, aki most 85 eves es jobb allapotban van, mint en.

Vagj bele, ne gondolkozz tovabb. En nem bantam meg,.:-)


Egyebkent elso baba lesz?

2012. febr. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én most vagyok 45 éves, és holnap megyek dokihoz, hogy miért késik a menszim, mert reméljük baby van a dolog mögött:) Én leszek a legboldogabb anyuci!! Tudom, most lehet sokaknál,nem tetszést váltok ki, de ez az én életem, én vállalom, mi vállaljuk a férjemmel, ő lesz a 4.gyermekem..Ne add fel, lehet késöbb bánnád !!!
2012. febr. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen! Köszi a bíztatást.
2012. febr. 13. 19:48
 9/13 A kérdező kommentje:
Gratulálok! Sok boldogságot, egészséget a családodnak!
2012. febr. 13. 19:49
 10/13 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen, nektek is ÁLDOTT ÉLETET kívánok!!!
2012. febr. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!