Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, ha egy Apa...

Mit gondoltok, ha egy Apa elmegy síelni 4-5 napra és addig a felesége egyedül marad a 3 hónapos babával?

Figyelt kérdés
2012. febr. 17. 09:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
nem ítélem el, de nem túl szolidáris, az tuti
2012. febr. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ha ez közöttük nem okoz sem konfliktust, sem problémát, akkor mit gondolnék? Lehet, hogy olyan helyen dolgozik, arhol egy megbeszélés kapcsán akadt egy ilyen lehetőség. Lehet, hogy kapott egy lehetőséget a családdal, és hogy ne vesszen kárba elmegy ő. Lehet, hogy a feleségnek nincs kedve menni. Lehet hogy a férj a barátokkal megy kikapcsolódni. Millió egy oka lehet. Miért?
2012. febr. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
26%
Ha az anya beleegyezik, miért is ne? Szerintem nincs ezzel semmi gond.
2012. febr. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Szerintem egy 3hós babával (jó esetben) nincs sok baj. A lányom ekkor még csak szopizott és aludt. Szóval,nem gond. Mondjuk ha már nagyobb(1 év körüli akkor már több "gond" van velük) Mondom ezt úgy hogy 22hós a kicsim. De szvsz akár az Anyuka is elmehet vele sielni.Ha nem is siel,de egy jót kikapcsolodik ő is.
2012. febr. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Legalább neki legyen jó, a férjem is elment tavaly a nagylánnyal. Én itthon maradtam a közel 1 éves picivel. Igaz, hogy nem 3 hónapos volt, nekünk így estek a hónapok. Amikor szülés határán voltam 2 éve, akkor nem ment.

Szerintem nincs ebben semmi rossz, miért ne mehetne? Ebben az időszakban nincs sok tennivalója az apának, ha meg beteg lesz a pici, azt az anya is megoldja.

2012. febr. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, egyébként már megtörtént, elengedtem, nem volt semmi gond. Viszont többen is mondták, hogy milyen szemét, hogy csak úgy itthagy, ezért voltam kíváncsi, hogy mások hogy látják.
2012. febr. 17. 10:16
 7/18 anonim ***** válasza:

Ha az anyukát nem zavarja, bántja, akkor bátran. :)

Szerintem 4-5 napot ki lehet bírni egyedül egy babával. Hányan teljesen egyedül nevelik fel az első pillanattól?!

Ugyanakkor megértem, ha anyukának rosszul esik.

Ebben az időszakban még teljesen normális, ha szülés utáni depresszió kínozza és akkor bizony egy ilyet a hormonok hatására halálos sértésnek is vehet. (persze ez irreális, de attól ő még lehet, hogy annak érzi)

Őszintén meg kell beszélni a dolgot.

2012. febr. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
57%
Érdekes elképzeléseitek vannak a családról meg a kötelességek megosztásáról. HA munka, vagy kötelező program miatt van távol az apa az ok. De azért szórakozni nem menjen már a családja nélkül. Nekem biztos nem esne jól. Ráadásul egy 3 hónapos babával azért nem könnyűek a napok. Legalábbis nekem nem volt az. A nagyobbik lányom hasfájós volt. Sem a nagyobb, sem a kicsi nem volt jó alvó. Kb 2-3x fél órát aludtak, éjjel meg a többször keltek, így kb 14-15 óraát minimum le kellett kötnöm a 3 hónapos gyereket. Alig vártam hogy estére hazaérjen a férjem. A kissebbik minden este 9-hajnal kettőig üvöltött, bármit csináltam vele. A férjem nélkül nagyjából megbolondultam volna. Igaz neki eszébe sem jutott volna otthagyni a gyerekekkel, hogy ő szórakozzon, míg én szívok.
2012. febr. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
47%

> De azért szórakozni nem menjen már a családja nélkül.


Ehhe, nehogy már jól érezze magát, ugye? :) Loholjon csak a sarkadban az ember. Ez önzőség!

Nálunk ez oda-vissza múködik. A nejem is elmehet oda, ahova akar, bármennyi időre, én simán elbírtam a kölykökkel (egyszerre kettővel is) gyakorlatilag újszülött koruktól.

2012. febr. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
73%

Bocs, de ez nem önzőség. Ha valakit szeretek, és a férje, illetve a felesége vagyok, az az én olvasatomban azt jelenti hogy vele akarok lenni, és ha nincs velem hiányzik. Együtt vállaltuk az örömöt, és a terhet is, amit a gyereknevelés jelent. Ha nyaralni (telelni) akarok, egyértelmű hogy vele akarok lenni, mert nekem és a családunknak is az a jó. Erről szól a család. Persze elmehet meccset nézni a haverokkal, vagy én is elmehetek barátnőzni 2-3 órát, de nem 4-5 napra lelépni. Szerintem ez az önzőség. Én ugyanis úgy érzem jól magam, ha tudom hogy a párom is jól érzi magát. Nem tudnék úgy felhőtlenül kikapcsolódni, ha tudom hogy neki otthon nehéz a gyerek(ek)kel.

Ez a baj a mai családmodellel, hogy mindenki szeretné megtartani a fene nagy önállóságát, meg megvalósítani önmagát, csak sajnos ez a családi élet rovására megy. Az én szüleim 33 éve házasok. A mai napig szerelmesek. Kórházi kezelést leszámítva, 2-3 napnál többet sosem töltöttek egymás nélkül, mert nem igényelték, mert nem saját magukat helyezték előtérbe, hanem a párjukat, és minket a gyerekeiket. Nélkülünk sem voltak nyaralni, amíg ki nem repültünk, mert nekik az volt a boldogság, ha nekünk élményeket adtak. Nekem ez a követendő példa, és ugyanezt a zavartalan, csodálatos családi életet szeretném megadni a gyerekeimnek is.


Sajnos néha nehéz, mert a mi generációnk jóval önzőbb, de harcolok magam ellen is.


Szóval nem ártana elgondolkodni mi is az önzőség.

2012. febr. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!