Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha az apa hallani sem akar a...

Ha az apa hallani sem akar a gyerekről, hogyan lehet érvényesíteni a gyereknek az apjával való kapcsolattartásának a jogát?

Figyelt kérdés
2012. febr. 16. 19:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Ha nem akarja látni, akkor nem lehet rá kényszeríteni!

Ha időközben változott a hozzá állása apucinak, akkor sajnálom.

Ha elejétől nem akarta akkor pedig hagyd békén, akkor ő nem akart gyereket.

Gyerektartást köteles fizetni, de látogatni nem kötelessége

2012. febr. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Dehogyisnem kötelessége. Nem csak joga, hanem szülői kötelessége is.


(4) A gyermeknek joga van származása, vér szerinti családja megismeréséhez és a kapcsolattartáshoz.


(5) A gyermeknek joga van ahhoz, hogy mindkét szülőjével kapcsolatot tartson abban az esetben is, ha a szülők különböző államokban élnek.

2012. febr. 16. 19:18
 3/21 anonim ***** válasza:

Ezt Én értem,csak azt nem értem hogyha nem akarja látni akkor miért erőltetnétek?(nem rosszból írom)

Akkor nem szereti, nem foglalkozna vele.

Persze az fontos kérdés hogy mennyi idő agyermek

2012. febr. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Van értelme erre rákényszeríteni az apát (gyerek szemszögéből nézve??


Egy olyan emberrel kell találkoznia aki nem akarja látni az jó lesz a gyereknek???

2012. febr. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, igazán én sem "rosszból mondom", de engem egyáltalán nem az érdekel, hogy ki szerint mennyire helytálló az, hogy a gyerekemnek igenis joga van ahhoz, hogy ismerje az apját, apai nagyszüleit, féltestvéreit, és egyáltalán nem arra van szükségem, hogy meg kelljen indokolnom, hogy szerintem mi, és miért jó a gyerekemnek. Éppen ezért a kérdés sem ez volt.
2012. febr. 16. 19:40
 6/21 anonim ***** válasza:

Csak segíteni akartunk,de ha nem kell a tanács szólj.

Nos akkor menj bíróságra, szerintem Magyarországon körberöhögnek, de majd meglátod mi lesz!

Sok sikert hozzá, aztán majd írj hogy hogy alakult

2012. febr. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Meg vannak a magam indokai, de megintcsak. Nem ez volt a kérdés, és nem is akarok belemenni. Én ismerem a körülményeket, a gyerek anyjaként és a körülmények ismerőjeként én tudom, a legjobban hogy mi a jó a gyerekemnek, és igazán nem látom szükségét, hogy meg kelljen magyaráznom, hogy szülőként éppen miért akarom a gyerekem jogait érvényesíteni. Valamiért kitalálták azt a jogot, nyilván nem véletlenül, és nálunk okosabb emberek mérlegelték ugyanezeket a kérdéseket, mielőtt a fenti családjogi törvényt meghozták a gyerekem javára.
2012. febr. 16. 19:48
 8/21 A kérdező kommentje:
Persze, hogy kell tanács, de a kérdésemre.
2012. febr. 16. 19:49
 9/21 anonim ***** válasza:

Bíróságon!

Akkor leszabályozzák, hogy minden második hétvégét együtt kell tölteniük!

akár azt is kérheted hogy a gyermekjóléti szolgálat felügyelje a kapcsolattartást!

2012. febr. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszi szépen!

Végre valaki........

2012. febr. 16. 19:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!