Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá anyósomat,...

Hogyan vegyem rá anyósomat, hogy miután megérkezik hozzánk a cipő levétele után rögtön mosson kezet?

Figyelt kérdés
Nálunk (az én családomnál) teljesen természetes, hogy az "út porát" lemossuk kezünkről, arcunkról. A férjemnek is említettem ez a problémámat, de megoldás ezidáig nem érkezett. Lassan megérkezik a 2. unokája, többször tettem célzást, Édesanyám még a figyelmet is felhívta erre az alapvető tisztálkodásra, de semmi nem történik. Megérkezik (busz, hév, ...), és rögtön az unokáját markolássza. Rosszabb esetben még eteti is , ha nem vagyok elég résen. Mit tegyek? Ma ebéd előtt kértem a családot, hogy menjen kezet mosni, addig melegítem a levest. Ő volt az egyedüli, ki nem mosott kezet. Amúgy ahonnan jön háziállatok is vannak. Engem ez nagyon idegesít! Segítsetek légyszíves! Adjatok tanácsot! Előre is köszönöm.
2012. febr. 19. 22:07
1 2
 1/11 anonim válasza:
68%
Meg kell kérdezni, hogy mi a baja a fürdőszobával?Mert te úgy érzed, hogy valami baja van a törölközővel, vagy a szappannal, pedig te próbálod a legjobb szappant megvenni direkt miatta, meg a legszebb stb...törölközőt kikészíteni direkt neki.Ha aztz mondja semmi mert minden jó így ahogy van, akkor meg naívan elő kell adni, hogy akkor menjen és mosson kezet amikor megérkezik mert te csak így tudsz megnyugodni hogy minden rendben van a fürdőszobáddal és nem azért nem mossa meg a kezét mert nem tetszik ott neki valami.Ha naívan ártatlan szemekkel előadod neki, akkor biztos hogy még ő fogja magát kényelmetlenül érezni.
2012. febr. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

A nagyobb gyereknek mondd meg a nagyi előtt, hogy aki nem mos kezet, nem kap enni. Elmegy apa is, anya is, mama is, stb. te is :-))

Persze csak ha jó evő a gyerek!


Férjed mit reagált?

2012. febr. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

Vegyél egy pumpás kézfertőtlenítőt és tedd a bejárathoz. Mond neki, hogy egy nagyon érdekes termék, próbálja már ki, mert kíváncsi vagy a véleményére. :)


Na jó, most komolyan! Mennyi idős a nagyobb gyerek? Ha esetleg tud már beszélni, elvihetné az öreglányt ő kezet mosni. "Gyere mami, mossunk kezet."

2012. febr. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Bárcsak ilyen egyszerű lenne! Már az is unokájával küldtem, de sz unokáján kívül senki sem mosta meg a kezét. Egyszer Édesanyám észrevette, hogy a toalett után is csak hideg vízzel, szappan nélkül tisztálkodott. Borzasztóan undorító. Szerencsére a gyerekemnek nem kell nála lennie egy percet sem, de ha ez így folytatódik, nem is lesz.
2012. febr. 19. 22:27
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyszeru a megoldas, es hatekony, en is ezt csinalom minden alkalommal.

Ramosolygok anyosra megfogom gyengeden a vallat, szemebe nezek es megkerem ot: Anyuka! Lenne szives kezet mosni? Megkoszonnem draga!

2012. febr. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedvesen, normális hangon én következőket mondanám /mondtam annak idején:

"Szervusz Kati néni! Megkérhetlek hogy moss kezet mielőtt az unokádhoz repülnél, mert ebben az infuenza járváyban nagyon féltem, könnyen elkaphat valamit."

2012. febr. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

nálunk is volt ilyen aposom is anyáék is .

aposnak szoltunk egyszer utána megértette hogy az unoka védelme és azóta is mikor lássa az unokát hangosan mondja"megyek kezet mosni utána felvesz a papa"

Anyáékkal kicsit nehezebb volt de anya meg értette végül is a hígénia lényegét apa ahogy közeledik a gyerekhez Én szolok hogy remélem tiszta a keze és meg van jól mosva, mert másképp nem lehet a gyerekhez nyúlni.fél év után megértette úgy ahogy de már csak szokásbol is mondom neki

2012. febr. 20. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%
Az én anyósom se különb sajnos csak ő még fát is vág meg begyújt gondolhatód anyám szokta figyelmeztetni.....de mostanába csak havonta jön :):):),mert megsértödött úgyhogy vigyázz mit mondasz neki:)
2012. febr. 20. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek! Sőt sajnos "örülök", hogy nem csak én vagyok ilyen helyzetben. Bár ez elég szomorú! :(
2012. febr. 20. 08:11
 10/11 anonim ***** válasza:
56%
Úristen, nem mos kezet! Nagyon megértelek! :( Tudnék mesélni... Figyelj csak, a legjobb, a legeslegjobb az lenne, ha a férjed mondaná, hogy anyuka, mosson kezet, az isten szerelmére (vagy ahogy akarja, úgy mondja) de jobban jársz, mert a fiára biztosan hallgat, te meg lehet, hogy ha fejre állsz is jóindulatodban, akkor is szemét leszel...
2012. febr. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!