Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Derpina...

Mi a véleményetek a Derpina vagy Delphina névről? Adnátok a gyereketeknek? Azért akarok idegen nevet adni a gyerekemnek, hogy külföldön megértsék, mert majd külföldre fogunk menni.

Figyelt kérdés

Köszi:)

36 km


2012. febr. 11. 08:37
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

DerPINA? nemár...

Nekem mondjuk egyik sem tetszik, nagyon fura hangzásuk van, de a Derpina, az nagyon gáz.

2012. febr. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előzővel a Derpinát biztosan nem adnám.Inkább a Delphinát.
2012. febr. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
De nem sokat lennénk Magyarországon:)
2012. febr. 11. 08:46
 4/26 anonim válasza:
29%
Mi 36 kilóméter?
2012. febr. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Akkor sem.
2012. febr. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
81%

Attól még hogy nem sokat lennétek Magyaro.-on igazán adhatnál neki egy olyan szép nevet ami nem hangzik idegenül a saját hazájában (Magyar honban) mert végtére is magyar vér csörgedezik az ereiben, de külföldön is abszolút elfogadott és használt név.



Pl. Júlia- Julia

Éva - Eva

Klaudia- Claudia

stb. most hadd ne soroljam fel az összeset.

2012. febr. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
53%
Szia! A pina miatt én sem adnám, mert ha nem is úgy tervezitek számoljatok mindennel... a Delphina szerintem szép név. De ezen az oldalon félve kell feltenni a különleges nevekről a kérdést mert a sok Bözsi úgyis csak kifütyüli... Én nem tudnám Évikének vagy Boglárkának hívni a kislányomat. Arról magasról teszek, hogy van aki a hagyományos neveket szereti. Nyugodt lehet hogy éppen ugyan úgy csúnyának tartom én is a gyermeke nevét mint ő az enyémet. Tehát éppen ahogyan ő meg van győződve arról, hogy az övé a szép úgy én is megvagyok a saját gyermekem nevéről. Egyébként kislányomat Tiarának hívják. Ránézek és a kis szőke kékszemű hercegnőmnek egyáltalán nincs Annás,Blankás,Bernadettes,Nikolettes vagy Arankás tekintete...:D:D::D
2012. febr. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
34%
Júlia, Klaudia, Éva...fúú...nagyon nagyon nem tetszenek:S Mind olyan elcsépelt. Minek adj magyar nevet neki? Nem attól lesz magyar vére. De ne kelljen már szegény gyereknek azért Katiként leélnie az életét ami egyikőtöknek sem fog tetszeni mert 1-2 ember meg van zavarodva ezzel a magyarnevesdivel. A Magyar utónévtárat nyisd meg miután letöltötted és rengeteg név van ami szép. Ezeket azért adhatod neki mert magyarországon elfogadott. Tehát épp ugyan úgy magyar lesz a neve ha Delphinának is nevezed mint ha Ibolyának. Attól, hogy nem magyar eredetű... Egyébként sem kéne úgy tenni mintha a magyarokat külföldön szeretnék. Spanyolországban pl a koszos románokkal azonosítanak minket mert annyit tudnak, hogy mellettünk van. Oda meg áramolnak be a román hajléktalanok a boltok előtt kéregetni és lopni. Soha nem kapsz magyarként ott munkát. Nem értem miért kéne büszkének lenni... Most már igaz kicsit többet tudnak rólunk hála az Eu-s csodálatos és egyben nevetséges viselkedésünknek;) Ne legyél maradi. Ha esélyt akarsz a lányodnak külföldön ne égettesd le már a bemutatkozásánál...
2012. febr. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Akkor inkább Delphina, de nekem a Daphne is tetszik, hasonló hangzású.


A Derpinát most felejtsd el, ha nem akarod a gyereked itteni létét megkeseríteni.

2012. febr. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
53%

Na. utolsó.... Tiara?? Szegény gyerek....


Hát... én nem akarok olyan stílusban megnyilvánulni mint te, ezért inkább hagyom ezt a témát.

Még szerencse hogy az emberek nem egyformán gondolkodnak és mindenkinek más tetszik.


És hogy miért kellene büszkének lennünk? Neked ugyan minek magyarázzam ha egyáltalán felteszel ilyen kérdést?

Költözz el ebből az országból ha nem tetszik a hazád és a nemzetiséged. A lányod nevével már fémjelzed hogy te más országba húzol, őket majmolod, hát akkor....

2012. febr. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!