Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért dilemmáznak a mai nők...

Miért dilemmáznak a mai nők előre a szülés legapróbb részletein? Ennyire unatkoznak?

Figyelt kérdés
2012. febr. 17. 09:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert a legtöbbük számára ismeretlen és általábn az emberek félnek az ismeretlentől.
2012. febr. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Régen is dilemmáztak, csak nem volt kivel beszélni róla. Ezért is alakult ki annyi tévhit és babona.
2012. febr. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező? Te esetleg férfi vagy, vagy pedig nem mai nő?
2012. febr. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A régiek tizedannyit nem tudtak a szülésről mint a maiak, így nem volt min dilemmázni. Hogy jó vagy rossz, azt nem tudom, de a mai nők rengeteg információt kapnak a szülésről, amit nehéz feldolgozni, és nyilván foglalkoztatja őket a kérdés. Ráadásul rengeteget hallunk róla milyen problémák adódhatnak szülés közben, ez is egy dolog amin lehet kattogni. Sok ellentétes információ is bombáz minket, és próbáljuk eldönteni mi lenne a legjobb, nekünk és a gyerekeinknek.


Hozzáteszem, hogy ez elsősorban az első babájukat várókkal van így. Hacsak valakinek nincs extra rossz szülésélménye, az első után rájön, hogy az a pár óra nagyjából mindegy hogy zajlik, csak a gyereke egészséges legyen. Az egész szülés körüli mizéria kicsit önző dolog, mert 99%-ban arról szól hogy az anyuka hogy érezné kellemesebben magát.

2012. febr. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

nekünk első gyerek lesz ,ennek ellenére még szülési tervem se lesz se fogadott szülésznő,

majd lesz valahogy, én se értem a sok parázást ezzel kapcsolatban, de persze biztos azért mert semmi tünetem nem volt, meg az eredményeim jók..

a sok vizsgálat szerintem ráparáztatja az erre fogékonyakat, régen nem volt uh, meg nem tudtad fiú vagy lány, ilyen teszt olyan mozi, szóval kevesebb dologgal kellett foglalkozni a kismamáknak

2012. febr. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

had önzőzzünk egy kicsit, ez így se, úgy se kellemes :)


Nem tudom pontosan mire gondolsz egyébként. a sok lehetőség kiválasztására: vízben szülés, ne legyen gátmetszés, stb. ilyenek? Vagy arra, hogy sokan kérdezgetnek itt a szülés menetéről? Nem ugyanaz a kettő, azért kérdezem és nekem nem egyértelmű

2012. febr. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amikor az első gyermekemet vártam nem volt még internetünk.(12 éve már) Anyukám már rég nem él, testvérek messze laknak, barátok meg még nem szültek. Nagyon jó lett volna, ha tudom akkor, hogy mire számítsak. Én olyan kis naiv butuska voltam,hogy csak na. Szerintem nagyon jó, hogy ma már mindennek utána lehet nézni, kérdezni. Nekem arról sem volt fogalmam, hogy milyen ruhák kellenek a kicsinek. A védőnő meg a saját kora szerint adott tanácsot. Tehát vittem a pólyát, amit aztán soha nem használtam. A bababoltba is egy csomó felesleges cuccot megvettünk. A szülésnél, meg fogalmam nem volt, mire számítsak. Még a negyedik babámnál is volt kérdésem és olyan jó, hogy itt választ kaptam. Mondjuk az amniocentézisről. Inkább dilemmázzon valaki, semmint meglepődjön.
2012. febr. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is szülés előtt álló kismama vagyok, és félek a szüléstől. Mert nem volt még ilyenben részem. Nem tudom mennyire fog fájni, történik-e valami baj. A babával minden rendben lesz-e? És még csomó ilyen kérdés kavarog a fejemben.

Barátnőm majdnem meghalt a szülőszobán, mert a baba körme felhasította a hüvelyét, és majdnem elvérzett. Sürgősen műtötték. Persze ez nem általános, de bármi megtörténhet.

A nők ezért "dilemmáznak". Mert a legtöbben félnek...

2012. febr. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ez a sztori nagyon hihetetlen számomra. annyira puha a kis körmük akkor még, mint egy kis fólia. ilyen formában véleményem szerint nem történhetett meg. (felhasította a hüvelyét a baba, ahogy jött ki, de az tuti nem a körme miatt volt. még én se tudok úgy karmolni a körmömmel akarattal sem, nem, hogy egy kisbaba)
2012. febr. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A hüvely repedhet szüléskor, de tuti nem a baba körmétől. Az ilyen hülyeségekkel nem kellene foglalkozni. Ettől nem is vérzik el. Ott valami más gond lehetett. Valószínű a méhfal repedhetett. Ez valóban ritka és életveszélyes komplikáció. Nekem repedt a hüvelyem és a méhszájam is. Mégis itt vagyok.
2012. febr. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!