Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen helyzetben vállalnál babát?

Ilyen helyzetben vállalnál babát?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok,6 éve élek pákapcsolatban és 3 éve együtt is élünk a párommal.Igaz a szüleimmel egy házban vagyunk,de a teljes tetőtér és a földszint egy része is a miénk.Van külön fürdőnk,konyhánk 3 szobánk és a bejárat is külön van a szüleimtől.Mindenünk megvan,tavaly nyáron fejeztük be a felújítást.Nem vagyuk még házasok,de az is tervben van már.

Mindkettőnknek volt munkája,viszont én most januárban munkanélküli lettem.A párom aránylag jól keres,igaz félretenni nem nagyon tudunk,de azért nem kell nélkülöznünk,mert keres annyit,hogy egyik fizetéstől a másikig ki tudunk jönni a pénzből.

Még mielőtt megszűnt volna az állásom felvetődött a baba téma.Arra jutottunk,hogy mindketten nagyon szeretnénk már és mivel a körülmények is adottak bevállalhatunk egy babát.3 hónapig próbálkoztunk,de nem lettem terhes.Ekkor történt az,hogy nekem megszűnt az állásom és ebből kifolyólag kicsit elbizonytalanodtunk a gyerkvállalással kapcsolatban.Attól félünk,hogy egy fizetésből nem tudnánk kijönni ha lenne baba.Az én munkahelyemen most az a helyzet,hogy ha minden jól megy akkor 3-4 hónap múlva újraindul a cég és visszaveszik a régi munkásokat,de ha én időközben terhes lennék,akkor tuti nem vennének vissza és a terhesség alatt,ill amig nem tudnék ujra munkába állni nem lenne semilyen jövedelmem.Igaz,hogy most egy fizetésből is kijövünk,de azért ha lenne baba,akkor a költségek is megnövekednének és attól tartunk,hogy nem tudnánk beosztani a pénzt.

Anyukámmal beszélgettünk egyik nap,ő nem tudja,hogy mi már nagy erőkkel rajta voltunk a baba dolgon,de valahogy felvetődött ez a téma.Én mondtam neki,hogy pillanatnyilag nem mernénk bevállalni mivel nekem nincs munkám.Neki az volt a véleménye,hogy ennek ellenére vágjunk bele a dologba.Ő úgy áll a dologhoz,hogy majd ha oda jutunk úgyis meg tudjuk oldani valahogy a problémákat,meg szerinte butaság arra várni,hogy minden körülmény tökéletes legyen,mert akkor soha nem lesz gyerekünk.Olyan érveket is felhozott,hogy ők is besegítenének anyagilag,meg rengeteg dolgon tudnék spórolni,mert a nővéremnek van 3 gyereke,akikről egy csomó holmi megmaradt és ezeket mind nekemadná,tehát szinte semmit nem kéne venni a születendő babának.

Ezek után elgondolkodtam,hogy lehet,hogy valóban neki van igaza és én látom túl sötéten a dolgokat.A szívem méllyén én is nagyon vágyom már egy kisbabára,de van bennem egy elég nagy félelem is ezzel kapcsolatban.

Nem tudom,hogy mi lenne a helyes döntés ilyen hezlyzetben.Ha a szívemre hallgatok,akkor teljes mértékben egyetértek anyukámmal,viszont ha az eszemre hallgatok,akkor van bennem egy elég nagy félelem és bizonytalanság a dolog anyagi részével kapcsolatban.

Ti mit tennétek a helyemben?



2012. febr. 20. 10:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Várnék egy pár hónapot a helyetekben. Hidd el, hogy sokkal kényelmesebb lesz úgy babázni, hogy nem kell másoktól függeni, hogy nem lesz téma, hogy megvehetsz-e neki valamit a boltban. Azokívül, nem kevés járulékot fizet az ember élete során állam bácsinak, nem szabad egy fillért sem bent hagyni. Ha újra munkába állsz, letelik a próbaidő, akkor már nyugodtan teherbe eshetsz és elmehetsz táppénzre a szülésig. Nagyon nem mindegy, hogy tgyást és gyedet vagy gyest kapsz a gyerek 2 éves koráig. 50ezer Ft körül is lehet a különbség havonta és csak pár hónapot kellene várnod.
2012. febr. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én kivárnám, hogy mi lesz a munkahelyeddel. Egyébként gyest és családit mindenképpen kapnál, az is pénz, igaz nem sok.
2012. febr. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Én nem értek egyet azzal,hogy mindenki azt hangoztatja, hogy butaság várni a jobbra.

