Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a Trisztán névről?

Mit gondoltok a Trisztán névről?

Figyelt kérdés
2012. febr. 18. 18:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nekem nem tetszik. Én nem szeretem a "különlegesebb" neveket, mondhatni maradi vagyok :)
2012. febr. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Trisztán és Izolda.. nem tetszik
2012. febr. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon szerettem volna ezt a nevet adni a kisfiamnak, bár amikor itt rákérdeztem, olyan válaszokat kaptam, mint te az első válaszadótól. Ez mondjuk még nem tántorított volna el. Sajnos megnéztem a jelentését: szomorúságra született, és bevallom, féltem ennyire negatív jelentéstartalmú nevet adni.

2012. febr. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Szerintem sem jó, ha már a név jelentése is negatív csengésű.


Mondjuk én amúgy sem adnám a gyerekemnek, kollégista koromban volt két halam, ők voltak Trisztán és Izolda. :)

2012. febr. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Pedig annyira szép! Még most is féj érte a szívem, hogy nem mertem adni.

3-as

2012. febr. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon szép hangzású név, de mindenki egyből rávágja, hogy Izolda... Mi a Csongort vetettük el, ugyanezen okból, rögtön kérdezték, hogy Tünde van-e már. :( Egyébként nekem fontos a név jelentése is, én ezért nem adnám, bár nagyon különleges.
2012. febr. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon tetszik, de a jelentése miatt (szomorú) nem adnám, illetve a legenda v. az opera alapján sem egy annyira pozitív szereplő volt.

A ritkasággal nincs semmi problémám, én is ritka neveket adtam a gyerekeimnek.


Akik a Trisztán és Izoldával viccelődnek, szerintem sokan nem is tudják, kik voltak ők, mi a történetük, csak beugrik nekik a 2 név.

2012. febr. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon tetszik maga a név,de a jelentése miatt nem adnám.
2012. febr. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Szerintem is szép név, még kamaszkoromban kacérkodtam is a névvel egy regény szereplője után.

Aztán amikor tényleg névadásra került a sor, eszembe jutott, de mi magyar nevet szándékoztunk adni, ezért el is vetettük.

Ha tetszik, ne hagyd eltántorítani magad, mert megbánod.


Kedves 3.! Mi egyszer már "beszélgettünk"? Jéghegyek népe?

2012. febr. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Bizony, a Jéghegyek népe. Amúgy a kicsi fiam Kartal lett végül, szintén egy regény hatására.
2012. febr. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!