Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akiknek nagyon gyakori a...

Akiknek nagyon gyakori a vezetéknevük! Igyekeztetek a gyereketeknek valami ritkább keresztnevet választani mellé? Vagy ez nem is volt fontos a névválasztáskor?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a sok Kovács, Szabó, Tóth, Takács, Nagy, Kiss, Simon stb... nevűekre.


Ebben a cipőben járunk, fiúnk lesz és a környéken sok a hasonló vezetéknevű.


2012. febr. 16. 15:36
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Igen, pont erre akarok kilyukadni, amit az utolsó válaszoló is írt.

Gyakori vezetéknév mellé illik-e a gyakori keresztnév?

2012. febr. 16. 16:15
 12/22 anonim ***** válasza:
persze! csak az a kérdés, hogy téged zavar-e, ha sok ilyen nevűvel fogtok találkozni.
2012. febr. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Én gyakori vezetéknévhez nem adnék gyakori keresztnevet.

Milyen nevek tetszenek Neked?

2012. febr. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Szerintem jó név a Roland, az talán nem annyira gyakori, vagy Attila mostanában nem tudom, hogy sokan adnak-e ilyen nevet. Nagyon nehéz a név választás. Vagy esetleg a Krisztián, Zoltán.
2012. febr. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Ábel és Olivér nekem tetszik
2012. febr. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

A férjem vezetékneve is gyakori, ezért mi olyan keresztnevet akartunk, ami nem tucat, és persze magyar!

Így lett a kisfiam Zétény. Most lesz két éves, és szerencsére nem sok Zéténnyel találkoztam eddig.

2012. febr. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

igen, különlegesebb nevet kapott. A Nagy mellé Sebestyén lett. Azonban ezt már sokkal hamarabb elkezdtük, mert még a fiunk születése előtt egy régi családi nevet is felvettünk, így már startból nem maradtunk tömegnevesek (Vajnági-Nagy lett a családnév, ebből 1 sem szaladgál).


Igazából nekem a Simon Dávid sem jön be. A Dávid már annyira tucatnév, hogy az egyébként nem túl gyakori Simont is lehúzza. Szerintem. Viszont találkoztam itt már teljesen hordható különlegesebb nevekkel, ezek jól mennének hozzá, inkább ezek közül válogatnék: Jakab, Kornél, Jézsua, Konrád, Zsigmond, stb.

2012. febr. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Még van időnk ezen gondolkozni, remélem jót találunk.
2012. febr. 16. 21:31
 19/22 anonim ***** válasza:
Vicces, mert az én fiamat Simon Kristófnak hívják! :) Amikor nevet választottunk, még nem volt gyakori a Kristóf, de egyre többet hallom. :(
2012. febr. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
7%
a következőket ajánlom: Tóbiás, Pikácsu, Radiátor, Ronáldó, Máricsuj, Eszmeráldá, Huánita, Rebecca Black
2012. febr. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!