Persze, ha valaki már elmúlt 30,akkor lehet, de egy húszas évei elején járó embernek nem.

Ettől függetlenül üljetek le és nagyjából kalkuláljatok. Csak ti tudjátok,hogy mennyit keres a párod, mennyi a rezsitek.

Viszont,ha úgy van,ahogy írod,hogy a fizujából még ketten is csak koppra jöttök ki,akkor lehet,hogy várni kellene. Egy babánál számtalan olyan költség van, amire nem is gondol az ember.

Ez meg,hogy a szülők besegítenek. Hát én ezzel is úgy vagyok, hogy magam szeretném eltartani.

Az én apukámnak nagyon jól menő cége van, sosem voltak anyagi gondjaink.

Engem már 22 évesen azzal csesztetett mindenki,hogy miért nem szülök, anyuék úgy is segítenének. Hát mert nem nekik akarok gyereket szülni. Úgy voltam vele,hogy megpróbálom saját magamnak megteremteni azt a biztonságot, amire vállalhatok gyereket. 28 évesen szültem. Nem hiszem,hogy hú de öreg lennék hozzá.

2012. febr. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is munkanélüli után szültem. Nem bántam meg. Igaz sokan lenéztek, de nagyon szerettünk volna babát, és úgyse lesz minden körülmény adott.

15 éves koromtól dolgozom, olyanok bíráskodtak felettem akik egy évet ha dolgoztak a fősuli után.

Fiatalon jobb szülni.

2012. febr. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én is így gondolkodtam,hogy kivárom,mi lesz a munkahelyemen,aztán ha ott rendeződik a helyzet,akkor jöhet a baba!:)

Csak most olyan lelkes lettem,azok után,amiket anyukám mondott,hogy nehéz lesz kivárni azt a pár hónapot.Na meg az is bennem van,hogy mi lesz ha nem jön egyből a baba,mivel amint már írtam,3 hónapig nem védekeztünk és nem lettem terhes.Most ha kivárom,hogy rendbejöjjön a munkám,az legalább fél év és ha utána nem sikerül rögtön teherbe esnem akkor mi van?Nem tudom eldönteni,hogy mi lenne a helyes!

2012. febr. 20. 10:46
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is lejár a határozott idejű szerződésem, tehát a szüléskor nem lesz munkahelyem. Viszont volt annyira szerencsénk, hogy összejött a baba. Így amikor lejár, rögtön elmegyek munkanélkülire, és kapni fogom a tgyás-t, és a gyed-et is. Szerintem nem mindegy h havi 70 ezret vagy 30 ezret fogok kapni. Szerintem jól gondolt meg.
2012. febr. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Anyukád szerintem nagyon szeretne egy unokát, de hát nem hosszú évekről beszéltek. Én biztos, hogy várnék, persze mindent meg lehet oldani, főleg így, hogy maradtak rátok dolgok, meg a szülők tudnának segíteni, de akkor is. Még fiatal vagy, nem késel le semmiről, ha nem jövő hónapban esel teherbe, hanem kicsit később, amikor van munkád.
2012. febr. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
mintha magamat olvastam volna,csak mi anyóséknál lakunk.mikor belevágtunk a babatémába akkor volt munkám még,rá pár hónapra leépítés.repültem én is,ráadásul tél elején.nuku munkalehetőség.a babatémát nem tettük félre,ha jönni akar jön.aztán nem jött,közben lett munkám a tavasszal.igaz csak szerződéses,aztán egyszer csak pozit ttezsteltem.sajna a szülés elött 2 hónappal járt le a szerződésem,igy csak gyest és családit kapok a gyerek után.most 2,5 éves és belevágtunk a tesóprojektbe.na én most érzem azt a mit te,hogy nagyon szeretném,de félek az anyagi dolgoktól.mindent elraktunk a fiunkról ami lemaradt(ráadásul ő is sok ruhát cuccot kapott)ráadásul minden eseményre(szülinap,névnap karácsony húsvét)a pocaklakónak kértem a cuccokat,annyival kevesebbet kellett megvenni,hol pelkenkázólap,hol babakád.igy mindene meglenne a tesónak is.tudom hogy bírnánk anyagilag,de én akkor is félek,viszont már nagyon régóta vágyom a tesóra.igy megadtam magam a szívemnek.
2012. febr. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!